_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez Georginho » maja 29, 2019 16:17

"Jeśli lotnictwo Cię pasjonuje to na pewno to super miejsce, dla przykładu WZL2 w Bydgoszczy remontują i modernizują F-16, MIGi, śmgłowce Mi, a od pewnego czasu ponoć też cywilne maszyny, np. Embraer, Bombardier. Minus jest taki że podobno ciężko się tam dostać do pracy"

Ja miałem szanse pracować w WZL w Warszawie, chyba nr 4. Zarobki na start 4500 brutto, po 2 latach 5000 brutto. I jeszcze jak się kierownik chwalil ze po 2 latach taka podwyzka :D Szkoda czasu, serio. Aplikowalem na technologa. I tak jak mowil kolega remonty silników, praca z dokumentacja angielską
Georginho

Postprzez sponey » maja 29, 2019 16:52

JatekMar napisał(a):Studiuję we Wrocławiu, ale planuję związać swoje życie nie z konkretnym miastem, a raczej miejscem gdzie będzie mi odpowiadała praca, czyli czy to Warszawa, czy Rzeszów, czy Wrocław nie robi różnicy, ot wynająć pokój w innym mieszkaniu.

Nie będę udawał, że pieniądze nie są ważne, ale raczej stawiam sobie wyżej przyjemność z wykonywanej pracy i możliwość poszerzania kompetencji nad kolejnym tysiącem złotych, oczywiście w granicy rozsądku. Programowanie o czym zdążyłem się już przekonać to raczej nie będzie dla mnie, ale jest to na tyle rozległa dziedzina, że spokojnie można się tego uczyć we własnym zakresie.
Branża lotnicza wydaje się spełniać te założenia, ale doskonale wiem, że jak coś wydaje się ciekawe, to okazuje się być zupełnie na odwrót i kończy się na utrzymaniu ruchu za 4k brutto w dobrym wypadku.

Możesz podjąć pracę w General Electric, nie płaca chyba tak źle
https://www.ge.com/pl/pol/kariera/mozliwosci?keyword=&country=Poland&state=TG_SEARCH_ALL&func=Engineering%2FTechnology&business=TG_SEARCH_ALL&business_segment=TG_SEARCH_ALL&experience_level=TG_SEARCH_ALL
sponey

Postprzez velaskez » maja 29, 2019 18:44

sponey napisał(a):
JatekMar napisał(a):Studiuję we Wrocławiu, ale planuję związać swoje życie nie z konkretnym miastem, a raczej miejscem gdzie będzie mi odpowiadała praca, czyli czy to Warszawa, czy Rzeszów, czy Wrocław nie robi różnicy, ot wynająć pokój w innym mieszkaniu.

Nie będę udawał, że pieniądze nie są ważne, ale raczej stawiam sobie wyżej przyjemność z wykonywanej pracy i możliwość poszerzania kompetencji nad kolejnym tysiącem złotych, oczywiście w granicy rozsądku. Programowanie o czym zdążyłem się już przekonać to raczej nie będzie dla mnie, ale jest to na tyle rozległa dziedzina, że spokojnie można się tego uczyć we własnym zakresie.
Branża lotnicza wydaje się spełniać te założenia, ale doskonale wiem, że jak coś wydaje się ciekawe, to okazuje się być zupełnie na odwrót i kończy się na utrzymaniu ruchu za 4k brutto w dobrym wypadku.

Możesz podjąć pracę w General Electric, nie płaca chyba tak źle
https://www.ge.com/pl/pol/kariera/mozliwosci?keyword=&country=Poland&state=TG_SEARCH_ALL&func=Engineering%2FTechnology&business=TG_SEARCH_ALL&business_segment=TG_SEARCH_ALL&experience_level=TG_SEARCH_ALL

I wtedy móc dumnie powiedzieć:
"Jestem dżi-i'wką" :lol: :lol: :lol:
velaskez

Postprzez drawal77 » maja 29, 2019 19:11

Panowie, a od jakich obecnie stawek zaczyna się swoja przygodę zaraz po studiach np w dużych miastach typu Poznań ?
drawal77

Postprzez yoda90 » maja 29, 2019 19:42

drawal77 napisał(a):Panowie, a od jakich obecnie stawek zaczyna się swoja przygodę zaraz po studiach np w dużych miastach typu Poznań ?

4 lata temu zaczynałem od 5k brutto, teraz nie zaczynałbym za mniej jak 6k brutto...
yoda90

Postprzez drawal77 » maja 29, 2019 20:03

yoda90 napisał(a):
drawal77 napisał(a):Panowie, a od jakich obecnie stawek zaczyna się swoja przygodę zaraz po studiach np w dużych miastach typu Poznań ?

4 lata temu zaczynałem od 5k brutto, teraz nie zaczynałbym za mniej jak 6k brutto...

A w jakiej branży zaczynałeś?
Mam zaproszenie na rozmowę o pracę do dużego i znanego zakładu z branży kolejowej i nie wiem ile wołać. Z jednej strony nie chcę przestrzelić, a z drugiej nie chcę zaniżać średniej.
drawal77

Postprzez ll » maja 29, 2019 21:50

drawal77 napisał(a):
yoda90 napisał(a):

Mam zaproszenie na rozmowę o pracę do dużego i znanego zakładu z branży kolejowej i nie wiem ile wołać. Z jednej strony nie chcę przestrzelić, a z drugiej nie chcę zaniżać średniej.

jak kolejowka na A to 10 brutto przeszlo i zaprosili mnie na rozmowe po ponad 10 latach, jak po studiach to rzuc 3000-3500 netto. Maja parcie bo rozbudowali sie.
ll

Postprzez yoda90 » maja 29, 2019 23:36

drawal77 napisał(a):
yoda90 napisał(a):

Automotive. Znienawidzona przez większość prawdziwych konstruktorów praca tzw. klikacza w Catii. Branże zmieniłem na pokrewną niedawno dopiero.
yoda90

Postprzez Baumann » cze 08, 2019 18:16

Ciekawe jak wyglądają zarobki starszych inżynierów konstruktorów robiących w VW Poznań.
Zna ktoś panujące tam realia?

Pozdrawiam
Baumann

Postprzez MarP » cze 10, 2019 08:57

Ciekawe jak wyglądają zarobki starszych inżynierów konstruktorów robiących w VW Poznań.
Zna ktoś panujące tam realia?

Pozdrawiam

Rok temu miałem propozycję pracy tam poprzez jedną z firm typu janusz cad z pensją do 7500 netto na uop.
Na ile to wynikało z jakiejś nadzwyczajnej potrzeby i jak to się odnosi do realiów nie wiem.
Sam chętnie się dowiem jeśli ktoś pracuje/pracował tam.
MarP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD