_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » maja 03, 2019 12:46

sokolasty napisał(a):Może właśnie tu jest różnica między klikaczem, a inżynierem? Nie tylko umie przerobić w Catii promień 4 na 2, jak mu tak każą, ale będzie wiedział od razu, że musi być 4, bo inaczej nie będzie można wykonać.
Może dzięki znajomości MES będzie wiedział, gdzie można materiału bez problemu odjąć, a gdzie trzeba dodać?

Co do języków - ogłoszenie jest na rynek niemiecki, więc znajomość angielskiego i niemieckiego jest standardem.

Jak to jest producent kompozytow to CAD-a potrzebuję do analizy wykonalności, wiedze ogolna o MES zeby zasugerować jakies zmiany klientowi . A molding skills zeby wiedziec o czym gadac i zbierac feedback od dostawcy narzedzi - i laczyc to wszystko do kupy zeby przygotowac feedback do tier1/ OEM. Cos ala project engineer
ll

Postprzez smatthy » maja 04, 2019 12:46

Słuchajcie...po waszych opowieściach jestem kimś pomiędzy klikaczem a konstruktorem, czasami zmieniam promień, a czasami projektuje coś od nowa (i o dziwo to działa). Do rzeczy... Szukam jakiejś agencji, która rekrutuje inżynierów z doświadczeniem (ok 3 lat) do branży około mechanicznej w Niemczech. Możecie coś polecić?
smatthy

Postprzez sokolasty » maja 05, 2019 05:05

sokolasty

Postprzez Georginho » maja 16, 2019 19:25

Witajcie

Pracuję jako technolog.
Zmieniłem firmę z CNC na obróbkę plastyczną - duża firma, lider wśród wyrobów. Ogólnie teraz 3 miesiące próbne, miesiąc wprowadzenia. Sprawa wygląda tak, że za zadanie będę miał siedzieć przed komputerem i opracowywać receptury/technologie jak co ma byc wykonane. Zadne projektowanie przyrzadow, programow. Zwykly program ERP, instrukcja co i jak itp. Czy w kazdej wiekszej firmie specjalizujacej sie w danych produktach tak to wyglada? Szczerze to meczy mnie robota papierkowa w 90% czasu... W poprzedniej firmie napisalem program, dobor parametrow, dobor narzedzi, sposob montazu, ewewntualne poprawki gdy cos bylo nie tak na maszynie. A tutaj wieje nuda... Widze po pracownikach ze jest opierdalanie sie. Ale mnie to nie jara. Powiedzcie jak to jest u Was?

Jakie obowiazki ma technolog? Jaki zakres? Ile % czasu spedza na dane zadania?
Georginho

Postprzez dar1 » maja 16, 2019 22:37

Jak się kasa zgadza to nie narzekaj.W korpo już tak jest że biurokracja zajmuje dużo czasu.Ja tam wolę nudzić się w korpo za konkretne pieniądze niż przenosić u Janusza góry za marne pieniądze...
dar1

Postprzez Georginho » maja 17, 2019 07:34

Czy sie zgadza? Sam nie wiem. 3.5k na Warszawę to zdaje mi się że dużo nie jest. Fakt że zaczynam.

Po prostu chciałbym się czegoś nauczyć a nie tylko grzebać w papierkach.
Georginho

Postprzez SJP » maja 17, 2019 08:21

Georginho napisał(a):Czy sie zgadza? Sam nie wiem. 3.5k na Warszawę to zdaje mi się że dużo nie jest. Fakt że zaczynam.

Po prostu chciałbym się czegoś nauczyć a nie tylko grzebać w papierkach.

3,5k netto na Warszawę to mało. Widziałem już firmy w Wielkopolsce co tyle dają na rocznym stażu.
SJP

Postprzez Kownacki » maja 17, 2019 15:47

Cześć,

gdy się czyta ten wątek, to pojawia się rollercoaster emocji. Jedni piszą, że po 15 latach zarabiają 4k na rękę, inni, że po roku doświadczenia ponad 6k. Jedni, że konstrukcja maszyn jest dla samobójców, inni, że jest to bardzo fajna praca i zarobki są super.

Jak realnie wygląda ścieżka kariery osób po skończonej mechatronice, które wybrały zawód konstruktora, lubią modelować w oprogramowaniu CAD (Inventor/Solidworks/etc.)? Jak się kształtują zarobki i jaką wiedzę musieliście nabyć, aby odnaleźć się w tym zawodzie? Dodatkowo, jak ciężko jest się przesiąść z Inventora na SolidWorks lub inne programy - szkoda, że inni poza Autodeskiem nie udostępniają darmowych wersji do nauki :/.
Kownacki

Postprzez yoda90 » maja 17, 2019 18:39

Masz Catia w wersji studenckiej za darmo :)
yoda90

Postprzez newbie_01 » maja 17, 2019 19:51

Witam, tak się złożyło że zaraz po studiach trafilem do firmy zajmującą się produkcją okien i drzwi. Płacili więcej niż w jakiejkolwiek firmie z branży mechanicznej z jaką miałem wtedy styczność. Po dwóch latach zmiana firmy i to samo - przez cały okres szukałem pracy w przemyśle i nie znalazłem nic choćby finansowo zbliżonego do ówczesnych zarobków. Tak też trafiłem do kolejnej firmy z dzwiami i oknami. Mijają 4 lata i już na prawdę znoszę jaja. Niemniej rodzina coraz większa i widze że coraz trudniej będzie zmienić mi branżę. Aktualne zarobki 5,2 k netto i uop. Język angielski używam na codzień ale i po niemiecku potrafię kilka spraw załatwić. Mam czego szukać w przemyśle ? Warto ?
newbie_01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD