_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez MateuszGandykEngineering » wrz 11, 2018 15:52

Marvin McCharface napisał(a):Potem siadło mi zdrowie, bo nie da się pracować w takim stresie po 10 godzin dziennie, więc zacząłem rozglądać się za czymś troszkę mniej obciążającym. Koniec końców wybrałem pracę w Niemczech za 2x takie pieniądze, ale z połową obowiązków i w końcu jestem zadowolony.

Marvin McCharface napisał(a):Napisałem tego przydługiego posta tylko w jednym celu: żeby pokazać młodym adeptom inżynierii mechanicznej, że się da,

:?:
http://www.facebook.com/MGengineering
motorsport, tuning, inżynieria motoryzacyjna
MateuszGandykEngineering

Postprzez sokolasty » wrz 13, 2018 10:01

FTW napisał(a):
Ceny też się poprawiły. Tj. poszły w górę. I to w szczególności takich rzeczy typu żywność, napoje, jakieś podstawowe usługi. Wzrosty 10-20% na towarach typu chleb, piwo w lokalu, gdzie regularnie chodzę.

A jaki udział w przeciętnym budżecie stanowi żywność?
Jakiś czas temu ludzie się ekscytowali cenami masła czy cukru. Jeszcze cukierników rozumiem, ale ile tegoż towaru zużywa przeciętny Polak?
sokolasty

Postprzez Baumann » wrz 13, 2018 12:36

Marvin McCharface napisał(a):Kilka lat w ten sposób i dobiłem do opisywanego tutaj szklanego sufitu w postaci 10-13k PLN brutto. Potem siadło mi zdrowie, bo nie da się pracować w takim stresie po 10 godzin dziennie, więc zacząłem rozglądać się za czymś troszkę mniej obciążającym. Koniec końców wybrałem pracę w Niemczech za 2x takie pieniądze, ale z połową obowiązków i w końcu jestem zadowolony.

Fajnie opisałeś swoje doświadczenie zawodowe i przemyślenia.
Piszesz że zajmowałeś się produktem. Możesz napisać co konkretnie projektowałeś? bo mi z twojego opisu to podchodzi pod przemysł maszynowy. Obecnie w niemczech zajmujesz się podobną tematyką?, czy jesteś w totalnie innym przemyśle?

Możesz podzielić się informacją np jakiej wielkości była twoja firma w PL, oraz obecnie w DE? np ilość pracowników? poziom industrializacji? Region, itp?

Pozdrawiam
Baumann

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD