_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez mldr » cze 04, 2018 09:53

Różnie to w mojej historii konstruktora wyglądało. Przeważnie było to 2 -2.5k netto premii, ale projekt przeważnie trwał min. 6 miesięcy. Także sumarycznie kokosów nie było. Raz się zarządzający zagapił, bo projekt był duży i drogi i obiecał % od zysku. Ale jak sobie na spokojnie przeliczył ile to będzie to sie rakiem wycofał :lol:
Teraz nie mam. I tak jest lepiej (bo łatwiej negocjowało się pensję). Ew. w zależności od zysku firmy rzucają jakąś pule raz na rok, ale to inna bajka.
systemy aluminiowe
mldr

Postprzez velaskez » cze 04, 2018 14:59

Tevez5 napisał(a):
Tevez5 napisał(a):Jak wygląda u Was sprawa premii? Macie jakieś premie po skończonym projekcie ? Interesuje mnie jak to wygląda na stanowisku konstruktora, a jak na menadżera projektu.

Nikt się nie podzieli tym jak to jest u niego ?

Nie pracuje jako konstruktor, tylko jako inżynier R&D. Premii za wykonanie projektów nie ma, natomiast jest całoroczna premia jeśli dział wyrobi plan roczny, w wysokości 3% rocznego wynagrodzenia brutto.
velaskez

Postprzez Piotrek947 » cze 06, 2018 10:19

Cześć, myślę, że to odpowiednie miejsce na takie pytanie. Kończę właśnie studia magisterskie - Mechanike i Budowe Maszyn (z wyróżnieniem), pracuje jako stażysta w firmie R&D automotive (inżynier mechanik) w Krakowie. Dostaje jakieś 2400 zł na rękę, jednak wydaje mi się, że nie jest to za dużo, zwłaszcza, że jestem dość ogarnięty. Jak myślicie jaka będzie odpowiednia stawka po obronie, zakładając, że będę już miał jakieś 9mscy doświadczenia? Może polecicie jakieś firmy w Krakowie jako mechanical designer/ inżynier projektu, gdzie warto iść?
Piotrek947

Postprzez RyanHollins » cze 06, 2018 16:43

Piotrek947 napisał(a):Cześć, myślę, że to odpowiednie miejsce na takie pytanie. Kończę właśnie studia magisterskie - Mechanike i Budowe Maszyn (z wyróżnieniem), pracuje jako stażysta w firmie R&D automotive (inżynier mechanik) w Krakowie. Dostaje jakieś 2400 zł na rękę, jednak wydaje mi się, że nie jest to za dużo, zwłaszcza, że jestem dość ogarnięty. Jak myślicie jaka będzie odpowiednia stawka po obronie, zakładając, że będę już miał jakieś 9mscy doświadczenia? Może polecicie jakieś firmy w Krakowie jako mechanical designer/ inżynier projektu, gdzie warto iść?

Akurat automotive jest jedną z najlepiej opłacanych branż dla inżynierów mechaników, więc masz już trochę obraz rzeczywistości. Twoje studia nie mają niestety znaczenia, znam przypadki, gdzie ludzie bez tytułu inżyniera pracowali na stanowisku inżynierskim. Obstawiałbym, że dostaniesz z 1000 zł netto więcej. Polecić może nie polecę, ale na pewno odradzam małe firmy.
RyanHollins

Postprzez sokolasty » cze 13, 2018 16:14

Zamieniłem ostatnio parę słów z jakościowcami z automotive na Zdolnym Śląsku. Początkujący, świeżo po studiach, inżynier jakości weźmie 4-5k BRT, w dużym mieście powiatowym.
Z konstruktorami nie gadałem, więc nie wiem, jak to u nich wygląda.
sokolasty

Postprzez Diwad S » cze 14, 2018 10:37

Kojarzy ktoś firmę MET-EUROSYSTEM (dawny PIMSTAL) z Piaseczna? Jak wygląda atmosfera w pracy?

Dostałem ofertę na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta/ Realizacji Zamówień, czyli chyba coś jak menedżer produktu - jaka firma takie nazewnictwo. Będę odpowiedzialny za kontakt z klientami, nadzorowanie wykonywania produktów dla klientów i jakieś inne pierdoły.
Diwad S

Postprzez mldr » cze 15, 2018 19:30

sokolasty napisał(a):Zamieniłem ostatnio parę słów z jakościowcami z automotive na Zdolnym Śląsku. Początkujący, świeżo po studiach, inżynier jakości weźmie 4-5k BRT, w dużym mieście powiatowym.
Z konstruktorami nie gadałem, więc nie wiem, jak to u nich wygląda.

Na Wyzszym Śląsku początkujący konstruktor 3-4, w dużych firmach ciut więcej. Z tego co słyszę.
systemy aluminiowe
mldr

Postprzez gouda » cze 16, 2018 13:28

Obrazek

Tak, że tak Panowie, no,ten tego...
Nie kompromitujcie się!

Co do jakościowców to i tak moim zdaniem jest lepsze rozwiązanie niż np. konstruktor.
W ogóle o wiele lepszą opcją są zawody związane z produkcją seryjną (process engineer, lean coordinator, quality engineer, new lanch enginer, etc). bo takie zawody umożliwiają w perspektywie 10 lat jakąś sensowną karierę.

JA wybrałem inną gorszą drogę i od 4-5 lat jestem w kropce. Osiągnąłem sufit który w Polsce dla konstruktora (nieważne czy lidera czy nie lidera) wynosi 6-8 tysi na rękę.
Dalsze zwiększanie swoich kompetencji, znajomości języków, znajomości metodoloigii zarządzania projektami czy tym bardziej kompetencji technicznych jest bezsensowne.

W polsce poziom senior design engineer osiąga się po 2-3 latach pracy a czasem wcześniej, bo znam takich co po roku już z juniora przeszli na seniora. To jest żenujące. O czym to świadczy? O tym jak prymitywna jest nasza praca w większości firm zajmujemy się rzeczami poniżej naszych kompetencji. Na rynku nie potrzeba wykwalifikowanych inżynierów z doświadczeniem. Dlatego też po 40tce zaczyna się równia pochyła. Najlepsze lata inżyniera, który ma jeszcze masę energii i ogromną wiedzę w Polsce kraju znajdującym się ciągle i nadal w ogromnej zapaści technologicznej, to już jest koniec kariery właściwie.

Od praktycznie 10 lat na tym forum powtarzam jedno zdanie. To jest zawód dla pasjonatów i ludzi o małych potrzebach materialnych. Oczywiście długo tak życ nie można więc po 3,4, 5 latach większość zaczyna szukać innej drogi.
Tylko po co tracić te 5 czy jak w moim przypadku grubo ponad 10 lat? Nie ma sensu. To jest mój przekaz dla młodych ludzi myślących o tym zawodzie.
gouda

Postprzez Stahlmann » cze 16, 2018 14:16

W ogóle o wiele lepszą opcją są zawody związane z produkcją seryjną (process engineer, lean coordinator, quality engineer, new lanch enginer, etc). bo takie zawody umożliwiają w perspektywie 10 lat jakąś sensowną karierę.

Czy ktoś rozwinąłby temat?
Stahlmann

Postprzez sokolasty » cze 18, 2018 10:16

sokolasty

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD