_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » gru 03, 2019 12:13

k@m!l napisał(a):Czy ty przypadkiem nie mówiłeś czegoś o kozaczeniu ...

Udowodnij mi że kozacze to przyznam Ci rację :-) Właśnie stworzyłem nową teorie równości biznesowej opisywanej na łamach The Economist obalajaca hipokryzje bazujac na glupocie zatrudnienia w google , Jestem tzw. "influcerem" na World Economic forum , globalna korporacja opiera na moich wypowiedziach swój PR i marketing . Zanim zaczniesz lacha drzeć to wiedz ze są osoby na tym forum , ze będa mialy duzy ubaw z tego. A osobiscie jestem skromnym czlowiekiem mieszkajacym w srednim miescie i pijącym piwo z kolegami ktorym sie jeszcze nie popiepszyło w glowach jak korporacyjnym ksiegowym z rocznym doświadczeniem :-).... Wiejskie myślenie polskiego inżyniera zaczyna robić furore :-)...

27 lat i "Ask Henry" k...jego mać
ll

Postprzez Rafał89 » gru 04, 2019 22:51

Szybkie pytanie - mam okazję zrobić projekt na zlecenie dodatkowo poza etatem w innej firmie. Ma to być maszyna do wyciągania z pieca hutniczego kosza z wsadem, wzięcia go chwilowo na siebie i przetransportowania to w inne miejsce. W siedzibie firmy pokazali mi jak te maszyny wyglądają, nie wydają się jakieś bardzo skomplikowane. Szacuje że projekt potrwa 3-4 tygodnie. Ile mogę za to wziąć by nie było ani za dużo ani za mało?
Rafał89

Postprzez mldr » gru 05, 2019 20:44

A dla kogo ten wywiad?
(...)
A to bez kozery powiem pińcet :D

A na poważnie to sam wiesz najlepiej za ile Ci się "chce".

Ja nie lubię nadgodzin i fuch, ale jak już się zdarzyły to liczyłem sobie tak (za samą pracę, nie liczę tu sprzętu itp., które mogą być potrzebne):
Ilosc godzin, które przewiduje na pracę X2 (razy dwa, bo jakoś zawsze zbyt optymistycznie podchodzę do tego ile mi to czasu zajmie,) i to mnoże razy dwukrotność mojej stawki godzinowej na etacie (bo przecież za normalna stawkę nie będę pracował).
Poza tym zakładałem, że poświęcę na to max 10h tygodniowo, więc termin deklarowałem z górką.

Efekt tego taki, że dużo chętnych nie było, skoro chciałem 4x więcej niż na etacie. Ale coz, jak pisałem wyżej, nie lubię pracy po godzinach :D
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez sokolasty » gru 07, 2019 10:37

@Rafal89

Nie mam pojęcia co do cen takich wynalazków.
Na twoim miejscu wysłałbym kilka zapytań ofertowych do firm z branży
sokolasty

Postprzez mldr » gru 07, 2019 18:39

A jakie to ma znaczenie ile inni za to biorą?
To takie samo myślenie jak wtedy, gdy ktoś się czuje zadowolony z pensji nie dlatego, że zarabia dobrze, ale dlatego, że jest w lepiej opłacanej części pracowników. Przecież to bezsens. Samopoczuciem nie płacimy w sklepie.
/\\/\/\/\/\
mldr

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD