_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez CwaniakzPKSU2 » wrz 15, 2019 23:59

Problemem nie jest sam wzrost pensji , problemem jest stosunek wzrostu pensji do efektywności/wydajności . Pensja rośnie szybciej niż wydajność

O ile w 2016 r. płace nominalne w gospodarce rosły szybciej od tempa wzrostu wydajności pracy jedynie o 1,6 pkt proc., to według ostatniej projekcji makroekonomicznej NBP (z lipca br.) w latach 2019-2020 dynamika płac ma przewyższać tempo wydajności pracy aż o 3,5 pkt proc.

oczywiście mówimy o średniej wydajności .
https://alebank.pl/jakie-moga-bys-skutk ... 2019-roku/
CwaniakzPKSU2

Postprzez ll » wrz 16, 2019 02:48

CwaniakzPKSU2 napisał(a):Problemem nie jest sam wzrost pensji , problemem jest stosunek wzrostu pensji do efektywności/wydajności . Pensja rośnie szybciej niż wydajność

O ile w 2016 r. płace nominalne w gospodarce rosły szybciej od tempa wzrostu wydajności pracy jedynie o 1,6 pkt proc., to według ostatniej projekcji makroekonomicznej NBP (z lipca br.) w latach 2019-2020 dynamika płac ma przewyższać tempo wydajności pracy aż o 3,5 pkt proc.

oczywiście mówimy o średniej wydajności .
https://alebank.pl/jakie-moga-bys-skutk ... 2019-roku/

Popracuj zagranica to szybko dojdziesz do wniosku, że z wydajnością nie jest tak źle u nas :-)....

Polecam Business Harvard Review - taki łysy Pan z tytułem dr tworzy teorie na wzrost wydajności i produktywności biorąc zasady fizyki i powołując się na zasady Newtona i tunele czasoprzesztrzenne :-) .... takie rzeczy palą tam na górze....Ci od Leadershipu :-)

Wydajnością czego ? linii produkcyjnej czy wypuszczenia dokumentacji przez konstruktora ?

Tak więc połączenie dupy z okiem ma się bardzo dobrze i ewoluuje. Polecam LinkedIn jako portal komediowy, w szczególności teorie tworzone przez HR na LI....
ll

Postprzez k@m!l » wrz 16, 2019 17:25

Popracuj zagranica to szybko dojdziesz do wniosku, że z wydajnością nie jest tak źle u nas :-)....

Polecam Business Harvard Review - taki łysy Pan z tytułem dr tworzy teorie na wzrost wydajności i produktywności biorąc zasady fizyki i powołując się na zasady Newtona i tunele czasoprzesztrzenne :-) .... takie rzeczy palą tam na górze....Ci od Leadershipu :-)

Wydajnością czego ? linii produkcyjnej czy wypuszczenia dokumentacji przez konstruktora ?

Tak więc połączenie dupy z okiem ma się bardzo dobrze i ewoluuje. Polecam LinkedIn jako portal komediowy, w szczególności teorie tworzone przez HR na LI....

Nie chce wywoływać shitstormu, ale nie do końca rozumiem Twoje bezustanne piętnowanie programów, studiów i szkoleń, które mają na celu rozwój umiejętności miękkich i menedżerskich. Ja osobiście nie widzę nic złego w tym, że ludzie chcą się rozwijać i awansować na wyższe stanowiska, wręcz przeciwnie. Tym bardziej że awans pionowy nie oznacza przecież, że nagle, ta ubóstwiana między innymi przez Ciebie wiedza techniczna i ten mityczny warsztat inżynierski przestają im być potrzebe. Można powiedzieć, że jest właśnie odwrotnie.
k@m!l

Postprzez ll » wrz 16, 2019 19:21

Studia managerskie jak najbardziej jak się ma odpowiednie doświadczenie i predyspozycje do tego.

Anegdota szkolenia miękkiego - ludzie średnia wieku 30 lat w korpo - przyszła Pani od szkolenia miękkiego ustawiła ich jak rycerzy Króla Artura w kółko i kazała każdemu z nich opowiedzieć jakieś traumatyczne przeżycie. Pewna wczuta w korpo szkolenia opowiedziała krew mrożącą w żyłach opowieść (z pełnym wczuciem - Tony Soprano mniej autentyczny był u psychoterapeuty) jak jej mały kotek, uciekł - ona z anim pobiegła i widziała jak pies go rozszarpał..... Kumpel nie wytrzymał parsknął śmiechem i dostał ewaluacje na pięć punktów możliwych - 1 ze umiejętności miękkich. Przystoi to ludziom 30 letnim ? Po szkoleniu poszli dalej robić co robili.

Albo armia głupków, która cię "challenguje" nie mając pojęcia o temacie - normalne to jest ?

Albo opis idealnych struktur firmy, że ma być jak wioska - ma być obora, ma być dziadek z warsztatem, ma być rzeka która doprowadza wodę - i wszystko to ma ze sobą współdziałać.... Taka parafraza , która przeniesienie ludzi w inny wymiar idealnej współpracy.

Ja mam szyderczy uśmiech po zaliczeniu 13 firm w kilku krajach jak słyszę o takim czymś - bo to są szkolenia upośledzające mózg i uwsteczniające.

Ale ja jestem z tych co chodzą do pracy, a nie szukają wyzwań zawodowych w kulturach organizacyjnych zapewniających rozwój zawodowy i osobisty dzięki ciekawym wyzwaniom i mam zaszczyt wzbogacać tą kulturę dzięki swojej różnorodności...za 4000 netto.

Nie łapiesz tego ?

Pewna Szwedzka Pani naukowiec ostatnio rzuciła tezę, że 70% ludzi na świecie nie chce już słuchać tych banialuk tylko chodzić do roboty. A tutaj się poi Kaziowi, wychowanemu na plackach kartoflanych wbija w łeb, żeby wyznaczał misje moralne do spełnienia stawiające go na piedestale słusznych postaw etycznych, żeby ludzie dokumentacje wypuścili.... :-))))

Jeszcze do potwierdzenia pewien "influencer" wysnal teze , że ledarship to bullshit i globalny economist wysnuł tezę na tej podstawie , że bycie charyzmatycznym idiota nie buduję zespołów tylko bycie kompetentnym szefem z mała dozą empatii ... Tłumacząc na nasze dobry szef to ten który się zna i nie jest h.....A nie ten który porywa tłumy frazami z wiki quotes w dużym przerysowaniu....Leadership to bullshit biorąc pod uwagę polskie uwarunkowania.... To przeszło 20 lat temu z jobsem i popaprancy dorobili teorie do tego, o których sam jobs sobie nie zdawal sprawy....:-)

Z Banana w czwartek też się cieszysz, bo ja bym się czuł jak Olisadebe na pewnym meczu.....
ll

Postprzez CwaniakzPKSU2 » wrz 17, 2019 00:07

Skoro pracowałeś zagranicą to powinieneś wiedzieć jak jest np z wydajnością czy to fabryk czy np kopalń , taki tylko przykład z brzegu niemieckie kopalnie 2500-3000 ton na jednego górnika , amerykańskie (PRYWATNE a jakże ) nawet 6000 na jednego górnika polskie państwowe ...720 ton na jednego górnika , ewentualnie prywatne 1600 ton na jednego górnika poza tym trzeba patrzeć na ostatnie kilkadziesiąt albo kilkaset lat a nie przez pryzmat ostatnich 20 albo 30 lat , gdy zaszła zmiana podejścia do pracy dorobili się wiec zaczeli sie opier**lać ,
w sumie po co ja Ci to piszę , przecież dobrobyt bierze się z zasiłków i zwiększania przez polityków minimalnej .

A co tych szkolen z kompetencji "mietkich" , myśle ze wyczuli hmmm... polskie kompleksy chca dowartosciowac ludzi nadajac im tytuly zachodnio brzmiace niczym szlachcie )) taniej im wyjdzie nadac "szlachecki" tytul niz dac sensowna podwyzke ))
CwaniakzPKSU2

Postprzez ll » wrz 17, 2019 05:45

Tylko czym na zachodzie są podkręcane normy wydajności ? Zamordyzmem i podkręcaniem norm machania rączkami ? Wydajność to nie tylko kopalnie - węgiel jest produktem politycznym, a nie wolnorynkowym w Polsce. Masz przykład fabryki VW w Poznaniu, gdzie ma pójść do zwolnienia 700 osób bo mają wskoczyć na jakiś wyższy level automatyzacji na linii produkcyjnej.
Socjalista nie jestem bo jedyne co dostałem od naszego państwa to wyrok, ale co zmieni jak firma na rzecz pracownika 100zl do reki da ? Każdy rozwinięty kraj ma socjal, który jest nadużywany, u nas przez jednookie kulawe niezdolne do roboty zastępy cyganerii i facebookowe dżesiki nie zdolne do pracy, które naprodukowały bejbusiów, w Niemczech przez Hasańskie społeczności, We Francji przez tych co ubogacają. Z socjalem jest prosta sprawa - nie zgadasz się to nie bierz....

Na te mientkie mam swoja teorie. Tj. naprodukowało się absolwentów psychologii - bo głownie to jest grupa tworząca nadteorie HR powszechnej szczęśliwości w robocie i siedzą i rozkmniają bo nie mają co robić( kiedyś kadrowa urlopy podpisywała) na coraz to nowsze rozwinięcia HR ( Human Realtions itp.) i potem wynikiem jest rzucanie w pracowników bananami. W Polsce jest nadHR i kuriozum stało się , że te baby maja w niektórych firmach decydujące zdanie o zatrudnieniu , a w jeszcze lepszych o twojej wypłacie zamiast kierownika(tudziez h... "lidera" bo zostałeś bohaterem domu niczym z reklamy ikei) liniowego.

Tak jak mówisz, dać podwyższkę nie mieści się w obrębie kory mózgowej. Hitem u Januszy teraz stają się pozycje employer brandingu - jak inżyniery za dużo błota w internecie obrzucą to wkracza taka Pani i robi kampanie social media , że bananowy czwartek integruję zespół.....

Albo promują formy komunikacji asertywnej nowomowy zamiast "przepraszam za spóźnienie" to "dziękuję że na mnie poczekałeś".....:-)

Ostatnio widziałem ofertę pracy spawacza w Gdyni Mig/Mag blach do 40mm( ot wymagania)- tydzień pracy 60h - 8500 Netto
plus zakwaterowanie.....kolana bolą ale psychika zdrowa :-)

A ta mientka nowoczesność kojarzy mi się do budowania "zespołów" niczym scenka korpo z reklamy misiów Haribo...
ll

Postprzez CwaniakzPKSU2 » wrz 17, 2019 10:55

Sa rozne drogi do podkrecenia wydajnosci tak jak wspomniales automatyzacja .Wczesniej zaprzeczales wyzszej wydajnosci a teraz sam przyznajesz , kopalnie sa upolitycznione ale to juz proba zmiamy tematu , dobrobyt bierze sie z wydajnosci co jest niezaprzeczalnym faktem . Ta automatyzacja mogla wlasnie przyspieszyc z powodu podnoszenia minimalnej . Poza tym wzrost wdaj osci przez automatyzacje z jednej strony powoduje spadek zatrudnienja pracownikow ktorych praca jest automatyzowana a z drugiej powoduje wzrost zstrudnienia u tych co te automatyzscje projektuja i u firm kooperujacych . Z dluzszej perspektywy czasu automatyzacja przynosi wieksze korzysci , chcialbys sie cofnac do ery sprzed tasmociagu ? Kanal sueski byl budowany przez okolo 5000 ludzi z lopatami a kanal panamski przez ok 20 tys z ciezkim sprzetem automatyzujacym kopanid ziemi .
A co do krajow z socjalem jak widzisz ze stojacy obok Ciebie ludzie skacza do plytkiej wody na glowe to Ty skoczysz ? socjal maly czy duzy zawsze jest mniej efektywny jesli idzie od panstwa ,socjal to sprawa czysto polityczna a nie ekonomiczna ,
Ci zwolnieni znajda gdzie indziej a nadmiar gotowki zawsze korzystnie wplynie , czy to w postaci inwestycji czy to obnizki cen
CwaniakzPKSU2

Postprzez ll » wrz 17, 2019 11:09

Nie zrozumiałeś ironii :-)
ll

Postprzez CwaniakzPKSU2 » wrz 17, 2019 18:21

nie zrozumiales ironii

Tylko czym na zachodzie są podkręcane normy wydajności ? Zamordyzmem i podkręcaniem norm machania rączkami ?

no pewnie ze nie , w ogole nie widac ironi ))

a co do socjalu to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niz sadzisz . A moge na ten socjal sie nie skladac ?
CwaniakzPKSU2

Postprzez piotrekm13 » wrz 17, 2019 19:43

Czy ja dobrze przeczytałem kilka postów wyżej, że nadmiar gotówki (rozumiem że rozdanej) wpłynie na obniżenie cen???
piotrekm13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD