_

Wypełnienie nieregularnego kształtu (SolidWorks/ AutoCAD)

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Wypełnienie nieregularnego kształtu (SolidWorks/ AutoCAD

Postprzez piter9414 » sty 13, 2020 09:21

Da rade to zrobić, ale muszę rysunek dzielić :/ Może nowszy SolidWorks bardziej by to ogarnął? ja mam 2018...
Najbardziej to i tak zależy mi, aby te otwory były w dxf, aby wrzucić to na laser. Więc pytanie czy można zrobić to w inny sposób? Np w autocadzie?
piter9414

Postprzez bildder » sty 13, 2020 17:08

Nowszy SW niewiele wniesie. Jedyna opcja to podzielenie obiektów.
Możesz spróbować zmienić tryb cieniowany z krawędziami na cieniowany (najbardziej wydajny) - powinno być nieco lepiej. Dodatkowo bez podglądu i na płasko ustaw model - będzie mniej elementów do wyświetlenia.

A jak inaczej? Autocada aż tak nie znam, ale może da się to zrobić hatch'em - czyli kreskujesz obszar okręgami. Zapewne trzeba taki wzór stworzyć lub pobrać z sieci.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Postprzez sturnus » sty 13, 2020 21:46

piter9414 napisał(a):Da rade to zrobić, ale muszę rysunek dzielić :/ Może nowszy SolidWorks bardziej by to ogarnął? ja mam 2018...
Najbardziej to i tak zależy mi, aby te otwory były w dxf, aby wrzucić to na laser. Więc pytanie czy można zrobić to w inny sposób? Np w autocadzie?

To da radę czy nie? Co do nowszej wersji to chyba zły pomysł - może lepiej w drugą stronę? Nowe wersje z roku na rok są coraz bardziej rozbudowane i mają coraz większe wymagania (i coraz bardziej się krzaczą). Te nowe funkcje nie biorą się z powietrza (pożerają zasoby komputera).
sturnus

Postprzez sturnus » sty 14, 2020 01:11

bildder napisał(a):Nowszy SW niewiele wniesie. Jedyna opcja to podzielenie obiektów.
Możesz spróbować zmienić tryb cieniowany z krawędziami na cieniowany (najbardziej wydajny) - powinno być nieco lepiej. Dodatkowo bez podglądu i na płasko ustaw model - będzie mniej elementów do wyświetlenia.[...]

Dodatkowo w celu odciążenia systemu polecam sprawdzić: Narzędzia - Dodatki. I wyłączyć wszystkie które są uruchomione.
sturnus

Postprzez piter9414 » sty 15, 2020 10:50

Nawet zwiększyłem wydajność programu, a zmniejszyłem jakość wyświetlanych elementów, a nadal program nie ogarnia ;/
pozostaje chyba szyk liniowy w autocad i usuwanie kółek tam gdzie ma ich nie być :((
piter9414

Postprzez sturnus » sty 15, 2020 14:04

Próbowałeś to zrobić dla powierzchni?
sturnus

Postprzez piter9414 » sty 15, 2020 14:53

tak, nawet specjalnie wyciągnąłem te elementy które mają posiadać perforację. Chyba, że chodzi Tobie o moduł powierzchniowy
piter9414

Postprzez sturnus » sty 15, 2020 20:50

Tak, chodzi mi o to by spróbować nie na obiekcie bryłowym a na powierzchni. Trochę mniej liczenia ma program.

I jeszcze jedno, ten Twój kształt to splajn czy polilinia? Bo jeżeli polilinoa to może być problemem. W takim razie przekonwertuj ją na spaljn (lepiej w AC).
sturnus

Postprzez nxcampl » sty 18, 2020 00:48

- bez złośliwości i z szacunkiem dla Kolegów Konstruktorów: synchronus technology co do "fil/letów" w tym wew nx...
- np: https://www.youtube.com/watch?v=or7EQSjYt5Y
- np: https://www.youtube.com/watch?v=TE2Q1k91y9E
- może to pomo(r)że? :)
nxcampl

Postprzez bildder » sty 18, 2020 11:46

nxcampl napisał(a):- bez złośliwości (...)
- może to pomo(r)że? :)

Bez złośliwości 2 - ale co mają poniższe filmy do omawianego problemu???

W tej sytuacji na przeszkodzie stoi wydolność komputera (być może ustawienia programu), bo ja u siebie zrobiłem taki przykład z 50 tys. otworów i wyliczył w 2 minuty. Rozwiązanie zostało pokazane.

Wszyscy wiedzą, że Catia i NX są najlepsze :)
Jak będziemy rozmawiać o edycji bezpośredniej to może porównamy tę samą funkcjonalność. Póki co chodziło o otwory.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD