_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez Lawka » lis 25, 2006 23:52

Ja pracuje w takiej małej firmie na śląsku jako konstruktor.
Pracuje tam od czerwca tego roku (zaraz po studiach). W miare znam Catie, Inventora, angielski tez.

Dostalem na poczatek 1400netto, od grudnia bedze miec 1800zl.
A pracuje na ..... AutoCadzie 2000LT
:oops: . Bo moi szefowie uwazaja prace w 3d za zabawe :evil: (zenada)

Ale po w czesniejszych wypowiedziach widze ze na wiecej jako konstruktor nie moge liczyc.... :?

pozdrawiam
Ławka
Lawka

Postprzez kimi » lis 27, 2006 20:23

Hej
zastanawiam sie kiedy zarobki konstruktorow w polsce zbliza sie do zarobkow inzynierow na zachodzie np w niemczech.
Mysle ze to powinno nastapic bo jak ktos zna Catie lub jakis inny cad
ma troche odwagi zna jezyk to bez wiekszego problemu znajdzie prace
na zachodzie za dobre pieniadze. A nie za 1500 pln na reke
przeciez to smieszne. slyszalem wszystkie firmy typu TRW, DELPHI, faurecia, bertrand itd maja niepisana umowe o nie wykradaniu sobie pracownikow a co za tym idzie o nie podwyzszaniu zarobkow. nie wiem ile w tym prawdy moze to tylko plotka:))).
A tak przy okazji jak wygladaja zarobki na zachodzie np Rueckerowcy?
MSX? LNcad?
kimi

Postprzez Ivaho » gru 04, 2006 22:44

... plotka !!
CAD: SW,SE, Inventor, Catia5, UG NX2, AC
CAM: EdgeCam, MasterCam, Espritcam, Delcam, UG, Catia, PEPS
Mech: TOS, Haas, Charmilles, Mikron
Ivaho

Postprzez marmas » gru 06, 2006 11:25

Moim sromnym zdaniem, jest w kraju coraz lepiej, a czy firma polska, czy nie jak dla mnie nie ma to wpływu na wys. zarobków.
6 lat pracy, obecnie trzecia praca, woj. śląskie, firma polska
pracuje na Pro/E, wcześniej SE i MegaCad
81 km do pracy (codziennie)
4500 na ręke
marmas

Postprzez Bobik » gru 10, 2006 21:03

Marmas jeśli to prawda...to ja wymiękam. Możesz zdradzić co to za firma, albo chociaż czym się zajmuje? I czy jesteś pracownikiem czy firmą jednoosobową bo to kolosalna róznica. ja w tej chwili do pracy mam 69 km (w jedna stronę) więc dojeżdżanie mnie nie przeraża. Mogę jeździć i drugie tyle, bylebym wiedział za co :wink:
Bobik

Postprzez wini » gru 19, 2006 20:00

witam,
moim zdaniem nie chodzi o takie same zarobki jak na zachodzie bo wiadomo że jesteśmy pod tym względem zacofani i na razie to tylko ceny mieszkań maja szanse na zachodni poziom
wydaje mi się że wystarczy jak poziom życia naszych konstruktorów zbliży się do poziomu życia konstruktorów w innych państwach bo na razie jest to przepaść ! ! !

zachodniopomorskie
od trzech lat mgr inż. niecałe dwa lata na pro/e około 2200 netto
pozdrawiam
wini

Postprzez jag_daw » gru 23, 2006 13:01

Jestem tegorocznym absolwentem, mam staż pracy 5 miesięcy i zarabiam 1500brutto, program Autodesk Inventor. Podkarpacie. Proponuję żeby absolwenci wpisywali swoje zarobki i podawali w jakim regionie pracują.
jag_daw

Postprzez Blemi » gru 25, 2006 21:42

Panowie pociesze WAS Rumuni i bugarzy są tansi wszystko juz tam sie przenosi :)
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez Ivaho » gru 28, 2006 22:53

Dokładnie. A najgorsze jest to ze maja dobrych inżynierów.
Kilka lat współpracowałem z rumunami w samochodówce i musze powiedziec, ze bylem pod wrazeniem.

A co od zarobków.
Są inżynierowie w dolnośląskim co zarabiają 3500, do tego kom, auto i pokrycie całkowite kosztów związanych z pracą i dojazdami.
Ale czy to jest wystarczająco??

Pisanie o kasie nic nie da.
Sa inżynierowie którzy cos tak projektują, inni projektuja bardziej skomplikowane rzeczy, muszą zdrowo się naglowic co narysowac zanim zaczną.
Inni prowadzą cale projekty, jeszcze innym dochodzi do tego CAM...

Zarobki muszą byc zróżnicowane. To ze ktos rysuje w ProE to nie znaczy ze ma zarabic tyle samo co inny rysujący tez w tym samym, ale przed narywoaneim juz w glowie widzi calą forme wtryskową, rysuje ją, warsztat wykonuje, robi się próbę i działą.
Taki będzie oczywiscie zarabiał wiecej niz "inżywnier" porządkujący dokumentację w biurze projektowym.
CAD: SW,SE, Inventor, Catia5, UG NX2, AC
CAM: EdgeCam, MasterCam, Espritcam, Delcam, UG, Catia, PEPS
Mech: TOS, Haas, Charmilles, Mikron
Ivaho

Postprzez Blemi » gru 28, 2006 23:38

Ivaho napisał(a):Dokładnie. A najgorsze jest to ze maja dobrych inżynierów.

ostatnio właśnie gościliśmy rumuna :) z Pratt & Whitney z Canady, specjalizujący sie w obróbce skrawaniem materiałów trudnoobrabialnych,
i słowa które powiedział że " roboty można sie nauczyć ale chęci do roboty to nie.Trzeba mieć do tego charakter."
ale z drugiej strony nic tu po najlepszych chęciach kogoś kto ciężko rozumuje, praca z kimś takim to męka.
Jeżeli chodzi o zarobki to na polskie realia można powiedzieć że podwyższka sama nie przyjdzie, no chyba ze sie jest pracownikiem administracyjnym, lub składa sie wypowiedzenie :) Zawsze jak to robiłem dostawałem niezłe podwyższki, ale uważam ze jak się składa wypowiedzenie to tylko raz : w danej firmie.
Mało jest firm a raczej menażerów zarządzających zasobami ludzkimi którzy dbają dobrze o swoich ludzi
Pozdr
BLemi
Blemi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD