_

Zakup obrabiarki do narzędziowni

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Zakup obrabiarki do narzędziowni

Postprzez dan-cnc » sty 16, 2007 19:10

Witam,
przymierzam się do zakupu obrabiarki cnc pionowej
przejścia w osiach X=800 Y=500 Z=500 tak ok.
Chłodzenie przez wrzeciono dokładność obr poniżej 0,01mm
pod uwagę biorę OKUME model MB46VAE 15 tyś obr. lub taką samą okume tylko w wersji typowo dla narzędziowni.
Na jakie jeszcze obrabiarki zwrócić jeszcze uwagę???
Proszę podpowiedzcie, :roll:

Pozdrawiam
dan-cnc

Re: Zakup obrabiarki do narzędziowni

Postprzez dan-cnc » sty 16, 2007 19:13

dodam jeszcze że chodzi o obróbkę w 3 osiach :D
dan-cnc

Postprzez Blemi » sty 16, 2007 22:01

a rozmawiałeś już z przedstawicielami okumy ?
jak j az nimi rozmawiałem to miałem wrażenie ze kolesie nie chcą sprzedawać swych maszyn, ciągle były problemy z ofertą, doborem odpowiednich parametrów, model to nie wszystko:)

widze ze patrzysz już na maszyny pozaeuropejskie,
moze warto popatrzeć tez na mazaka, mori seiki, lub mitsiu seiki lub matsure ?

z eurpejskich z tego co wiem to deckle ostatnio dobrze sie sprzedają, microny i chermle, zależy od klasy obrabiarki,
a może jak chcesz wyżej sięgnąć warto zwócić uwage na Heckerty lub makino :)

ale poniżej 0.01 :) to dużo maszyn w tym przedziale sie mieści
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez dan-cnc » sty 16, 2007 22:23

o mori seice słyszałem dużo dobrego, ale nie dokońca wierzę firmie która je sprzedaje, mam powody.
okume sprzedaje akurat mój znajomy i jest równie dużo pozytywnych opini o tej maszynie, a mazak ma troszke za małe przejazdy w Y jak dla mnie na i kwota jaka chcę wydać to max 150 tyś euro.

będę również sprzedawał swoją obrabiarkę "Hartford VMC-850", jest to maszyna 8 letnia pracująca na jedna zmianę zadbana przglądana okresowo, z uchwytami
dan-cnc

Postprzez bazylee » sty 17, 2007 00:21

Rok temu musieliśmy u nas w firmie również wybrać podobną maszynę. Założenia były takie: 3 osie, przesuwy nie mniej niż 700/500/500, nośność stołu minimum 800kg, no i obroty tak chociaż z 8000. Po rozpatrzeniu wielu ofert, i wysłuchaniu wielu opini zdecydowaliśmy się na rodzimy produkt i kupiliśmy AVIE VMC 1000 na heidenhainie. Maszyna chodzi na trzy zmiany od ok. 7 miesięcy, obrabiamy na niej głównie matryce kuźnicze tak ok 40-50 HRc i wadze 300-600kg (ma co dźwigać). Na razie nie ma z nią problemów. Maszynka sztywna i jak na razie (odpukać) bezawaryjna. Jedyna rzecz która potrafi napsuć nerwów operatorom, to słabo dopracowany system spłukiwania wiórów i ich odprowadzania. Ogólnie sprzęt wart uwagi. Jeśli chodzi o innych producentów to dużo pozytywnych opini słuszałem o MIKRONIE i DMG, ale ich cena sporo wyższa.
bazylee

Postprzez ElkAks » sty 17, 2007 08:12

DMG najlepiej nie brać pod uwagę chyba że masz kasę na średniego producenta i przynajmniej x4. Bo tak wyglądają ceny w DMG - oczywiście płacisz wówczas za profesionalne dopracowanie i wykonanie oraz za znaczek.
ElkAks

Postprzez ElkAks » sty 17, 2007 08:12

DMG najlepiej nie brać pod uwagę chyba że masz kasę na średniego producenta i przynajmniej x4. Bo tak wyglądają ceny w DMG - oczywiście płacisz wówczas za profesionalne dopracowanie i wykonanie oraz za znaczek.
ElkAks

Postprzez dan-cnc » sty 17, 2007 10:40

Blemi

nie opiliśmy się przypadkiem wódki i piwa przegryzając pomarańczami we wrocławiu w niedawano:)

przeglądałem tematy tego forum no i zdziwiłem się
że tamten temat tak się rozkręcił :)

całkiem możliwe ze skosztowaliśmy małe co nieco :D jak ten czas szybko biegnie

a wracając do tematu to DMG całkowicie odpada
zbyt duża awaryjność i ten kiepski serwis

raczej bym nie brał obrabiarki z układem krzyżowym, chodzi o sztywność

Pozdrawiam,
dan-cnc
dan-cnc

Postprzez steelthor » sty 17, 2007 18:41

AVIE są bardzo dobre no i całkiem przecietne ceny mają sam na takich pracowałem maja w ofercie sterowanie fanuca heiden haina hassy są całkiem niezłe ale cenowo gorzej mazaki sa dobre ale ceny tez nie sa małe jest jeszcze famot mle jedni narzekaja na ich maszyny a inni polecaja ale jak naprawde to wyglada trudno powiedziec
steelthor

Postprzez Blemi » sty 17, 2007 20:58

nie opiliśmy się przypadkiem wódki i piwa przegryzając pomarańczami we wrocławiu w niedawano:)

a wracając do tematu to DMG całkowicie odpada
zbyt duża awaryjność i ten kiepski serwis

raczej bym nie brał obrabiarki z układem krzyżowym, chodzi o sztywność
Pozdrawiam,
dan-cnc[/quote]
wiesz u mnie w regionie własnie Deckle pracują PZL-u i nie tylko, i nikt nie narzeka, gorzej własnie było z mikronem, chociaż w poprzedniej firmie było pare i też nie było awarii. mazaki na WSK porozjeźdzały sie a tylko mori i mitsiu wytrzymało

myśle ze to zależy od sztuki :) i od obsługi. a serwis jak serwis :) wiecznie zajęty, wiesz jak ktoś tyle sprzedaje maszyn no to sory :) ?jezeli chodiz o okume, to gość mnie rozszmieszył - dopracowlaiśmy model maszyny i pozniej na koncu dodał ze po zakupie trzeba 2 lata czekać, kur...a.
to nie wiem, czy jakieś cacko wybraliśmy czy kolo walił w hu...a.
narazie mamy deckla duoblocka i powoli bedziemy uruchamiać
Pozdr
BLemi
Blemi

Następna strona

Powrót do CNC