_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » sty 27, 2019 21:40

I jeszcze ostatnia rozmowa z polską firma 10k brutto. Duża firma Śląsk. 11 lat automotive nie automotive konstruktor nie konstruktor. Na moje oko 12k też by przeszło.
ll

Postprzez Georginho » lut 09, 2019 11:15

Czy może ktoś mi powiedzieć jak wygląda sytuacja inżyniera procesu / technologa w branży automotive (zabudowy pojazdów) za zachodnia granicą?
Czy osoby na takim stanowisku są pożądane?
Jak wyglądają kwestie finansowe?
Georginho

Postprzez adi_tiger » lut 09, 2019 11:30

@Georginho:
Znam realia Konstruktora CAD szczególnie w automotivie. Trzeba mieć doświadczenie. To jest kluczowe wg mnie. Najlepiej w firmie w niemieckim kapitałem, wtedy jest relatywnie prościej. Podstawą jest język. Bez niemieckiego ani rusz.
Takie moje obserwacje młodego inzyniera (4 lata doświadczenia w PL w niemieckiej firmie automotive)

Odbyłem nawet rozmowę do Altenu DE (Stanowisko konstruktora CAD 3d+2d - zaproponowali 60k brutto). Ale w mojej branży. Konkretnie okolice Stuttgartu ;)
adi_tiger

Postprzez newbie_01 » lut 09, 2019 16:31

adi_tiger napisał(a):@Georginho:
Znam realia Konstruktora CAD szczególnie w automotivie. Trzeba mieć doświadczenie. To jest kluczowe wg mnie. Najlepiej w firmie w niemieckim kapitałem, wtedy jest relatywnie prościej. Podstawą jest język. Bez niemieckiego ani rusz.
Takie moje obserwacje młodego inzyniera (4 lata doświadczenia w PL w niemieckiej firmie automotive)

Odbyłem nawet rozmowę do Altenu DE (Stanowisko konstruktora CAD 3d+2d - zaproponowali 60k brutto). Ale w mojej branży. Konkretnie okolice Stuttgartu ;)

W sensie, że 60k brutto rocznie euro, tak ??
newbie_01

Postprzez sokolasty » lut 09, 2019 20:26

Tak, 60k EUR dla CAD Engineer to standardowy pieniądz.

W 1. klasie podatkowej bez dzieci przekłada się to na jakieś 2800 EUR netto.
sokolasty

Postprzez ll » lut 09, 2019 22:16

sokolasty napisał(a):Tak, 60k EUR dla CAD Engineer to standardowy pieniądz.

W 1. klasie podatkowej bez dzieci przekłada się to na jakieś 2800 EUR netto.

I duzo wyzej nie podskoczysz. W monachium mozesz liczyc na 3000-3200. B2B srednio 40-45 bezposrednio przez niemiecki consulting. Przez Januszy srednio 35 jak sie im dupa pali I postawisz pod murem to do 40. Zależy co lubisz. Znam jeden przypadek że Janusz musiał wyłożyć 50 ale gość z super kompetencjami firma się o niego prosiła i postawił warunek tyle albo na drzewo.
ll

Postprzez Halina Zawadzka » lut 10, 2019 20:34

sokolasty coś jeszcze byś opowiedział o swojej robocie :D ?
Halina Zawadzka

Postprzez newbie_01 » lut 13, 2019 22:56

Panowie,
zastanawiam się nad zmianą zajęcia z produkcji (Cad designer masowej produkcji z branży budowlanej) na mechaniczną - konstrukcje stalowe, czasem jakieś wymienniki ciepła / kostki hydraliczne etc. generalnie raczej rzeczy jednostkowe niż masowa produkcja. Stanowisko technologa.

W aktualnej pracy praktycznie brak styczności z produkcją/technologią wykonywania elementów stalowych. Bardziej modelowanie elementów i wysyłanie ich na zewnątrz. Praca około 35 km od domu co daje jakieś 40 min na spokojny dojazd i wejscie do biura.

w potencjalnej firmie, biurko zaraz przy hali produkcyjnej wszystko dzieje się na moich oczach. Trochę się zapomniało zagadnień ze studiów nieużywanych od 4 lat więc i lekki strach jest. Praca 2 km od domu co daje 10 minut rowerem z wejsciem do biura.

Obie firmy mają dosyć dobrą opinie, z czego moja aktualna ma pewnie troche lepsze warunki pracy (nowy sprzęt, co chce to raczej dostane).

Zakładająć, że pieniądz taki sam, co mi poradzicie ?
Pozdrawiam
newbie_01

Postprzez ll » lut 13, 2019 23:33

newbie_01 napisał(a):Panowie,
zastanawiam się nad zmianą zajęcia z produkcji (Cad designer masowej produkcji z branży budowlanej) na mechaniczną - konstrukcje stalowe, czasem jakieś wymienniki ciepła / kostki hydraliczne etc. generalnie raczej rzeczy jednostkowe niż masowa produkcja. Stanowisko technologa.

W aktualnej pracy praktycznie brak styczności z produkcją/technologią wykonywania elementów stalowych. Bardziej modelowanie elementów i wysyłanie ich na zewnątrz. Praca około 35 km od domu co daje jakieś 40 min na spokojny dojazd i wejscie do biura.

w potencjalnej firmie, biurko zaraz przy hali produkcyjnej wszystko dzieje się na moich oczach. Trochę się zapomniało zagadnień ze studiów nieużywanych od 4 lat więc i lekki strach jest. Praca 2 km od domu co daje 10 minut rowerem z wejsciem do biura.

Obie firmy mają dosyć dobrą opinie, z czego moja aktualna ma pewnie troche lepsze warunki pracy (nowy sprzęt, co chce to raczej dostane).

Zakładająć, że pieniądz taki sam, co mi poradzicie ?
Pozdrawiam

jak na moje oko w robocie która teraz masz bedziesz w tym samym miejscu za 5 lat. A tak pobiegasz po produkcji , pogadasz z majstrem staszkiem i posluchasz nieprzyzwoitych dowcipów, rozwiazesz jakiś problem, nauczysz się czegoś nowego. A do tego co teraz robisz zawsze możesz wrócić bo już to potrafisz. HR-owo mowiac perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego bedziesz miał większą w innej kulturze organizacyjnej nastawione na problem solving. I przy okazji 1,5 h więcej życia codziennie.
ll

Postprzez newbie_01 » lut 14, 2019 11:06

:mrgreen: Dodam, że obecnie mam dosyć dobrą strefę konfortu. Nienajgorszy pieniądz i dosyć dobra pozycja. Niestety teraz to ja bardziej uczę innych, niż rozwijam się technicznie, wiec w bardzo krótkim czasie mogę trochę żałować ze nie poszedłem uczyć sie czegoś nowego. . . tak ja to widzę. . .
newbie_01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD