_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » lut 14, 2019 11:42

newbie_01 napisał(a):Dodam, że obecnie mam dosyć dobrą strefę konfortu. Nienajgorszy pieniądz i dosyć dobra pozycja. Niestety teraz to ja bardziej uczę innych, niż dowiaduję sie nowych niż rozwijam się technicznie, wiec w bardzo krótkim czasie mogę trochę żałować ze nie poszedłem uczyć sie czegoś nowego. . . tak ja to widzę. . .

Jak to nie jest szwedzka korporacja - to zapomnij o strefach komfortu w branzy mechanicznej. Strefy komfortu stworzyl ktos w korporacjach z dodatkiem kursu asertywnosci po to zeby nic nie robic i uczyc sie zganiac robote w cywilizowany sposob na innych - najczesciej na externali....

Zasadniczo jak myslisz o strefach komfortu to zadaj sobie zaje.... wazne pytanie tj :

1.jpeg

Gdzie jestes i co z tego daje ci twoj pracodawca ?

Potem to :

2.jpg
2.jpg (8.64 KiB) Przeglądane 719 razy

Co musisz zrobic zeby wyjsc poza swoje strefy komfortu i czy ci sie to oplaca u twojego pracodawcy :

A na koniec teoria bardzo dawna tj.

3.jpg
3.jpg (24.18 KiB) Przeglądane 719 razy

Czy aby z piramidy maslova twoj pracodawca nie zapewnia ci tylko samego dna :-)

Troche trafnej hr-owej teorii jak sie jest dobrym programista w siedzibie google a nie w branzy mechanicznej w Polsce.

ale brzmi dobrze :-)

Polecam LinkedIn - tam jest cala masa coachow ktorzy pozwola ci uwierzyc ze zdobycie swiata jest w zasiegu twoich rak.
ll

Postprzez newbie_01 » lut 14, 2019 11:59

Wow później obczaje. Dzięki
newbie_01

Postprzez antba » lut 15, 2019 03:38

Witam,
Aktualnie kończę studia w Lublinie (mechatronika mgr) i chciałbym rozpocząć karierę jako konstruktor. Odbyłem miesięczne praktyki w Durr w Radomiu i w jednej małej firmie w Lublinie. W czasie studiów zrobiłem też technika mechanika (obrabiarki) zaocznie i dużo kursów Catii i SolidWorks. Z tego co się zdązyłem zorientować stawki w Lublinie są tragiczne a pracodawcy niezbyt nastawieni na nauczanie ludzi po studiach. Myślę nad przeprowadzką. Cały czas chodzi mi po głowie Durr Radom gdzie odbywałem praktyki. Czego mogę się spodziewać? Jakie stawki? Jakie kroki podjąć? A może jest miejsce w Lublinie, do którego warto zapukać? Pozdrawiam
antba

Postprzez jkb91 » lut 15, 2019 23:18

Antba ja pracowałem w Lublinie. Nie wiem czego oczekujesz wiec ciężko mi jest doradzić. Obecnie jestem poza Lublinem. Jeśli byłbym na Twoim miejscu pier****bym branże całkowicie. Nie opłaca się. Już wolałbym chociażby prefekt niemiecki znać i z kasa bym gorzej nie wyszedł.

Edag i plastic omnium masz w Lublinie. W plastic omnium na start da radę 3500 dostać jak nie lepiej na łapę, w Edagu bodajże 2000-2500.

W plastic brylowka w edagu powierzchniowka tylko ze blachy. W plastikach teoretycznie jesscze by się opłaciło ale branża jest dosc mała dużo ludzi się zna i ogolnie Chiny wchodzą na rynek wiec nie widzę świetlanej przyszłości.

Jak chcesz być konstruktorem dużo Cię czeka pracy ale to się nie opłaca konpletnie, zmarnujesz czas. Widziałem ofertę we Wro na zastępcę kierownika w biedronce za 7 k brutto, wiec te super możliwości co słyszałem kiedyś na rozmowach to niech sobie w d wsadza.

Jedz do wawy, Krakowa lub Wrocławia na cokolwiek i zacznij poznawać ludzi rynek to zobaczysz ze ludzie zarabiają dobra kasę z umiejętnościami o wiele mniejszymi niż konstruktor. W miastach typu Lublin Radom to bd żył w chorej rzeczywistości, wmówią Ci jakie masz szczęście i prestiż ze pracujesz w takiej firmie i za ileś lat bd kims gdzie nie wiadomo co to oznacza.

Sorry ze namotałem Ci ta odpowiedzia ale kiedyś zrozumiesz. No chyba ze jesteś super ambitny i żyjesz praca, a nie po pracy to przepraszam.
jkb91

Postprzez Jakub123 » lut 16, 2019 00:34

Dobrze kolego że mu wybijasz z głowy firmę edag. Tutaj by się chłopak rozczarował. Nie lepiej w kamererze i cadmie. W działce konstruktora trzeba też umieć wybrać branżę. Tu kolega akurat dobrze Ci doradza w co się nie pchać. Dobry konstruktor ma wiedzę z wielu dziedzin, automatyka, trochę programowania, wytwarzanie itd. Idąc do edaga zostaniesz klikaczem catii, lepszym, gorszym ale klikaczem. Z całym szacunkiem ale tam inżyniera nie uswiadczysz. Zresztą iku w pl jest prawdziwych inżynierów. To trzeba rozróżniać. I pomyśleć że jeszcze parę miesięcy temu sam chciałem iść w powierzchniowe i catie.
Jakub123

Postprzez ll » lut 16, 2019 01:26

ja bym poszedł krok dalej tj. dla ogólnego zdrowia psychicznego omijaj w Polsce firmy w których jest CATIA zainstalowana .....
ll

Postprzez 26 » lut 16, 2019 10:23

Pracował ktoś dla wspomnianego wcześniej Durr Radom?
Interesują mnie perspektywy i zarobki w centrali w PLRAD.
Pracuje dla nich ale przez pośrednika i mam w granicy 3,6k po jakimś roku. Jest to klikanie solida głównie. Są tam też lepsi ogarniacze ze stażem liderzy. Ile można wtedy zarobic?
Ktoś ma info czy warto iść do nich bezpośrednio?
26

Postprzez emceef » lut 16, 2019 11:22

Z tego co widzę, większość osób chce być konstruktorami, a z tego co zauważyłem przez rok to nie tam kasa leży :)
emceef

Postprzez jkb91 » lut 16, 2019 13:44

Jakub123 napisał(a):Dobrze kolego że mu wybijasz z głowy firmę edag. Tutaj by się chłopak rozczarował. Nie lepiej w kamererze i cadmie. W działce konstruktora trzeba też umieć wybrać branżę. Tu kolega akurat dobrze Ci doradza w co się nie pchać. Dobry konstruktor ma wiedzę z wielu dziedzin, automatyka, trochę programowania, wytwarzanie itd. Idąc do edaga zostaniesz klikaczem catii, lepszym, gorszym ale klikaczem. Z całym szacunkiem ale tam inżyniera nie uswiadczysz. Zresztą iku w pl jest prawdziwych inżynierów. To trzeba rozróżniać. I pomyśleć że jeszcze parę miesięcy temu sam chciałem iść w powierzchniowe i catie.

Pracowałeś w edagu? Ja i w edagu i liznąłem kammerera.
jkb91

Postprzez Jakub123 » lut 16, 2019 14:13

Nie, ale zrobiłem gruntowny research po kolegach z roku i potwierdza się to co o tych firmach było napisane wyżej. Jeden nawet był tak uprzejmy, że pokazał z czym to się je. W normalnej firmie dostaniesz 6000 netto na umowie o pracę a nie na działalności i dostaniesz pakiet benefitów a z tego co wiem to z kasą w edagu na początek żenada, wyżej ktoś pisał że 2000, 2500 netto. Dowiedziałem się dużo o tej branży a nawet za dużo. W każdym bądź razie edag, cadm, kamerer to klikacze powierzchniowki i po co Ci do tego 5 pięknych lat studiów spędzonych na polibudzie? Większość ludzi co siedzą w tej branży siedzi w tej branży, zwolni się z edaga, idzie do kamerera, zwolni się z kamerera idzie do cadma. Przy zmianie podbije coś stawkę i tyle. Przykre ale te firmy powinny płacić minimum 6000 netto na umowie o pracę, to jest zarobek dla inżyniera na obecne czasy a i to nie wygórowany. Tylko, że tych firm akurat chyba nie stać płacić tyle. Teraz czas na Chiny. Sprawa ułatwiona bo o ile wyprodukowanie czegoś w Chinach jest tanie i stosunkowo proste do realizacji to trzeba to przetransportować do Europy a taki projekt? Statkiem w sejfie zablombowany nie popłynie...
Jakub123

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD