_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » kwi 21, 2017 17:58

Rudix napisał(a):
jamaguwi napisał(a):
Rudix napisał(a):coś zobaczyć i dorobić dietami.

To jest słynna "murzyńskość" o której Radziu wspominał "U Sowy"
Rozumiem, że kolega jadąc w delegacje brał sobie dzień urlopu tamże na zwiedzanie? Albo: usłyszał od szefa, że zarabia za dużo, bo często jeździ za granicę..
Mnie żadna dieta nigdy nie skompensowała rozłąki z rodziną. Problemy zaczęły się, gdy potrzebowałem pójść do lekarza za granicą. Ponadto nigdy nie wystarczało, żeby zjeść w knajpie. Zawsze trzeba było robić obciach mielonką w hotelu. Albo zupkami chińskimi. Dlatego powiedziałem: koniec!

Czasami brałem urlop, czemu nie. Nieraz bilet lotniczy kupiony dzień później był tańszy o równowartość jednego noclegu w hotelu. Firma pokryła, ja kosztem dnia urlopu miałem dzień dla siebie w fajnym miejscu.

Od szefa nie usłyszałem nigdy, że zarabiam za dużo. Z prezesem firmy nie rozmawiam, bo z takimi szaraczkami jak ja to sie nie spotyka. Kierownik zaś nie twierdzi tak, wręcz przeciwnie, mówi, że powinniśmy być lepiej opłacani i gdy tylko jest szansa to organizuje nam podwyżki.

I nie piszę o jeżdżeniu w delegacje z januszowej firemki, tylko z poważnej firmy, która dopłaca do diety. Gdy dostaje sie np. 50 euro diety, w hotelu jest śniadanie, podwykonawca zaprosi na obiad, to nawet chcąc coś wydać w wielu miejscach nie ma jak. I wtedy z parodniowego wyjazdu zostaje 100-150 euro. Oczywiście, później jedzie sie do Hiszpanii lub Włoch i sie dokłada ze swoich by pozwiedzać. Ale ja nie kolekcjonuję kasy i szczytem cebulactwa byłoby siedzieć w hotelu, gdy jest okazja za półdarmo spędzić fajnie czas.

Czy murzynskością są też wyjazdy na kontrakty do zagranicznych biur w Monachium lub Houston z opłaconymi comiesięcznymi lotami do domu?

Dlatego właśnie często sie zastanawiam czy warto pchać sie gdzieś indziej za lepsze pieniądze, ale przy dużo nudniejszych obowiązkach, bez wyzwań i atmosfery w pracy.

Ja dokladnie tak mysle teraz po 5 latach pracy za granica tj. doceniam to samo. Z tego co piszesz masz zagraniczne postepowanie pracodawcy co do pracownika. Ja takiego nie mialem dlatego po 4 latach sie wkurwilem i wyjechalem:-)
ll

Postprzez ll » kwi 21, 2017 20:09

Wiec szanowni Panowie Inzynierowie Mechanicy skonczcie za przeproszeniem pierdolic jak Wam zle poniewaz doszliscie juz do :
-macie samodzielne stanowiska...
- stac was na placenie raty za dom ,samochod i pobawienie sie kupionym rowerkiem z dzieckiem...
-czego jeszcze oczekujecie ??

Polecam Discovery channel w ktorym mowia ze wyslanie czlowieka na ksiezyc kosztowalo zaangazowanie 40 tys ludzi zeby to moglo dojsc do skutku... czy wasze nadkosmiczne maszyny wymagaja takiego wysilku???
ll

Postprzez gouda » kwi 21, 2017 21:19

Popasc w samozadowolenie i spoczac na laurach. Nigdy. Ja nie akceptuje takiej postawy szczegolnie wsrod kolegow po fachu bo to psuje rynek.

Kapitalizm to ciagla walka na rynkach. Pracodawcy musza czuc presje placowa.
gouda

Postprzez ll » kwi 21, 2017 21:29

gouda napisał(a):Też tak uważam. Dobry fryzjer/fryzjerka również ucz sie i zdobywa praktykę latami i musi mieć też artystyczny talent, którego ja np. nie mam więc nie mógłbym być fryzjerem, ale szanuję ten zawód.
Natomiast ktoś kto pisze ż einzynierem mozna zostac w 2 tygodnie, nie ma pojecia w ogółe o tym zawodzie.

co ty pierdolisz gouda...pomiataasz ludzmi ktorzy nie maja wyksztalcenia....nie raz juz to opisales ....dlatego ja tak na ciebie siadlem ... bo nie szanujesz po prostu podstaw...
ll

Postprzez FTW » kwi 21, 2017 21:44

Zapytam z innej strony. Ilu z Was może powiedzieć, że pracuje w firmie, albo współpracuje z firmami, które są dobrze i racjonalnie zarządzane? Mówiąc to nie mam na myśli duszenia pracowników za 5 minut poza stanowiskiem pracy ani wymyślnych metod czy systemów zarządzania pod dziwacznie brzmiącymi nazwami.

Chodzi mi o zwykły zdrowy rozsądek. Szybkie/dobrze wyposażone komputery dla konstruktorów, modernizacja maszyn, optymalizacja technologii wytwarzania danych elementów, tworzenie oprzyrządowania czy bibliotek elementów dla typowych prac. Jeśli pracownik korzysta z rzeczy wyżej wymienionych, siłą rzeczy ma szanse zarobić więcej, bo więcej (szybciej) zarabia dla właściciela firmy. Wcale nie musi to być rocket science. Z firm, dla których pracowałem i które miałem okazję odwiedzić, zauważyłem, że to kuleje najbardziej. Stary sprzęt, jakieś antyczne narzędzia i durnowate wręcz zarządzanie, nieraz polegające na poprawianiu samego siebie kilka razy, bo ktoś sobie coś ubzdurał, albo zmieniły się założenia projektowe. To ostatnie doprowadzało mnie wręcz do szału. Jestem osobiście nastawiony na to, że praca daje efekt. A w tym wypadku efektu brak, albo bardzo długo zajmuje jego osiągnięcie, w związku z tym praca w ten sposób nie może być dochodowa dla nikogo.
FTW

Postprzez ll » kwi 21, 2017 21:54

FTW napisał(a):Zapytam z innej strony. Ilu z Was może powiedzieć, że pracuje w firmie, albo współpracuje z firmami, które są dobrze i racjonalnie zarządzane? Mówiąc to nie mam na myśli duszenia pracowników za 5 minut poza stanowiskiem pracy ani wymyślnych metod czy systemów zarządzania pod dziwacznie brzmiącymi nazwami.

Chodzi mi o zwykły zdrowy rozsądek. Szybkie/dobrze wyposażone komputery dla konstruktorów, modernizacja maszyn, optymalizacja technologii wytwarzania danych elementów, tworzenie oprzyrządowania czy bibliotek elementów dla typowych prac. Jeśli pracownik korzysta z rzeczy wyżej wymienionych, siłą rzeczy ma szanse zarobić więcej, bo więcej (szybciej) zarabia dla właściciela firmy. Wcale nie musi to być rocket science. Z firm, dla których pracowałem i które miałem okazję odwiedzić, zauważyłem, że to kuleje najbardziej. Stary sprzęt, jakieś antyczne narzędzia i durnowate wręcz zarządzanie, nieraz polegające na poprawianiu samego siebie kilka razy, bo ktoś sobie coś ubzdurał, albo zmieniły się założenia projektowe. To ostatnie doprowadzało mnie wręcz do szału. Jestem osobiście nastawiony na to, że praca daje efekt. A w tym wypadku efektu brak, albo bardzo długo zajmuje jego osiągnięcie, w związku z tym praca w ten sposób nie może być dochodowa dla nikogo.

ja tak moge powiedziec :-) kosztowalo mie to piec lat delegacji po 4 latach pracy u januszy... jakbys chcial rozwinac to sluze doswiadczeniem...
ll

Postprzez gouda » kwi 22, 2017 08:27

ll napisał(a):
FTW napisał(a):Zapytam z innej strony. Ilu z Was może powiedzieć, że pracuje w firmie, albo współpracuje z firmami, które są dobrze i racjonalnie zarządzane? Mówiąc to nie mam na myśli duszenia pracowników za 5 minut poza stanowiskiem pracy ani wymyślnych metod czy systemów zarządzania pod dziwacznie brzmiącymi nazwami.

ja tak moge powiedziec :-) kosztowalo mie to piec lat delegacji po 4 latach pracy u januszy... jakbys chcial rozwinac to sluze doswiadczeniem...

Ja się z kolei spotkałem z takim fatalnym zarządzaniem w dużych cudownych międzynarodowych organizacjach. Pracując kilka lat u Janusza udawało mi się powoli bo powoli uzmysławiać mu gdzie mu uciekają pieniądze. Ale pewnie są korporacje które są lepiej zorganizowane (np. japońskie, czy niektóre niemieckie).
gouda

Postprzez gouda » kwi 22, 2017 08:27

ll napisał(a):

Ja się z kolei spotkałem z takim fatalnym zarządzaniem w dużych cudownych międzynarodowych organizacjach. Pracując kilka lat u Janusza udawało mi się powoli bo powoli uzmysławiać mu gdzie mu uciekają pieniądze. Ale pewnie są korporacje które są lepiej zorganizowane (np. japońskie, czy niektóre niemieckie).
gouda

Postprzez gouda » kwi 22, 2017 08:29

ll napisał(a):

Ja się z kolei spotkałem z takim fatalnym zarządzaniem w dużych cudownych międzynarodowych korporacjach. Pracując kilka lat u Janusza udawało mi się powoli bo powoli uzmysławiać mu gdzie mu uciekają pieniądze. Ale pewnie są korporacje które są lepiej zorganizowane (np. japońskie, czy niektóre niemieckie). W dużych korporacjach nikomu niczego nie uzmysłowisz,, bo wszystkim zalezy tylko na własnej karierze i mają w Cie w nosie, przynajmiej takie mam doświadczenia. Owszem da sięawansować, ale akceptując fatalnys tan rzeczy i liżąc dupę przełożonym.
Tylko powiedzmy sobie szczerze. Duże korpo mają środki żeby je marnowąć - po prostu. Pieniądze płyną właśnie z wyzysku pracowników, na każdym szczeblu - najmniej wyzyskiwani są Ci zarządzający i Ci co siędzą blisko kasy (księgowi, handlarze, zakuowcy), choć to nie oni tak naprawdę wnoszą największą wartość dodaną. O tym cały czas piszę między innymi.
gouda

Postprzez adrian555 » kwi 22, 2017 10:10

Skoro w Polsce mamy tylko słabych inżynierów, a inne zawody mają się dobrze to czemu muszę chodzić do 3 różnych lekarzy żeby potwierdzić diagnozę ? A Ci ludzie zarabiają naprawdę dobrze. Jeszcze raz napiszę kto widział innowacyjnego chirurga ? większość tnie nerki na akord ... Shweppes piszesz, że człowieka po medycynie nie da się zastąpić ? to czemu po latach wychodziły afery naszym kraju, że spawacze, ślusarze czy inni rzemieślnicy otwierali własne gabinety stomatologiczne i tak funkcjonowali latami ? Ja jeszcze spawacza siedzącego w biurze projektowym nie widziałem, ani o takim nie słyszałem. W sakli całej Polski ilu jest innowatorów w jakiejkolwiek branży 0,00nic % ludzi ? Uważam, że dalsze rozmowa nie ma sensu bo albo masz duże kompleksy albo jesteś przysłowiowym "Januszem", który szuka ludzi do pracy za półdarmo.
adrian555

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD