_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » sie 01, 2018 18:44

Baumann napisał(a):
velaskez napisał(a):
Baumann napisał(a):Super kultura widzę, koledzy Hindusi w UK pewnie nauczyli co? nie widzisz że była prowadzona rozmowa na temat stanowiska CAE/MES>?
Zresztą 60K dla kogoś kto pracuje obecnie w PL + benefity w ramach przeprowadzki, mogą być naprawdę dobrą ofertą (nawet na start). velaskez: Sam z tego co pisałeś dostajesz poniżej tego principal-a, i to prawdopodobnie w OEMie przejętym przez Hindusów.
To że ktoś ma jakieś 10 lat doświadczenia zawodowego, to nie znaczy że jest ono w 100% pokrewne z nowym oferowanym stanowiskiem, przemysłem/ przyszłymi zadaniami.

Co się tak tych hindusów przyczepiłeś ksenofobie? Co za różnica, kto ma posiada firmę? :lol:
Dostaję poniżej. I co z tego skoro jestem młody i za kilka lat dojadę do tych 60k.

Hehe, szkoda że jeszcze nie antysemita :). Właśnie widzę jak dojeżdżasz do tych 60K. Wystarczy poczytać na stronie JLR, jakie zarobki oferują dla liderów i kierowników projektu (normalnie załamka). Dla Lead engineer, lead design engineer, project engineer, project management office lead > ADAS Systems Engineer, górne widełki nie sięgają nawet 50K funtów (o mało z krzesła nie spadłem ze śmiechu). O jakim młodym wieku ty piszesz? Pracujesz tam już z tego, co pisałeś 3 lata, do tego dolicz lata studiowania. Po 2-3 latach z tytułem inżyniera magistra niemcy pchają się już na Abteilungsleiter-a (kierownika działu lub zespołu inżynierów z zarobkami AT).
Nawet na linkedin wystarczy zobaczyć ilu Poskich inżynierów przewinęło się przez JLR (czegoś takiego nie widziałem jeszcze w niemieckich OEMach).

no to ktory z was ma dluzszego ??
ll

Postprzez velaskez » sie 01, 2018 23:26

Baumann napisał(a):Hehe, szkoda że jeszcze nie antysemita :). Właśnie widzę jak dojeżdżasz do tych 60K. Wystarczy poczytać na stronie JLR, jakie zarobki oferują dla liderów i kierowników projektu (normalnie załamka). Dla Lead engineer, lead design engineer, project engineer, project management office lead > ADAS Systems Engineer, górne widełki nie sięgają nawet 50K funtów (o mało z krzesła nie spadłem ze śmiechu). O jakim młodym wieku ty piszesz? Pracujesz tam już z tego, co pisałeś 3 lata, do tego dolicz lata studiowania. Po 2-3 latach z tytułem inżyniera magistra niemcy pchają się już na Abteilungsleiter-a (kierownika działu lub zespołu inżynierów z zarobkami AT).
.

Nie rozumiem. Próbujesz mi udowodnić, że jestem głupi bo pracuje gdzie pracuje, czy co? Czy leczysz swoje kompleksy, dupa Cię piecze, że ktoś ma jak ma i jest szczęśliwy? Narazie nie chcę się przeprowadzać. Jest mi dobrze. Co w tym złego?
Swoją drogą, pół roku temu miałem ofertę przejścia na B2B. Stawka początkowa 31.50/h z progresją do 50. Czyli na start rocznie 65k ...więc nie mów, że takie kwoty nie są możliwe :lol:

Baumann napisał(a):Nawet na linkedin wystarczy zobaczyć ilu Poskich inżynierów przewinęło się przez JLR (czegoś takiego nie widziałem jeszcze w niemieckich OEMach).

Bo polscy inżynierowie w większości nie mówią po niemiecku, proste.
velaskez

Postprzez Anna Nowak » sie 02, 2018 09:33

Baumann, skąd masz takie pozytywne dane z Niemiec nt. Zarobkow? Bo przy okazji to jeszcze młody jesteś (chyba).
Anna Nowak

Postprzez ll » sie 03, 2018 15:04

Anna Nowak napisał(a):Baumann, skąd masz takie pozytywne dane z Niemiec nt. Zarobkow? Bo przy okazji to jeszcze młody jesteś (chyba).

No wlasnie ? czy to czasem nie jest takie cos co mozna przypisac ludziom wyjezdnym przed 89 tj. "u nas w rajchu to jest tak!!"

Polak za granica to tez fenomen socjologiczny....
ll

Postprzez 26 » sie 08, 2018 20:36

Witam.
Możecie podać przykłady firm Tier 1/2 z mazowieckiego i dolnośląskiego. Mam około 2 lata doświadczenia i szukam czegoś bardziej inżynierskiego niż dłubanie w CADzie (i to u Polaczka co podpiął się na b2b do Niemca).
26

Postprzez ll » sie 09, 2018 10:28

26 napisał(a):Witam.
Możecie podać przykłady firm Tier 1/2 z mazowieckiego i dolnośląskiego. Mam około 2 lata doświadczenia i szukam czegoś bardziej inżynierskiego niż dłubanie w CADzie (i to u Polaczka co podpiął się na b2b do Niemca).

Pod Warszawa jak i w Walbrzychu masz Faurecie. W samym Wroclawiu masz jeszcze VOLVO Busy i WABCO.

P.S. moze dorzuc jakis wpis do absurdow pracy inzyniera mechanika :-)
ll

Postprzez bladdy » sie 16, 2018 10:37

Proszę Państwa,
Czy warto zmienić stanowisko na mniej ambitne, będące dużą niewiadomą ale za prawie połowę większe pieniądze? :?:
bladdy

Postprzez velaskez » sie 16, 2018 10:44

bladdy napisał(a):Proszę Państwa,
Czy warto zmienić stanowisko na mniej ambitne, będące dużą niewiadomą ale za prawie połowę większe pieniądze? :?:

Zależy czy potrzebujesz 2 razy więcej pieniędzy.
velaskez

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD