_

Wykonywanie rysunków + oszuści

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Re: Wykonywanie rysunków + oszuści

Postprzez MYCA » lut 02, 2014 23:12

:D Witam,

poniewaz to twoj watek, to zgodnie z Twoim zyczeniem robie to:

ZAMYKAM.

Obrazek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Re: Wykonywanie rysunków + oszuści

Postprzez LukaszPK » lut 02, 2014 23:12

Lukasz_S napisał(a):Niestety w takiej miejscowości nie ma szans na znalezienie bardzo dobrej pracy dla inżynierów. Obecna, w której pracuję pozwala na życie od pierwszego do pierwszego. Szukanie firm? Ludzie, womitować się chce jak słyszę, że ktoś nie zatrudnia bo jest kryzys. W takiej sytuacji człowiek chwyta się wszystkiego - praca nie hańbi, zarabiam jak zarabiam i przynajmniej mam co gara włożyć. Najwyraźniej mamy na forum takich wybitnych inżynierów, którzy mają tak wysokie zarobki, że nie muszą robić prac dla studentów.

Sam miałem jeszcze z rok temu podobne dylematy. Ale na całe szczęście ktoś namówił mnie na zmiany i się opłacało. Polska to nie tylko Twoja mieścina. Są miejsca w Polsce gdzie zarobisz wystarczająco, żeby nie zaprzątać sobie głowy projektami dla studentów. Może lepiej pomyśleć o zmianie miejsca zamieszkania niż marudzić?

Co do egzekwowania zapłaty od studenta: dlaczego nie chcesz iść na obopólną pomoc? Daj mu korki. Poświęć gościowi 45minut (da się przez neta nawet to zrobić: skype, hangout - możliwości jest sporo). Za każde 45minut zgarniaj kasę z góry i wtym też czasie daj mu projekt. Albo jeśli już to oddawaj pracę w kawałkach. Np. po wpływie na konto prześlesz mu jeden cały layout, który może być najważniejszy dla projektu. Albo powiedz studentowi wprost: masz trzy błędy w projekcie, podam Ci rozwiązanie jak kasa wpłynie na konto. Wtedy, albo studencina będzie pocił się tyle czasu co nad zrobieniem projektu i czegoś się nauczy przy okazji, albo zapłaci z góry. Znając lenistwo studentów prędzej zrobi to drugie. W programach takich jak MathCad, albo w darmowych ich odpowiednikach możesz "blokować" obliczenia. Dajesz hasło i część obliczeń jest ukryte. Będzie kasa, będzie hasło. Możliwości jest wiele. Możesz o nich powiadomić na samym początku studenta. Jak zrezygnuje z projektu, to od razu wiesz, że nie miał zamiaru płacić, a jak pójdzie na taki układ to jest szansa, że zapłaci. Możesz na samym początku powiedzieć mu, że w przypadku braku zapłaty posyłasz maila na uczelnie. W ten sposób wyeliminujesz już na wstępie nieuczciwych studentów. Możesz jeszcze oddać im projekt do rąk własnych, skonsultować go ze studentem i kasę brać od ręki. Ale sam sobie chcesz utrudnić sprawę, bo albo nie dajesz numeru telefonu, albo nie masz ochoty na spotkanie, albo coś innego... Nie wiem po co założyłeś ten wątek. Potrafisz zrobić projekt, a nie potrafisz ustrzec się przed studentem-oszustem?
LukaszPK

Poprzednia strona

Powrót do Off topic