_

„Zamienniki” (czy powinniśmy je jeszcze tak nazywać?)

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

„Zamienniki” (czy powinniśmy je jeszcze tak nazywać?)

Postprzez w00jcieh » cze 29, 2018 14:20

Tytułem tego tematu jest cytat ze strony http://blog.artcrafter.org, ostatnio natknąłem się tam na wpis, w którym autor porównuje te tak zwane ,,zamienniki" GstarCAD, ZWCAD i AutoCADa.
Od ostatnich dwóch miesięcy sam korzystam z GstarCADa w wersji 2018, (wg autora poprzednie wersje można było porównywać do AutoCADa LT, 2018 prezentuje już poziom, który nie ustępuje równorzędnej wersji AutoCADa) i nie zauważyłem żadnej różnicy w funkcjonalności w porównaniu do ACADa, jedyną i to dość sporą różnicą jest cena licencji i jej wieczysta wersja, w porównaniu do subskrypcji Autodesku.
Ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie co do tego i z jakich programów korzystacie w firmach?
Niestety nie mam porównania do ZWCADa, ale z tego co przeczytałem w tym artykule nie posiada on funkcji bloków dynamicznych, więc szybko nie nam współpracować :P

I oczywiście link do całego wpisu: http://blog.artcrafter.org/2018/06/21/p ... t-autocad/
w00jcieh

Re: „Zamienniki” (czy powinniśmy je jeszcze tak nazywać?)

Postprzez CADrysunki » lis 27, 2018 09:58

Wiele programów cadowskich opartych jest na tej samej bazie więc siłą rzeczy nie różnią się za bardzo. W zależnosci od tego w jakej branży chcemy wykorzystywać CADa, są programy bardziej dedykowane od AutoCADa, który tak najlepiej sprawdza się do tworzenia dokumentacji technicznej. Wszelkiego rodzaju obliczenia to już najlepiej wykonywać w innych programach które również mogą posłużyć do tworzenia dokumentacji. Jak można się przekonać, nic nie jest dane raz na zawse i czasami uczeń przerasta nauczyciela co jest dobre bo tak tworzy się postęp.
CADrysunki

Powrót do Forum CAD