_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez gambolo » gru 13, 2016 23:00

W Dębicy obecnie jest duże ssanie na rynku konstruktorskim a ludzi z doświadczeniem brak.

Firma ma chyba duże braki bo ogłoszeń jest sporo na portalu (albo ludzie uciekli bo słabo płacą).
Dla "normalnego" konstruktora dają 2500 brutto:
http://www.pupdebica.pl/oferty_pracy/of ... /3688.html
gambolo

Postprzez vertoo » gru 14, 2016 10:29

Niestety - to inna oferta. Nie będę podawał nazwy pracodawcy, bo już zniknęła. Tamta była związana tylko i wyłącznie z konstrukcją. Skąd wiem? Dzwoniłem i rozmawiałem z kierownikiem i pytałem o zakres obowiązków.

schweppes napisał(a):
vertoo napisał(a):
schweppes napisał(a):Po drugie - nie ściemniaj z tą ofertą w urzędzie pracy, bo wszystkie są umieszczone w centralnej bazie ofert pracy, gdzie aktualnie jest 62 ogłoszeń, gdzie sortując od najlepiej płatnych na 1/62 miejscu jest 6000 brutto, a już na 9/62 4500.

Proszę bardzo (screen z googla bo oferta już nieaktualna, ale jakiś mirror strony się uchował) .. i przykro mi - nie jestem naiwny. Umowa została wypisana, tylko nigdy nie podpisana, no chyba że wiesz lepiej ode mnie o jakich ofertach mówię.

No to właśnie ta oferta z Dębicy już jest za 6000 brutto, do tego zawiera obowiązki zarządzania grupą ludzi i nadzór nad warsztatem, więc powinna się nazywać kierownik czy dyrektor techniczny i opiewać na 8000-12000 brutto.

http://www.pupdebica.pl/oferty_pracy/of ... /3684.html

Jak widać mało kto chce wyręczać właściciela w zarządzaniu połową firmy za 4000 netto, więc ogłoszenie jest ponawiane.

I to tylko potwierdza, że za pracę samodzielnego konstruktora można dostać 4000-6000 brutto, a jeżeli oferta jest znacznie wyższa, to zawsze jest jakiś haczyk - pięć stanowisk w jednym, 10h dziennie i soboty "mile widziane".
vertoo

Postprzez mldr » gru 14, 2016 11:10

@schweppes: zamiast się cieszyć marudzisz. Jednorożce się zdarzają, choć to prawda, że rzadko :D

To poniżej to z mojej dyskusji z... decydentem. Praca - konstruktor.
Ale też nie podjąłem tematu, bo nie mam ochoty/możliwości żeby się przeprowadzić. I pracuję za mniej :cry:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (1.91 KiB) Przeglądane 766 razy
systemy aluminiowe
mldr

Postprzez nadzwyczajny » gru 15, 2016 23:41

Mam kilka lat doświadczenia na Cnc. Studia inż mgr podyplomowe. Od 2 lat pracuję jako technolog gdzie właściwie jestem towarem deficytowym. Nikt konkretny nie został zatrudniony na równolegle stanowisko co najwyżej ja jeszcze muszę przyuczac kompletnie zielonych którzy dostają na dzień dobry tyle co ja aa nawet więcej. Średniej wielkosci firma która dobrze ciągnie od kilku lat. Zarabiam na rękę 2500 moim zdaniem powinienem zarabiać 4000 na rękę. bo za 2,5k to biorą do okolicznych warsztatów robotników.
nadzwyczajny

Postprzez jamaguwi » gru 16, 2016 08:10

nadzwyczajny napisał(a):Mam kilka lat doświadczenia na Cnc. Studia inż mgr podyplomowe. Od 2 lat pracuję jako technolog gdzie właściwie jestem towarem deficytowym. Nikt konkretny nie został zatrudniony na równolegle stanowisko co najwyżej ja jeszcze muszę przyuczać kompletnie zielonych którzy dostają na dzień dobry tyle co ja aa nawet więcej. Średniej wielkosci firma która dobrze ciągnie od kilku lat. Zarabiam na rękę 2500 moim zdaniem powinienem zarabiać 4000 na rękę. bo za 2,5k to biorą do okolicznych warsztatów robotników.

Koleżanka pracowała w urzędzie w zamówieniach publicznych. Stres do kwadratu, można odpowiadać karnie. Jak zaczęli ją wnerwiać podobnym podejściem, to poszła do psychologa i zaczęła utyskiwać na swoja sytuację. Dostała 6 miesięcy L4. Jeszcze można postraszyć instytucjami europejskimi, jakimiś organizacjami pozarządowymi i uzyskać swój efekt. Jeżeli szefowi zależy na aktualnym status quo i nie przyznaje Ci prawa do lepszych zarobków - to po kiego pogłębiać frustrację i brnąć w to dalej?
Takie sytuacje poruszane były z 500 postów temu. Trzeba się cenić. Czasem nawet na chwilę warto zmienić zawód, jeśli w okolicy nie będzie innej alternatywy. Ja z moim charakterem zaproponowałbym przejście na działalność, ale wcześniej zabezpieczył się od drugiej strony (w innych firmach).
jamaguwi

Postprzez nadzwyczajny » gru 16, 2016 09:24

Wysyłam CV przez pewien portal. Podaję się tam oczekiwania finansowe. Mam zaznaczone chyba 3-4 tys zł netto. W raporcie jestem osobą która żąda tej samej stawki co większość. Czasem jestem zapraszany na pierwszą rozmowę ale zazwyczaj wcale. Dwóch pracodawców powiedziało mi że zatrudniliby mnie ale wymagają angielskiego na odpowiednim poziomie. Będę musiał się za język wziąć. Ale jeśli znambym już ang czy niemiecki na dobrym poziomie to pojechalbym prędzej na zachód bo tam zarobić można powyżej 4 tys zł na rękę.
Moja sytuacja jest głupia. Podejrzewam że szybciej się przebranżowie niż uzyskam wystarczający poziom ang i/lub niemieckiego
nadzwyczajny

Postprzez jamaguwi » gru 16, 2016 09:28

..no język angielski to już jest taka oczywistość teraz. Gimby znajo ;)
Po załapaniu podstaw nauka doznaje akceleracji bo dużo materiałów z różnych dziedzin jest o angielsku. Po niemiecku za to są dobre książki do PKM i pochodnych. Tak więc zacząłbym od języka. Pół roku galopu i można się czuć pewnie.
jamaguwi

Postprzez CFA » gru 16, 2016 10:14

jamaguwi napisał(a):..no język angielski to już jest taka oczywistość teraz. Gimby znajo ;)
Po załapaniu podstaw nauka doznaje akceleracji bo dużo materiałów z różnych dziedzin jest o angielsku. Po niemiecku za to są dobre książki do PKM i pochodnych. Tak więc zacząłbym od języka. Pół roku galopu i można się czuć pewnie.

Z ta oczywistością - w sensie znajomości angielskiego- u inżynierów, to bym nie przesadzał. Miałem kiedyś w swojej pracy okazję odwiedzić dużą ilość firm branży technicznej i mieć kontakt z kadrą inżynieryjno-techniczną średniego szczebla
(czyli niby tą, która ma większe szanse znalezienia się na tym stanowisku, bo zna język co ułatwia kontakty itd itp) I osoby mogącej się dogadać po niemiecku z moim ówczesnym szefem Niemcem nie spotkałem (firmy od korporacji międzynarodowych do małych prywatnych zakładów) i to mnie specjalnie nie dziwiło, ale wielu próbowało po angielsku i nie wstydząc się swojego języka na poziomie "aj dżast kol tu sej aj low ju" próbowali rozwiązywać bieżące problemy produkcyjne z kompletnym brakiem zawodowego słownictwa. Przez te kilka lat trafiłem na dwie osoby, które o sprawach technicznych (a nie o wakacjach czy hobby)
mogły porozmawiać w miarę swobodnie po angielsku. Swobodnie - to oznacza, że nie potrzebowały kilkunastu sekund namysłu do sklecenia zdania z sensem i znały słownictwo ściśle branżowe. Ci nieliczni, którzy znają język naprawdę, są bardzo wysoko albo już poza Polską.
CFA

Postprzez vertoo » gru 16, 2016 10:33

To chyba mowa o jakichś małych firmach typu "u pana janusza". Wszystkie firmy z obcym kapitałem to mus jeśli chodzi o min. angielski i nie ma od tego odstępstw. Nawet krajowe firmy tego wymagają, jeśli tylko robią jakieś zagraniczne biznesy. W zasadzie nie znam żadnego inżyniera który by nie mówił bardzo płynnie po angielsku.
vertoo

Postprzez Mirek999 » gru 16, 2016 11:39

A ja znam bardzo wieli takich. Sam do nich należę. Nie mam zdolności językowych, mam mały zasób słownictwa. Inżynier ma być fachowcem a nie poliglotą. Od kontaktów z klientami zagranicznymi są kierownicy projektów. Oczywiście - inżynier powinien umieć przeczytać sobie uwago po angielsku na rysunku, czy sklecić e-mail w celu dogadania się w sprawach technicznych.
Mirek999

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD