_

Wymiarowanie w Acadzie i uciążliwy błąd textu c z tym zrobić

Wszystkie posty ze starego forum CAD/CAM.

Wymiarowanie w Acadzie i uciążliwy błąd textu c z tym zrobić

Postprzez Esperak » lip 09, 2001 09:35

Cześć :-) słuchajcie mam problem i to pewnie nie jest żadna nowinka ale dopiero teraz mnie porządnie wkurzył i postanowiłem napisać. Dotyczy wymiarowania w Cadzie 2000 i 2002 po zwymiarowaniu obiektu cad napisze nam wymiar i jest wszystko pięknie na wydruku widać go jest ok. problem pojawia się wówczas gdy zmienimy teks wymiaru z oryginalnego &#8222;<>&#8221; na dowolnie wpisany wymiar zaraz mi ktoś powie po co zmieniać a no przy inwentaryzacjach budowlanych niestety trzeba ściemniać bo nie wychodzi.!!! I tu jest mój problemik teks po edycji się słabo drukuje nie widać literek i nie wiem co z tym zrobić dopiero po rozbiciu grubość literek wraca do normy co z tym uciążliwym problemem Cada można robić może ktoś już sobie jakoś z tym poradził Bo jak widać Autodesk to ma w Dup..... i nic z tym nie robią... drukuje za pomocą stylów drukowania czyli kolor-grubość teks po prostu ma grubość 0 na podglądzie i drukarki sobie z tym nie radzą nawet po powrocie do &#8222;<>&#8221; dalej jest dupa.....
Esperak

Re: Wymiarowanie w Acadzie i uciążliwy błąd ... = wyzwanie d

Postprzez zbyszek » lip 09, 2001 19:50

Haj!<br>Listy o podobnej treści przewijały się już na tym Forum, jednak chyba nikt nie znalazł lepszego rozwiązania jak: skorzystać do edycji Mtextu z edytora zewnętrznego (lub Properties>Text>Text override) i wychlastać kody formatujące np.<br> {\fRomanS|b0|i0|c238|p2; <br>i nawias zamykający }<br>Kiedy Mtext był kilka razy modyfikowany ed. wewnętrznym, może być niezłe bydło po otwarciu w ed. zewnętrznym (i na wydruku - w jednym akapicie różne grubości liter) więc ja korzystam nagminnie z zewn.<br>Jeśli często korzystasz z edycji tekstu wym może to być trochę uciążliwe (wolniej chula) - ściągnij z http://www.users.bigpond.com/stevejohnson/Download.htm lispa DDEdText , który nie wprowadza kodów format. do KRÓTKICH mtextów (i przy okazji edytuje wszycho co z napisami związane)<br>Zbyszek<br>p.s.<br>A może by tak ktoś z grupowiczów podjął się napisania (jeśli to wogule możliwe) procedury usuwającej formatowanie z Mtextów???
zbyszek

Powrót do Archiwum