_

Z OpenOffice do autocad

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Z OpenOffice do autocad

Postprzez sushi333 » sie 27, 2009 10:44

Witam!!
Mam pewien problem...
Mam stworzone pewne zestawienie w postaci tabelki w OpenOffice i chciałbym tą tabele wstawić do autocada z możliwością edytowania niej (jakby pojawiły się zmiany żeby można było arkusz kalkulacyjny odpalić z pozycji autocada i dokonać zmian).
W firmie mam kilka autocad2009 jak i starszą autocad2004.
Zaznaczam że udało mi się wstawić taką tabele z OpenOffice ale tylko w ograniczonym stopniu czyli 4 kolumny i 5 wierszy i nie mogę tego rozszerzyć na więcej :(. Wstawiałem tabele przez opcję Wstaw-Objekt OLE wersja autocad2004.
Wstawianie z excela działa, ale zależy mi na opcji z OpenOffice ponieważ excela nie mam na wszystkich stanowiskach.

Z góry dzięki za pomoc
sushi333

Re: Z OpenOffice do autocad

Postprzez kwaart » wrz 04, 2017 00:09

Powracam do tematu, gdyż nic innego na Forum nie znalazłem.
Czyżby program OpenOffice tak "powalił na kolana", że nikt nawet nie ustosunkował się do tematu?
OLE tabeli z OO do AC działa, choć częściowo - kwestia fontów i wymiarów kolumn i wierszy. Lecz próba edycji takiego OLE przez OO się nie udaje. Po powrocie do AC nie ma wszystkiego, a nie daj Boże wstawić jakiś wiersz - ostatni znika.
Jeśli ktoś podejmie wyzwanie opracuję dokładniejsze przykłady do rozkminienia problemu.
Odpowiedź, że "nie da się inaczej" i trzeba na kolanach wrócić też może być, o ile ktoś już z tym sporo walczył i jest to jakaś ogólnie potwierdzona konkluzja. :(

Z góry dziękuję
Pozdrawiam i dobrego dnia, kwaki z kwaart [AC2008PL]
kwaart

Powrót do AutoCAD