_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » lut 17, 2018 19:43

r4n napisał(a):Sama składnia języków programowania to pikuś. Jazda zaczyna się później przy algorytmach.

Pzdr
r4n

No ale pytanie ile taki Junior musi byc oblatany a na ile dostaje gotowy przepis zeby wpisac kod wedlug wytycznych.
Rozmawialem kiedys z ososba ktora ma firme zajmujaca sie pisaniem aplikacji na telefony na zlecenie zagranicznych firm i on do pisania kodow zatrudnia studentow 3 roku IT, ktorzy dostaja z gory wytyczne od prowadzacych. I placi im za to okolo 3000 netto.
Czyli to sa takie fuchy dla studentow IT zanim nie skoncza studiow.
ll

Postprzez vctr1 » lut 18, 2018 13:16

Co jakiś czas przejawia się temat zarobków w IT. Dobrze byłoby w takim razie wkleić link do tego tematu:
https://4programmers.net/Forum/Kariera/ ... e?page=142

Ale z tym też trzeba uważać, bo we wklejonym temacie udziela się sporo anonimów.
vctr1

Postprzez gouda » lut 18, 2018 14:22

https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... it/w7smlp2

Generalne zarobki w IT są około 2-krotnie wyższe niż w inżynierii...

Inżynierii niestety źle to wróży, bo drenaż talentów trwać będzie nadal (na studia typowo inżynierskie będą iść już tylko debile).
gouda

Postprzez velaskez » lut 18, 2018 14:49

gouda napisał(a):https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/ile-zarabia-informatyk-w-polsce-zarobki-w-branzy-it/w7smlp2
Inżynierii niestety źle to wróży, bo drenaż talentów trwać będzie nadal (na studia typowo inżynierskie będą iść już tylko debile).

No i tu bym się nie zgodził. Teraz każdy debil myśli, że jak pójdzie w IT to zarobi 10k. Dzięki drenażowi specjalistów z inżynierii zostaną najlepsi co spowoduje wzrost płac.
velaskez

Postprzez piotrekm13 » lut 18, 2018 15:48

I w drugą stronę...
Jeśli studia inżynierskie będą kończyli debile, to dzięki nim ci starsi lepiej zarobią, lub przynajmniej będą się mogli bardziej cenić (czytać - i tak więcej zarobią).
piotrekm13

Postprzez Diwad S » lut 18, 2018 19:01

Na asystenta krzyknąłem 3 netto, w odpowiedzi dostałem 2,5 netto. Nie wiem co o tym myśleć, czy zakres obowiązków i odpowiedzialność mnie nie przytłoczy. Jeszcze przed pojawieniem oferty miałem się udać na kurs AutoCAD z certyfikatem, żeby mieć jakieś potwierdzenie - w CV każdy sobie może wszystko wpisać :lol: . Bawię się też coś w solidworksie. Stoję przed wyborem "inżyniera" produkcji a konstruktorem.

Jak Wy to widzicie? Czy wchodząc w konstruktorkę ciężko jest poruszać się między "branżami"? I jak to jest z zarobkami?

Co do asystenta kierownika produkcji będę mógł pracować w wielu firmach w których jest dział produkcji. Czy może się mylę?
Diwad S

Postprzez FTW » lut 18, 2018 21:15

Ale przecież w IT to tez nie jest tak, że każdy zarabia 10-15k netto. Nie znam branży, ale na logikę, żeby zarabiać wyższe kwoty potrzebna jest znajomość przynajmniej kilku środowisk programistycznych, samodzielność oraz dobry łeb do algorytmów, matematyki itd. Mam trochę znajomych ze studiów po informatyce, to może 2-3 ma naprawdę dobre zlecenia/stanowiska na jakieś 8-10 osób.

Na pewno na jednego specjalistę przypada x klepaczy kodu i testerów, którzy pracują za znacznie mniej. Fakt faktem, na pewno średnie zarobki w tej branży są wyższe.

Oprócz tego, trzeba to mimo wszystko lubić. Całe dnie przed komputerem w jednym pokoju spędzone na pisaniu programów. Nie każdemu to odpowiada, nie każdy to wytrzyma. Wiem... w biurze projektowym tez się siedzi przed kompem. Ale często pod biuro podłączona jest produkcja, wiec praca będzie bardziej urozmaicona.

Czy ktoś pracuje w branży CNC? Programowanie, postprocesory, technologia itd. Mam na myśli konkretne maszyny, gdzie się robi konkretnie rzeczy, a nie wycinanie liter ze sklejki. Byłem raz na rozmowie, no to zarobki programisty CNC na dzień dobry o połowę wyższe niż konstruktora.
FTW

Postprzez schweppes » lut 18, 2018 23:50

gouda napisał(a):https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/ile-zarabia-informatyk-w-polsce-zarobki-w-branzy-it/w7smlp2

Generalne zarobki w IT są około 2-krotnie wyższe niż w inżynierii...

Spokojnie. Teraz właśnie wszyscy się napalają na IT i niedługo będzie plaga absolwentów, przez co pensje spadną do poziomu jak na zachodzie - czyli zbliżonego lub odrobinę większego niż "klasyczni" inżynierowie. Po prostu rynek się naturalnie ustabilizuje, bo na razie jest chwilowy nadpopyt na programistów w Polsce.

FTW napisał(a):Ale przecież w IT to tez nie jest tak, że każdy zarabia 10-15k netto. Nie znam branży, ale na logikę, żeby zarabiać wyższe kwoty potrzebna jest znajomość przynajmniej kilku środowisk programistycznych, samodzielność oraz dobry łeb do algorytmów, matematyki itd. Mam trochę znajomych ze studiów po informatyce, to może 2-3 ma naprawdę dobre zlecenia/stanowiska na jakieś 8-10 osób.

Otóż to. 8-10k netto poza Warszawą i 10-12k netto w Warszawie na UoP zarabiają seniorzy, tj. doświadczeni, samodzielni, ogarnięci (mało błędów) i wydajni programiści języków wysokiego poziomu, np. Java.

Nie jest to standardowa pensja za samo jestestwo. Trzeba się wyróżniać, żeby tyle zarabiać.

Normą jest 3-4k netto dla juniora i 5-7k netto dla wdrożonego.

Roztropki, które owczym pędem idą na studia IT, mogą się rozczarować. To trzeba chcieć, potrafić i lubić robić.
schweppes

Postprzez dawid. » lut 19, 2018 20:25

FTW napisał(a):
Czy ktoś pracuje w branży CNC? Programowanie, postprocesory, technologia itd. Mam na myśli konkretne maszyny, gdzie się robi konkretnie rzeczy, a nie wycinanie liter ze sklejki. Byłem raz na rozmowie, no to zarobki programisty CNC na dzień dobry o połowę wyższe niż konstruktora.

Witam, pracuje w branży CNC (5 lat zaczynając od operatora), dokładnie automotive, produkcja bezpośrednio na linie . Zajmuje się wdrożeniami nowych procesów + projekt i wykonanie oprzyrządowania, dodatkowo działam też w UR maszyn wraz z wymianami wrzecion po kolizjach itp. (maszyny z demobilu więc pozwalają rozbierać). 5k netto podstawy + nadgodziny 150% soboty 200% . Uważam, że nie są to wygórowane zarobki (pracy nie szukam bo przechodzę na swoje). Dodam że 85% mojej pracy przebywam na hali. Ustawiacze zarabiają od 3 do 4k netto. Konstruktorzy w mojej firmie 3-4,5k netto, projekty od stołów montażowych po tłoczniki.
Jeżeli chodzi o branżę CNC to zauważam, że w cenie są specjaliści którym, dasz materiał i rysunek i on przychodzi z gotowym elementem . W cenie również jest gabaryt. Deficyt pracowników od operatora (takiego przez duże "O" ) po technologów
jest spowodowany tym, że:
- wiele firm dzięki dotacją rozwinęło park maszynowy,
-ogromny wzrost inwestorów z zachodu w branże przemysłową,
- rotacja pracowników i ucieczka specjalistów za granicę , gdzie również jest deficyt.
Trzeba również pamiętać to, że w jakieś branży jest teraz lepiej nie znaczy, że tak zawsze będzie i trzeba być elastycznym.
Pozdrawiam
dawid.

Postprzez Anna Nowak » lut 24, 2018 15:53

gouda napisał(a):
Jeśli konstruktor ma w miare rozwinięte kompetencje miękkie, zna angielski, ma doświadczenie w branży to przy dobrych podstawach technicznych ma szansę na dobre zarobki - ale oczywiście nie jako konstruktor.

Problem w tym że 90% konstruktorów nie ma wysokorozwiniętych kompetencji miękkich i nie ma wystarczającej pewności siebie - to wynika z prostego faktu - zawód konstruktora przyciąga ludzi o określonym charakterze - zbliżonym zbliżonym do melancholika...

Ale bycie ,,poganiaczem" zespołu konstruktorów za 1,5x pensji konstruktora, to chyba nie najlepszy ,,rozwój".

Chyba, że masz na myśli coś innego?

PS. Podesłalbyś dane headhunterów w branży mechanicznej na PW? Z góry dzięki.

Pozdrawiam,
Ania
Anna Nowak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD