_

wymiarowanie skosów

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

wymiarowanie skosów

Postprzez Kois » sty 22, 2012 17:14

Witam, zamieszczam rzut główny i z lewej jakiegoś elementu przestrzennego, chodzi mi tylko o 4 zaznaczone kolorem rzeczy.
1 czy ta linia, która jest styczna do walca na górze rysunku wystarczy, że będzie zwymiarowana kątem czy trzeba też podać odległość 2.
3 czy ta styczna z wałkiem która łączy się z podstawą łukiem o wymiarze R może być tak zwymiarowana?
4 Czy wymiarowanie umieszczenia tego walCa<ewentualnie tulei;]> w stosunku do podstawy jest dobrze zrobione? czy robić to w jakiś inny sposób?
Załączniki
DSC00203.jpg
DSC00202.jpg
Ostatnio edytowany przez Kois sty 22, 2012 18:13, edytowano w sumie 2 razy
Kois

Re: wymiarowanie skosów

Postprzez MYCA » sty 22, 2012 17:59

:D Witam,

do pelnej definicji wymiarow brakue sredenic (promieni) "walka" ( :lol: ) - a przynajmniej z zewnatrz... Jak podasz, to bedzie cacy. (zakladajac naturalnie, ze przejscie z prawj, po promieniu, jest styczne do podstawy)

Pozdr. :D tomek
------------------

MYCA

Postprzez Kois » sty 22, 2012 18:05

a czy muszę podawać wymiar 2? <wymiary średnic walKa;D są oczywistością więc je pominąłem, żeby mój szkic tutaj się całkiem nie zaciemnił;]>
Kois

Postprzez MYCA » sty 22, 2012 19:02

:D Nie musisz - to wymiar wynikowy. Jak chcesz go podac, to skasuj kat nachylenia - inaczej bedzie przewymiarowane.

Wazne - musisz podac naturalnie calkowita dlugosc podstawy!

Wiec tak:

albo bez podstawy z katem nachylenia - dodac ten wymiar.
z podstawa - albo kat nachylenia albo wymiar.

------------------

MYCA

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących