_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » gru 03, 2019 12:13

k@m!l napisał(a):Czy ty przypadkiem nie mówiłeś czegoś o kozaczeniu ...

Udowodnij mi że kozacze to przyznam Ci rację :-) Właśnie stworzyłem nową teorie równości biznesowej opisywanej na łamach The Economist obalajaca hipokryzje bazujac na glupocie zatrudnienia w google , Jestem tzw. "influcerem" na World Economic forum , globalna korporacja opiera na moich wypowiedziach swój PR i marketing . Zanim zaczniesz lacha drzeć to wiedz ze są osoby na tym forum , ze będa mialy duzy ubaw z tego. A osobiscie jestem skromnym czlowiekiem mieszkajacym w srednim miescie i pijącym piwo z kolegami ktorym sie jeszcze nie popiepszyło w glowach jak korporacyjnym ksiegowym z rocznym doświadczeniem :-).... Wiejskie myślenie polskiego inżyniera zaczyna robić furore :-)...

27 lat i "Ask Henry" k...jego mać
ll

Postprzez Rafał89 » gru 04, 2019 22:51

Szybkie pytanie - mam okazję zrobić projekt na zlecenie dodatkowo poza etatem w innej firmie. Ma to być maszyna do wyciągania z pieca hutniczego kosza z wsadem, wzięcia go chwilowo na siebie i przetransportowania to w inne miejsce. W siedzibie firmy pokazali mi jak te maszyny wyglądają, nie wydają się jakieś bardzo skomplikowane. Szacuje że projekt potrwa 3-4 tygodnie. Ile mogę za to wziąć by nie było ani za dużo ani za mało?
Rafał89

Postprzez mldr » gru 05, 2019 20:44

A dla kogo ten wywiad?
(...)
A to bez kozery powiem pińcet :D

A na poważnie to sam wiesz najlepiej za ile Ci się "chce".

Ja nie lubię nadgodzin i fuch, ale jak już się zdarzyły to liczyłem sobie tak (za samą pracę, nie liczę tu sprzętu itp., które mogą być potrzebne):
Ilosc godzin, które przewiduje na pracę X2 (razy dwa, bo jakoś zawsze zbyt optymistycznie podchodzę do tego ile mi to czasu zajmie,) i to mnoże razy dwukrotność mojej stawki godzinowej na etacie (bo przecież za normalna stawkę nie będę pracował).
Poza tym zakładałem, że poświęcę na to max 10h tygodniowo, więc termin deklarowałem z górką.

Efekt tego taki, że dużo chętnych nie było, skoro chciałem 4x więcej niż na etacie. Ale coz, jak pisałem wyżej, nie lubię pracy po godzinach :D
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez sokolasty » gru 07, 2019 10:37

@Rafal89

Nie mam pojęcia co do cen takich wynalazków.
Na twoim miejscu wysłałbym kilka zapytań ofertowych do firm z branży
sokolasty

Postprzez mldr » gru 07, 2019 18:39

A jakie to ma znaczenie ile inni za to biorą?
To takie samo myślenie jak wtedy, gdy ktoś się czuje zadowolony z pensji nie dlatego, że zarabia dobrze, ale dlatego, że jest w lepiej opłacanej części pracowników. Przecież to bezsens. Samopoczuciem nie płacimy w sklepie.
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez Matkor » gru 11, 2019 17:08

Drodzy forumowicze !

Ukończyłem MiBM i Zarządzanie. Jestem managerem niższego szczebla w dziale konstrukcji w dużym korpo. Moimi podwładnymi są konstruktorzy mechanicy, elektrycy i software developerzy. To ja m.in. decyduje o ich zarobkach. Mogę wam zdradzić jak wygląda standardowe proponowane wynagrodzenie na start (wynika z badań rynku działu HR):
- mechanik 4300 brutto,
- elektryk 4700 brutto,
- software dev 6500 brutto
Młode chlopaczki zaraz po studiach dostają o ok 1.5k netto więcej na start !!! A tendencja wzrostowa w software jest większa. Podejrzewem że ta różnica się utrzyma jeszcze dlugo a możę nawet wzrośnie. Kilku devów zarabia 1.5 raza tyle co ja. Poza tym ja muszę devów traktować jak święte krowy. Rzadko mogę im odmówić podwyżki. Na miejsce mechanika zawsze znajdę chętnego. Prawo rynku jest nieubłagane i złote czasy mechaniki odeszły.
Chciałbym was poprosić abyście w miarę możliwości przestrzegali młode pokolenia przed studiami mechanicznymi ! Czy to w rodzinie czy wśród znajomych. Ja jestem już za stary i czasu nie cofnę ale mogę chociaż przestrzec przed błędem innych i was też to tego zachęcam.
Matkor

Postprzez ll » gru 11, 2019 18:24

Proponuję zacząć zmiany od siebie jako kadra zarządzająca w korpo - i zacząć traktować inżyniera mechanika również jak świętą krowę - wiesz mniej zarabia ale też człowiek.

Tłumacząc na liderszip - ich talenty są wartością dodaną do kultury organizacyjnej.
ll

Postprzez Baumann » gru 11, 2019 19:15

Corpo ssanie informatyków już nie jest takie dynamiczne jak kiedyś. W niemczech zaczynają nawet i takich się pozbywać. Ostatnio chyba Bosch pozbywa się ludzi IT (900 pracowników). Teraz szuka się wszędzie oszczędności. Takich pracowników bardzo łatwo wynająć z firmy zewnętrznej, albo transferować projekty do indii. Hossa w PL też się skończy bo hindus zrobi to samo za połowę ceny, nawet jeśli zajmie mu to 4x dłużej.
Baumann

Postprzez Matkor » gru 11, 2019 19:17

ll napisał(a):Proponuję zacząć zmiany od siebie jako kadra zarządzająca w korpo - i zacząć traktować inżyniera mechanika również jak świętą krowę - wiesz mniej zarabia ale też człowiek.

Tłumacząc na liderszip - ich talenty są wartością dodaną do kultury organizacyjnej.

Tu działa prawo popytu i podaży. Nie mam wpływu na wyniki badania rynku przez HR. W mojej władzy jest ewentualna podwyżka w wysokości max 500 brutto a i to muszę uargumentowac w raporcie z rozmowy kwalifikacyjnej. Maksymalna stawka dla początkującego mechanika to 4800.
Matkor

Postprzez ll » gru 11, 2019 19:29

Pieniądze - pieniędzmi ale jak to starożytni rosjanie mówili condomizm pękniety - condomizmem pękniętym.
ll

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD