_

[cad] Wypelnianie obszarów a zaslanianie tekstu

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

[cad] Wypelnianie obszarów a zaslanianie tekstu

Postprzez Igho » maja 07, 2020 20:00

Witam
Mam na rysunku glownym podpięty dwg przez xref. Na rysunku glownym mam bardzo wiele obszarów ktore musze wypełniać tłem (hatch). Jeśli robię to wskazując punkt wewnątrz obszaru to trwa to kosmicznie długo. Znam tę wadę autocada i dlatego zaznaczam sobie figurę którą chce wypełnić tłem i tak jest dużo szybciej. Niestety ma to jedną wielką wadę. Takie wypełnienie zasłania mi tekst który mam na rysunku podpiętym z referenców. Jedyne rozwiązanie jakie znalazlem to ustawienie transparetności wypełnienia, niestety tekst jest wtedy słabo widoczny, tak samo jak wypełnienie. Jest na to inny sposób? Żeby tekst z rynku wstawionego z xref był na pierwszym planie?
Igho

Re: [cad] Wypelnianie obszarów a zaslanianie tekstu

Postprzez miro88 » maja 08, 2020 09:54

Spróbuj _NCOPY
miro88

Postprzez akor » maja 08, 2020 20:11

A może Draw Order [Porządek rysowania]?

akor
akor

Postprzez Igho » maja 11, 2020 09:39

Niestety drawing order nic nie zmienia - dalem xrefa z opcją "above" a wypelnienie z glownego rysunku na "under" a i tak wypelnienie przyslania blok z xrefa. Powoduje to przy transparentności zmiane koloru czcionki bo np zółta czcionka opisow przyslonieta zielonym wypełnieniem robi sie limonkowa... a ja chce wszystkie opisy w jednym kolorze nieważne jakie jest wypelnienie obok.

ncopy chyba wkleja mi na stale obiekty z xrefa? a to niedopuszczalne u mnie bo bede to przeladowywal x razy.
Igho

Postprzez akor » maja 11, 2020 20:03

Zaznaczam Xref, prawoklik, Draw Order>Bring to Front i cały Xref jest na wierzchu świetnie widoczny.
U mnie tak to działa w AutoCad LT 2014.
akor
akor

Powrót do Forum CAD