_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez jag_daw » sty 06, 2007 16:28

A czy Twój wujek przygotowuje dokumentację techn. czy jest kierownikiem projektu a dokumentację i modelowanie robią ludzie ze znajomością CADów?
jag_daw

Postprzez Bobik » sty 06, 2007 20:49

Przepraszam, ale nie wierzę w to, ze normalny pracownik w jakiejkolwiek polskiej firmie zarabiał 5 tys. Moge uwierzyć, jeśli jest tak jak mówi kolega Jag_daw. Ale toi już nie to samo, prawda?
Bobik

Postprzez SolidnyEdek » sty 07, 2007 14:29

Witam Panów Inżynierów

w sprawie zarobków, to wg mnie sprawa wygląda tak-
jest takie mądre przysłowie: „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”
co w związku z tym??
a no to, że każdy ma rozum, inteligencje, umiejętności, a czasami i talent, żeby z tego wszystkiego robić użytek dla własnego dobra

ja rozumie, że nie każdy ma łatwo, nie każdy pochodzi z kasowej rodziny, nie każdy mieszka w Stolycy i nie każdy może wygrać w totka, ale...
jak ktoś ma pomysł na siebie, ma wizje swojej przyszłości, bardzo tego chce, to ja nie widzę problemów, żeby się tak właśnie stało!
fakt, że jednemu to zajmie 2 lata, innemu 10 lat... takie jest życie

no ale jak się miało w dupie szkołę, potem na ewentualnych studiach się ściemniało, prześliznęło jakoś do tego dyplomu i tych wymarzonych 3 bądź 6 literek przed nazwiskiem a nie potrafi się „obsługiwać” suwmiarki, no to sory, że firmy się nie pchają do was drzwiami i oknami z ogromną kasiorą

ja też pochodzę z mieścinki, gdzie są 2 zakłady na krzyż, ciężko o prace, ogólnie małe możliwości, ale... jest stosunkowo niedaleko (50km) do kilku dużych miast, z dobrymi uczelniami, z setkami dobrych firm
mimo trudnej sytuacji finansowej ukończyłem z dobrymi wynikami dobrą uczelnie techniczną, na początku czasami nawet musiałem pożyczać kasę na bieżące opłaty, miałem chwile zwątpienia... obecnie mam 12 lat pracy, 5 firma z kolei, za każdym razem to ja zmieniałem prace, bo znajdywałem lepszą, lepiej płatną, i tak powolutku, kiedyś dymałem po 12 godz przy desce(tak - deska, kalka, tusz, żyletka) za 600 zł netto mając za szefów idiotów i analfabetów technicznych, teraz moje zarobki to 3000 zł netto za 8 godz przy kompie na CAD-ziku, w pięknym mieście, w spokojnej firmie, zarządzanej przez profesjonalnych menadżerów, pełna kulturka, bez darcia ryja, nie ma problemu z urlopem czy wcześniejszym wyjściem
ktoś powie, ze mało? dla mnie styka, bo do tego spokojnie dorabiam na boku, średnio tyle samo co w pracy, max.1-2 godz dziennnie, tu umowa-zlecenie, tu obliczonka, tu praca końcowa dla jakiegoś pacana (o którym wcześniej pisałem)
podobnie moja żona, też po technicznej uczelni, ma dobrą pracę, dobre zarobki, i tez dorabia

i co? i jest git! nie narzekam, pracuje zgodnie z wykształceniem, praca mnie cieszy, kasiorka jest

WNIOSEK:
Dzisiejszy rynek pracy jest dla zdolnych i odważnych! Czasami trzeba podjąć decyzję, zaryzykować, ale się opłaca! Wkurza cię praca? To ją zmień! Poszukaj, wyślij aplikacje, pójdź na kilka rozmów, zastanów się, wykłóć o lepszą kasę i... zmień prace na lepszą!

Sprawa jest prosta jak meter drutu w kieszeni :lol:

Pozdro
SolidnyEdek
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
SolidnyEdek

Postprzez Jurczak » sty 08, 2007 01:47

Zgadzam się jak najbardziej z tym co napisał SolidnyEdek. I jak najbardziej szanuję go za to.

Teraz do kolegi bobika: Jeśli nie wierzysz w to że polska firma zapłaci 5000 za ta robotę (bo mój wujek nie jest kierownikiem projektu tylko starszym projektantem biorącym udział w większych projektach niż tylko 3 rzuty belki czy jakiegoś łożyska) to przeczytaj jeszcze raz to co napisał Szanowny Kolega SolidnyEdek. Może jeszcze jesteś stosunkowo młody bo nikt nie da na miesiąc 5 kawałków komuś świeżo po studiach. Ja mam 21 lat i z moimi umiejętnościami obsługi AutoCada zarobiłbym na happy meal-a (może się nie doceniam) ale wykształcenie oraz lata stażu powodują że potrafiąc i wiedząc coraz więcej oczekujesz też czegoś więcej. Trzeba być rzecz jasna dobrym.
Dziękuję
Jurczak

Postprzez Jurczak » sty 08, 2007 01:52

Z tego można żyć przyzwoicie. Przykład:

Wchodzę do pokoju mojego drugiego wujka i dialog:

-cześć wujek widzę że masz nowy ploter(jakiś tam wielki czarny HP) !

- no - wujek - czas było zmienić.

- a ile kosztował wujek?

- 23 tysiące (...)

- O! W pół roku się zwróci co?

na co wujek (z założonymi za głowę rękoma) - w miesiąc się zwrócił!

A co najważniejsze !!!! : Polska firma (;P). Jednoosobowa...

Dziękuję ponownie
Jurczak

Postprzez Bobik » sty 08, 2007 02:13

Widocznie nie wszyscy mają szczęscie w życiu (lub odwagę) jak kolega Edek czy Ty. Ja najwyraźniej nie mam. Oczywiście szukam lepszej pracy (czytaj lepiej płatnej) ale albo mam wyjatkowego pecha, albo poprostu źle trafiam. Młody to może jeszcze jestem, ale na branie byle czego (tzw. piękną gadkę) to juz jestem za stary i mając rodzinę nie bardzo mnie stac na eksperymenta na żywym organiźmie. Na studiach nie ściemniałem, bo na AGH-U ściemniac się jeszcze wtedy nie dało, a i mierzyć też potrafię nieźle. Od zawsze chciałem pracować w hucie, bo i robota ciekawe i urządzeń sporo. Tyrałem nieraz po 12-16 godzin myśląc, że ktoś to doceni. W miedzyczasie nauczyłem się paru róznych programów, trochę francuskiego i nawet doktorat rozpocząłem na tym swoim AgH-u. I wyobraź sobie, że nie bardzo mi to pomogło, wręcz przeciwnie.
Kończąc te swoje "wywody" powiem, że szczerze cieszę się, że nie miałem racji mówiąc ze polska firma nie zapłaci nikomu 5 tys. Widocznie moja już taka jest. Gratulę też (szczerze!!) optymizmu, chciałbym mieć go trochę (może kolega Edek Solidny mi trochę odda? :wink: ). Wszytkim życzę pracy za 5 (albi i więcej) tys. :)

PS. Ostatnio głośno było w prasie o fabryce którą zbudowało LG pod Wrocławiem. Oczywiście wysłałem tam swoje CV i oczywiście dostałem zaproszenie na rozmowę. I oczywiście zaproponoiwano mi wspaniałe stanowisko za całe 800 zł. Ech...jak pech, to pech :wink:
Bobik

Postprzez Jurczak » sty 08, 2007 02:13

Ok. Skoro o zarobkach to napiszę oś jeszcze. Skończyłem technikum elektroniczne. Obecnie studiuję na Polibudzie Wrocławskiej i mam dopiero zamiar rozpocząć kierunek Mechanika i budowa maszyn ale nie o tym chcę pisać. Mój przyjaciel z technikum uznał że studia mu nie potrzebne i nie wdając się w szczegóły jak do tego doszedł (a doszedł bardzo prosto bo otworzył książke telefoniczną) napiszę że już w pół roku po skończeniu szkoły miał 2300 na rękę jako monter szaf sterujących i... projektant tego wszystkiego w czymś takim co się nazywa WSCad. Nie związane to z mechaniką ale platforma Cad i projektowanie. Zobaczmy więc. Gościu ma 22 lata i średnie wykształcenie a jeździ służbowym samochodem i jedyne co przeszedł to 14 dniowe szkolenie w Łodzi czy gdzieś. A teraz jest już na swoim i zarabia przyzwoicie (Wielki szacunek dla niego) w województwie lubuskim gdzie bezrobocie jest takie wieeeelkie. Wniosek:
My ludzie młodzi patrzmy na to wszystko inaczej. To nie prawda, że nie ma pracy i zawsze będę się tego trzymał. Dużo zależy od tego gdzie trafisz tudzież od szczęścia ale i samozaparcia i dążenia do określonych celów... Jeszcze raz podziękuję i przeproszę bo ostatni wpis nie dotyczył bezpośrednio "zarobków inżynierów mechaników" ale myślę że warto było o tym wspomnieć.
Jurczak

Postprzez Jurczak » sty 08, 2007 02:20

No właśnie kolego bobik. jak widzę te plakaty "LG spotkanie przyjdź" na moim wydziale (Elektronika) Te slangi w stylu "wielka fabryka" i wszysycy mi to mówią. A oni szukają jeleni. M. in. dlatego Zaczynam drugi fakultet mechanika i budowa maszyn na mechanicznym gdyż chcę poszerzyć horyzonty.
Mam do Ciebie wielki szacunek Bobik i życzę Ci jak najlepiej-szczerze. Mnie bardzo zainteresował AutoCad i WSCad. Chcę się w tym kierunku "porozwijać". Wszystkiego dobrego Panom inżynierom :D
Jurczak

Postprzez Bobik » sty 08, 2007 02:29

Jurczak napisał(a):Mój przyjaciel z technikum uznał że studia mu nie potrzebne i nie wdając się w szczegóły jak do tego doszedł (a doszedł bardzo prosto bo otworzył książke telefoniczną) napiszę że już w pół roku po skończeniu szkoły miał 2300 na rękę jako monter szaf sterujących i... projektant tego wszystkiego w czymś takim co się nazywa WSCad.

Psia krew...chyba sobie załatwię dobra ksiązkę telefoniczną. :D. Ludzie to maja jednek farta :wink: . Ciekawe czy w tololotka gra... :lol:
Bobik

Postprzez Jurczak » sty 08, 2007 02:50

Poniekąd szczęście ale bardziej to wspomniane samozaparcie i to że brak pracy jest fikcją w rzeczywistości. Oj przepraszam pomyliłem się. Kolega studiuje zaocznie. Ale studia przydały mu się tylko do tego że ułatwiły mu dostanie się do tej firmy (pracodawca za studenta nie płaci zusu czy mniej jakoś tak). I Na weekendy jest w domu u siebie. heh
Jurczak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD