_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez sokolasty » sie 17, 2019 00:18

Dla zachowania perspektywy - przy A4 dzisiaj widziałem bilbordy zachęcające do podjęcia pracy
Treść:

Kierowca międzynarodowy - 2.5 do 3 tys EUR
Bez języka!

Jak znam życie, na to się złoży w połowie pensja, a w połowie diety. Razem 2.1-2.5 na rękę.
sokolasty

Postprzez ll » sie 17, 2019 00:47

sokolasty napisał(a):Dla zachowania perspektywy - przy A4 dzisiaj widziałem bilbordy zachęcające do podjęcia pracy
Treść:

Kierowca międzynarodowy - 2.5 do 3 tys EUR
Bez języka!

Jak znam życie, na to się złoży w połowie pensja, a w połowie diety. Razem 2.1-2.5 na rękę.

Zgadza się, mam kumpla z firma transportowa i jak przerypiesz w miesiącu koło 14k km i zalezne od stylu jazdy(bonusy za spalanie) to ma jego kierowca koło 12k na reke. Bez wyksztalcenia tylko musi dojechac i wrocic. I kierowcy maja swoje forum jak poczytasz to sa " wykorzystywani".....ponoc brakuje 100k kierowców tak słyszałem na rynku.
ll

Postprzez Rudix » sie 18, 2019 17:03

Żeby wyciągnąć te 3000 EUR, kierowca zapewne musi miesiąc jeździć za granicą. Jakieś ~1400 EUR to będą diety, czyli podstawa to 1600 euro = ~6500 zł. Znając życie w skład tej "podstawy" wchodzą jakieś premie za oszczędna spalanie, terminowość itp.

Biorąc pod uwagę warunki pracy, to nie są jakieś rewelacyjne zarobki. Chociaż narzekać nie można.
Rudix

Postprzez Rudix » sie 18, 2019 17:17

rdr napisał(a):WItam
Przeglądam ten wątek od dłuższego czasu i postanowiłem założyć konto.

Chciałbym poruszyć, a raczej wrócić do wątku Janusz vs Korporacja. Chodzi mi dokładnie o Wasze (najlepiej własne, a nie 'kolega, wujek mówił') doświadczenia z pracy w obu miejscach, od osób które były tu i tu. Sam mam doświadczenie głównie koporacyjne (tylko praktyki w małych firmach) i chciałbym zweryfikować czy mój pogląd jest poprawny.

Pracuję w korpo w Krakowie przy projektowaniu urządzeń ciśnieniowych. Obliczenia, rysunki, wyjazdy do poddostawców, którzy produkują to, co zaprojektujemy. Poza tym czasami prowadzenie projektów jako branżowy projektant prowadzący (nie jestem menedżerem ogarniającym cały projekt, jedynie moją działkę - ciśnieniówkę) - wówczas raporty, mityngi, kejsy i inne korpo bzdury.

Trochę czasu spędziłem w zagranicznej centrali firmy, dzięki czemu wpadło do kieszeni kilka euro.

Mam możliwości zdobywać sporą wiedzę. Nie jestem zwykłym klikaczem. Projektuję, sprawdzam, uzgadniam. Firma daje kasę na kursy, codzienna praca pozwala złapać trochę menedżerskich umiejętności. W miarę elastyczny czas pracy, prawo pracy jest przestrzegane - od tej strony nie ma januszowania.

Są korpo i korpo. Minusem może być brak warsztatu produkcyjnego tuż obok, więc jak ktoś jest nowy to nie ma szans, by obejrzeć na własne oczy to co sie projektuje. Dopiero wyjazdy na odbiory i inspekcje dają takie możliwości.
Rudix

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD