_

Wymiarowanie obiektów ze zdjęć

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: Wymiarowanie obiektów ze zdjęć

Postprzez veliside888 » cze 22, 2016 10:50

Witam ponownie, czy jest możliwość wykonania w progamie Autocad takiego planu sytuacyjnego aby był w miarę czytelny ?
Obrazek
veliside888

Postprzez Tyomex » cze 22, 2016 14:23

No przerysuj sobie do AutoCad-a i będziesz miał czytelny.
Tyomex

Postprzez veliside888 » cze 23, 2016 08:49

Jest możliwość że ktoś narysował by mi tą dolną część. tzn. przekrój ? W ogóle nie mam wyobraźni jak i wiedzy jak to narysować, męczę się już z tym któryś dzień jeżeli np. w górnej części np. wprowadzając wielkości 1100m w ogóle gubią mi się potem wielkości typu 3 m tzn. są nieczytelnea wydrukowanie potem tego w formacie A4 to już całkiem.
veliside888

Postprzez gambolo » cze 23, 2016 09:15

veliside888 napisał(a):Jest możliwość że ktoś narysował by mi tą dolną część. tzn. przekrój ? W ogóle nie mam wyobraźni jak i wiedzy jak to narysować, męczę się już z tym któryś dzień jeżeli np. w górnej części np. wprowadzając wielkości 1100m w ogóle gubią mi się potem wielkości typu 3 m tzn. są nieczytelnea wydrukowanie potem tego w formacie A4 to już całkiem.

Ale to logiczne że jak zachowasz proporcje to element wielkości 3 m zginie w obiekcie mającym 1100 m.
Ze skali wychodzi że proporcje jednego do drugiego to około 366 razy.

Jeżeli kartka A4 ma w pionie 297 mm i damy ten wymiar jako odniesienie do 1100 to ten drugi element po wydruku będzie miał niecały milimetr.

Wiec albo rysujesz nie zachowując skali albo trzeba wydrukować rysunek na większym arkuszu np. A1, lub dany mały element narysować w powiększonym szczególe.
gambolo

Poprzednia strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących