_

Zamiana dwóch monitorów na jeden 43"

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Zamiana dwóch monitorów na jeden 43"

Postprzez cls55amg » wrz 22, 2016 16:29

Witam,

Ma ktoś jakieś doświadczenie w pracy na jednym dużym monitorze? Mam tu na myśli przesiadkę ze starych monitorów 19" i 22" na jeden 43". Abstrahuje od jakichkolwiek porównań cenowych - generalnie pytanie jest czy warto mieć jeden duży czy lepiej dwa mniejsze monitory?
cls55amg

Re: Zamiana dwóch monitorów na jeden 43"

Postprzez MYCA » wrz 22, 2016 16:49

:D Witam,

moim skromnym zdaniem lepsze sa 2 x 24" niz jeden duzy. Powod jest w zasadzie jeden - na jednym z kazdych rozciagniesz okno programu tak jak Ci potrzeba - poniewaz programy niejako zapamietuja rozmiar i polozenie na monitorze, to masz za kazdym razem taki sam obraz do pracy. Na jednym, to ciagle zmiany i dopasowania... Tak mysle (robilem kiedys test z telewizorem LCD - niby wszystko czytelne ale za duzo tego na raz, czlek sie rozprasza i oczy mecza.
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez gieroy » wrz 22, 2016 21:17

Dokładnie to co wyżej zamiast jednego wielkiego dwa mniejsze - to jest to
gieroy

Postprzez gouda » wrz 22, 2016 21:34

Wg mnie 2x24 (co najmniej 1920x1200) - wtedy możesz na 1 ekranie wyświetlić 2 strony a4 względnie wyraźnie, lub optimum 2x27 (2560x1600) - 2 strony a4 wyświetlają sięjuż całkowicie wyraźnie, ale 2x27 moż ebyć dla niektórych za dużo.
2x22 czy nawet 2x 23 to stanowczo za mało.
gouda

Postprzez borgoon » wrz 30, 2016 12:54

Chcesz dwa takie dość małe monitory zamienić na 43 cale? Będziesz pracował na nim z odległości 2-3m? Bo z takiej powinno się patrzeć na ekran tego rozmiaru żeby było komfortowo.
borgoon

Postprzez cls55amg » wrz 30, 2016 20:06

gouda napisał(a):Dwa ekrany lepsze, bo można sobie lepiej rozdzielić prace - na jednym wyświetlić coś na pełen ekran, a na drugim np. pracować.

Akurat ten monitor który mnie zainteresował ma aplikację umożliwiająca na podzielenie go na części (np na równe 4) i działa to jak osobne ekrany na które można coś rzucić. Zaletą tego jest to, ze nie ma ramek jak w tradycyjnych monitorach.
borgoon napisał(a):Chcesz dwa takie dość małe monitory zamienić na 43 cale? Będziesz pracował na nim z odległości 2-3m? Bo z takiej powinno się patrzeć na ekran tego rozmiaru żeby było komfortowo.

Wydaje mi się, że można komfortowa pracować na takim monitorze przy tradycyjnym biurku. W porównaniu do moich starych monitorów na szerokość monitor 43 cale jest taki sam (nie muszę kręcić głową żeby ogarnąć ich krawędzie), ale jest wyższy, choć nie aż tak wysoki, żebym musiał podnosić głowę.
cls55amg

Postprzez gieroy » paź 01, 2016 14:26

Witam, użytkuję Dell P2815Q jednak stanowczo widzę że to już jest nieoptymalne jeśli chodzi o użytkowanie na to konto wolałbym używać dwa takie jak posiadam w domu czyli U2410.
Dodatkowo 28" niby też ma program do dzielenia monitora na mniejsze ale jednak nie jest to już to samo jak się użytkuje faktycznie dwa monitory w moim przypadku aplikacja ta stała się totalnie bezużyteczna dodatkowo powodowała zawieszanie się wielu programów w momencie ich przerzucania pomiędzy oknami / monitorami i z niej zrezygnowałem.

Kolejnym minusem wielkiego monitora jest rozdzielczość i rozdzielczość aplikacji a raczej niedostosowanie się aplikacji do większych rozdzielczości niż HD w momencie użytkowania w większych rozdzielczościach niż 1920 korzystanie staje się skrajnie meczące.
Wiem windows niby ma opcję powiększania procentowego ale jest to również nieergonomiczne rozwiązanie i np. ma to się nijak do przykładowego rozwiązania dwumonitorowego.
Kolejną kwestią jest wydajność karty graficznej dla "pociągnięcia" takiego dużego monitora w "normalnej rozdzielczości".
Tak więc podsumowując jest wiele wiele praktycznych zalet posiadania dwóch monitorów zaś niewiele o ile w ogóle jakieś zalety posiadania jednego dużego monitora poza frajdą - " mam duży niepraktyczny monitor"
gieroy

Postprzez Leniuszek » gru 23, 2016 00:51

Mocno nie polecam monitorów większych niż 27" ze względu na nie obejmowanie całego obrazu

Można wstawić 5x 50" i na tym pracować (znam takie rozwiązanie) lecz jest mocno nie wygodne przy pracy 8 godzin dziennie

Jeżeli masz siedzieć przy tak wielkim ekranie a dysponujesz telewizorem podobnych gabarytów sprawdź, po tygodniu zrezygnujesz ze względu na złą ergonomię pracy
Leniuszek

Powrót do Hardware