_

Wytrzymałość ceownika

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Wytrzymałość ceownika

Postprzez konrad12345 » maja 17, 2017 15:37

Witam,

na wstępie zaznacze , że jestem zielony w tym temacie i prosze nie mieszanie mnie z błotem :P

zadanie polega na obliczeniu czy ceownik utrzyma ciężar urządzeń, czyli chyba momentu gnącego i strzałki ugięcia?

Ceownik biegnie przez hale obustronnie podparty (półkami do góry --> |_| ) o dł. 17m. Na nim zawieszone są 4 urządzenia (ciężar jednego urządzenia = 10kg) , tak jak na zdjęciu. Ceownik jest na wys. 4,5m , ceownik jest ze stali st3 , jest to ceownik zwykły 100x50x6 [mm] .
http://wstaw.org/h/343776f778e/ <--- rozmieszczenie urządzeń i dane ceownika
Proszę was pomóżcie rozwiązać , już mam bardzo mało czasu a kompletnie jestem laikiem w tym temacie
Pozdrawiam
Załączniki
przekrojceownika.png
rzut z góry promiennikow.png
rzut z góry promiennikow.png (10.8 KiB) Przeglądane 246 razy
konrad12345

Re: Wytrzymałość ceownika

Postprzez velaskez » maja 18, 2017 14:51

To strzeli pod własnym ciężarem, musisz to podwiesić. Albo zmienić profil ceownika. W ogóle, czemu nie profil dwuteowy?
velaskez

Re: Wytrzymałość ceownika

Postprzez kondziorjapa3 » maja 18, 2017 23:48

ten ceownik trzeba odpowiednio podeprzeć, poczytaj o środku sił poprzecznych, w przypadku ceownika przyłożenie siły w okolicach środka jego ciężkości spowoduję jego skręcanie.
kondziorjapa3

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących