_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez poliswerty » lis 22, 2018 10:33

mldr napisał(a):Ja jestem mechanikiem, ale kręcę się przy budowlance. Ogólnie konstruktor budowlany więcej zarabia niż konstruktor mechanik
Minus budowlanki - bardzo, zdecydowanie bardziej niż w przemyśle, odczuwane są wahania koniunktury.

Teraz w budowlance jest boom i zarobki ostro wzrosly, ale czy patrząc w perspektywie ostatnich kilku/kilkunastu lat budowlańcy mieli lepiej od mechaników?
Ostatnio edytowany przez poliswerty, lis 22, 2018 19:09, edytowano w sumie 1 raz
poliswerty

Postprzez newbie_01 » lis 22, 2018 18:55

poliswerty napisał(a):
mldr napisał(a):Ja jestem mechanikiem, ale kręcę się przy budowlance. Ogólnie konstruktor budowlany więcej zarabia niż konstruktor mechanik
Minus budowlanki - bardzo, zdecydowanie bardziej niż w przemyśle, odczuwane są wahania koniunktury.

Teraz w budowlance jest boom i zarobki ostro wzrosly, ale czy patrząc w perspektywie ostatnich kilku/kilkunastu lat budowlańcy mieli lepiej od mechaników?

Przepraszam za głupie pytanie... ale gdy Polacy wykonują projekty dla budownictwa na zachodzie, to jak oni sobie radzą nie znając ukształtowania terenu?

Przyjacielu, idziesz w złym kierunku :D
newbie_01

Postprzez paszkot » lis 22, 2018 23:43

Dzień dobry.

Pracuję na stanowisku konstruktora w dziale remontów i utrzymania ruchu.
Zastanawiam się nad wyjazdem do pracy w Niemczech -
swego czasu uczyłem się sporo języka niemieckiego.
Nie bardzo wiem jak szukać pracy - może koledzy forumowicze coś podpowiedzą.
Na razie przeglądałem tylko oferty na stronach Arbeitsamtu.
Zauważyłem że są to najczęściej oferty pośredników pracy i firm inżynierskich
pracujących dla swoich zleceniodawców, natomiast rzadko są to oferty docelowych pracodawców.
Co sądzicie o takich pracodawcach - pośrednikach i jak można znaleźć
wiarygodne opinie na ich temat?

Pozdrawiam
paszkot

Postprzez wizu » lis 23, 2018 10:59

paszkot napisał(a):Dzień dobry.
Pozdrawiam

Nie wiem co to za firmy ale jesli rekruterskie to jest to jakas opcja, czasami mozna znalezc te same ogloszenia w kilku firmach, moga zdarzyc sie tez ogloszenia tylko po to, zeby sobie oni mogli baze zbudowac.
Ale w twojej sytuacji bym raczej probowal w firmach jak FERCHAU czy Excellence, oni wynajmuja pracownikow innym firmom na kontrakty, ale mozna sie zaczepic na stale jesli sie sprawdzisz i firma bedzie zainteresowana.
Do mnie do firmy przyszlo pare osob, ktore poczatkowo byly wynajete z Excellence, a tez pare lat temu wspolpracowalem z gosciem (niemcem), ktory przyszedl do firmy, w ktorej obaj bylismy "zewnetrznymi" z FERCHAU i bardzo sobie chwalil. Z jakimis dodatkami za relokacje itp mowil ze wychodzilo mu wiecej niz ludzie, ktorzy pracowali na miejscu na etacie, ale byl pewnie tez od nich lepszy jako designer.
wizu

Postprzez mldr » lis 23, 2018 11:33

poliswerty napisał(a):

Z moich (subiektywnych) obserwacji: tak, mieli lepiej. Jak był boom to wyraźnie lepiej, jak dołek to przynajmniej nie gorzej. Obserwacja na przestrzeni 10 lat.
Lepiej / gorzej dotyczy pensji. Bo jeśli chodzi o stabilność to lepiej jest w przemyśle. W budowlance, w dołku, normalnym jest, że tnie się etaty na potęgę.
systemy aluminiowe
mldr

Postprzez SJP » lis 23, 2018 14:53

paszkot napisał(a):Dzień dobry.

Pracuję na stanowisku konstruktora w dziale remontów i utrzymania ruchu.
Zastanawiam się nad wyjazdem do pracy w Niemczech -
swego czasu uczyłem się sporo języka niemieckiego.
Nie bardzo wiem jak szukać pracy - może koledzy forumowicze coś podpowiedzą.
Na razie przeglądałem tylko oferty na stronach Arbeitsamtu.
Zauważyłem że są to najczęściej oferty pośredników pracy i firm inżynierskich
pracujących dla swoich zleceniodawców, natomiast rzadko są to oferty docelowych pracodawców.

Pozdrawiam

Tutaj znajdziesz dużo portali z ogłoszeniami o pracę.
https://www.quora.com/What-are-the-best ... in-Germany

Na LinkedIn też jest sporo.
SJP

Postprzez newbie_01 » lis 30, 2018 18:49

Myślicie ze nasze lobby węglowe zacznie w koncu pękać i zaczną się inwestycje (rządowe) w nowoczesne technologie innych gałęzi energetyki ? Czy są na to szanse w Polsce i czy wiążą sie z tym jakieś nadzieje dla Polskiego przemysłu energetycznego/mechanicznego ?
newbie_01

Postprzez Remal » lis 30, 2018 19:58

Nie liczyłbym na jakiś znaczny zwrot w kierunku nowoczesnych technologii. Na pewno nie ze strony dzisiejszej opcji rządzącej. Ciężko też mi sobie wyobrazić inną partię, która lekką ręką odda około 1 mln głosów poparcia górniczego środowiska zabierając państwowe wsparcie dla tej gałęzi przemysłu.
Remal

Postprzez emceef » gru 01, 2018 17:25

emceef napisał(a):2300 netto z premią technolog na wtryskowni bez doświadczenia, warszawa

Zmiana pracy z 3000 brutto na 6000 rok doswiadczenia
emceef

Postprzez piotrekm13 » gru 01, 2018 17:54

emceef napisał(a):
emceef napisał(a):2300 netto z premią technolog na wtryskowni bez doświadczenia, warszawa

Zmiana pracy z 3000 brutto na 6000 rok doswiadczenia

Dopisz jakieś szczegóły co robisz, ile tego, jaka odpowiedzialność itd. Trzeba przyznać że to ładny przeskok, ale podałeś tylko suche liczby.
piotrekm13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD