_

Zamiana tekstu na geometrię

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Zamiana tekstu na geometrię

Postprzez lokoskul22 » gru 06, 2017 23:19

Witam. Od kilku godzin przeszukuję internet w poszukiwaniu rozwiązania problemu zamiany tekstu na obrys polilinią (polilinią, splajnem, linią - bez znaczenia). Przeszukałem forum cad.pl i jest już taki temat (a nawet dwa) ale bez rozwiązania, text2geom.dll który znalazłem na zagranicznym forum nie działa więc jesteście moją jedyną nadzieją ;)

Problem 1
Aby zamienić tekst na obrys (jest mi potrzebny aby prawidłowo wyciąć go na frezarce cnc) posługiwałem się do tej pory pracochłonną metodą: text->explode text->region->sum->explode. Następnie przerysowywałem (sic!) litery splajnem i modelowałem tak aby miały pożądany kształt ponieważ litery po wyżej opisanej kombinacji komend były strasznie kanciaste. Czy istnieje jakaś prostsza metoda aby to zrobić?

Problem 2
Akceptując z bólem serca powyższą metodę i tak nie jestem w stanie tego zrobić z tekstem stworzonym poleceniem arc-aligned text.
Czy istnieje jakaś metoda aby obrysować tekst poprowadzony po łuku?

Pozdrawiam i dziękuję :wink:
lokoskul22

Powrót do AutoCAD