_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez newbie_01 » gru 01, 2018 21:32

Wlasnie jak tak mogłeś zrobic ;D
newbie_01

Postprzez sokolasty » gru 05, 2018 09:14

paszkot

Pracy na UoP szukałem na stepstone.de
Kontraktu na B2B szukałem na freelance.de

Z czasem, jak już rozsiałem wystarczająco dużo CV-ziaren, to agenci zaczęli sami dzwonić.
sokolasty

Postprzez paszkot » gru 10, 2018 21:55

wizu, SJP, sokolasty

Dziękuję za podane adresy oraz z góry dziękuję za jeszcze inne które się pojawią na forum.
Jeżeli ja nie skorzystam, to może przydadzą się komuś innemu.
paszkot

Postprzez Halina Zawadzka » gru 12, 2018 23:28

paszkot napisał(a):wizu, SJP, sokolasty

Dziękuję za podane adresy oraz z góry dziękuję za jeszcze inne które się pojawią na forum.
Jeżeli ja nie skorzystam, to może przydadzą się komuś innemu.

Próbuj iść w górę w hierarchii, w sensie jak robiłeś dla jakiegoś poddostawcy, to atakuj firmę matkę.
Halina Zawadzka

Postprzez Meges » sty 22, 2019 21:10

Cześć.

Na początek o zarobkach:
Region: Bydgoszcz. 1,5 roku doświadczenia jako technolog (kontrola jakości, pomysły na usprawnianie produktów, robienie instrukcji - bo produkcja była w chinach) zarabiałem 2700 netto. Zmieniłem pracę na konstruktora, pracuję od pół roku, mam 3000 netto. Firma produkcyjna. Tak szczerze to przez ten cały czas odnawiałem stare dokumentacje, robiłem modele 3D z dokumentacji 2D, ostatnio wpadło trochę wycen, bo robimy też usługi dla firm z zewnątrz. Nie ma żadnej spiny, siedzę 8 godzin i nara. W sumie to nie zapowiada się też na żadne ciekawe projekty w przyszłości. Ostatnio rozmawiałem z kolegą, który w Tczewie dostał 4150 netto, bez doświadczenia jako inżynier utrzymania ruchu.

Jestem młody i potrzebuje kasy (kupno mieszkania itd) i nie wiem co robić, czy na razie tu trochę posiedzieć, żeby w CV nie wyglądało, że skaczę z firmy do firmy, może coś się jeszcze nauczę, czy szukać innej pracy jako konstruktor (chociaż na zarobki wyższe nie liczę bez doświadczenia, w regionie gdzie przemysłu w ogóle nie ma, ale chociaż może zdobędę więcej doświadczenia) czy szukać innego stanowiska bardziej opłacanego?
Sam nie wiem co robić, bo nie chce sobie pogorszyć (np. właśnie tym częstym zmienianiem pracy, żeby jakaś Pani z kadr mnie za to nie odrzuciła)
Meges

Postprzez mldr » sty 23, 2019 14:02

Zakładając, że nikt cię nie zwolni to możliwe rozwiązania:
"A" = pracujesz w obecnej firmie za 3k
"B" = pracujesz w nowej firmie za więcej

Jeżeli będziesz szukał to możliwe są przypadki A i B. Jeżeli nie będziesz szukał to możliwy jest tylko przypadek A.

Co tracisz?

PS. Jak po pół roku czujesz, że osiągnąłeś sufit rozwoju to OJP, coś z tym trzeba zrobić.
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez Meges » sty 23, 2019 22:42

mldr napisał(a):Zakładając, że nikt cię nie zwolni to możliwe rozwiązania:
"A" = pracujesz w obecnej firmie za 3k
"B" = pracujesz w nowej firmie za więcej

Jeżeli będziesz szukał to możliwe są przypadki A i B. Jeżeli nie będziesz szukał to możliwy jest tylko przypadek A.

Co tracisz?

PS. Jak po pół roku czujesz, że osiągnąłeś sufit rozwoju to OJP, coś z tym trzeba zrobić.

Tylko wiesz, czasami można jednak sobie pogorszyć, bo szef ch** i gnębi itp. a jak zmienisz znowu to na prawdę wygląda w CV jak byś był skoczkiem.

Ale ogólnie masz rację, zacznę szukać. Dzięki!

P.S. Co myślicie o takich zarobkach? Mi się wydają spoko dla początkującego, a jak w Waszych regionach? Albo może ktoś inny z kujawsko-pomorskiego się też wypowie.
Meges

Postprzez sokolasty » sty 23, 2019 22:57

A teraz, nie żeby podenerwować i nie żeby się chwalić, ale żeby pokazać, że można. Zapewniam - wejść w B2B w Niemczech nie jest to hipertrudne, i w sumie niedaleko:

B2B, Niemcy, półroczny projekt związany z metrologią optyczną, 88EUR/h, wszystkie koszty po mojej stronie. Po PIT/ZUS, po kosztach noclegu/dojazdu i po przeliczeniu na złotówki zostaje 40k na miesiąc.

Jak już wspominałem, mój znajomy ma 100EUR/h.
sokolasty

Postprzez mldr » sty 23, 2019 23:33

Zacnie. Dałbym Like'a jakby był :)

Meges napisał(a):Tylko wiesz, czasami można jednak sobie pogorszyć, bo szef ch** i gnębi itp. a jak zmienisz znowu to na prawdę wygląda w CV jak byś był skoczkiem.

Ale ogólnie masz rację, zacznę szukać. Dzięki!

P.S. Co myślicie o takich zarobkach? Mi się wydają spoko dla początkującego, a jak w Waszych regionach? Albo może ktoś inny z kujawsko-pomorskiego się też wypowie.

Na Śląsku prawdopodobnie miałbyś podobnie (ale rym) z takim doświadczeniem.

Rozważ sobie co chcesz (z)robić. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Natomiast wg mnie zawsze warto być otwartym na możliwości. Co nie jest jednoznaczne ze zmianą pracy.
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez Anna Nowak » sty 24, 2019 11:47

sokolasty napisał(a):A teraz, nie żeby podenerwować i nie żeby się chwalić, ale żeby pokazać, że można. Zapewniam - wejść w B2B w Niemczech nie jest to hipertrudne, i w sumie niedaleko:

B2B, Niemcy, półroczny projekt związany z metrologią optyczną, 88EUR/h, wszystkie koszty po mojej stronie. Po PIT/ZUS, po kosztach noclegu/dojazdu i po przeliczeniu na złotówki zostaje 40k na miesiąc.

Jak już wspominałem, mój znajomy ma 100EUR/h.

Sokolasty A masz kogoś, kto działa oil gas w Niemczech, jakieś inspirujące historie? :)
Anna Nowak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD