_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez bladdy » sty 14, 2020 22:39

ll napisał(a):
bladdy napisał(a):Dla rozluźnienia mam zadanie dla ludzi mających doświadczenie w pracy za granicą. Proszę o pomoc w udowodnieniu pewnej teorii. Na teorię wpadłem podczas delegacji. Teoria mówi: w Niemczech wszystko jest 2,5 raza lepsze. Oto pierwsze 2 dowody wynikające z moich doświadczeń:
1. Średnie zarobki - 2,5 raza większe niż w Polsce (Badenia-Wirtembergia),
2. Ilość monitorów na stanowiskach pracy przypadająca na pracownika w biurze konstrukcyjnym : 2,5 raza większa niż w Polsce,

Co dalej ? :lol:

Tam Passata możesz wziaść z salonu :-)

Przebieg passatów mamy 2,5 raza większy... Coś jeszcze?
bladdy

Postprzez sokolasty » sty 14, 2020 23:24

bladdy napisał(a):Dla rozluźnienia mam zadanie dla ludzi mających doświadczenie w pracy za granicą. Proszę o pomoc w udowodnieniu pewnej teorii. Na teorię wpadłem podczas delegacji. Teoria mówi: w Niemczech wszystko jest 2,5 raza lepsze. Oto pierwsze 2 dowody wynikające z moich doświadczeń:
2. Ilość monitorów na stanowiskach pracy przypadająca na pracownika w biurze konstrukcyjnym : 2,5 raza większa niż w Polsce,

Widziałeś ich kobiety?
sokolasty

Postprzez emceef » sty 14, 2020 23:24

Miało być o zarobkach a tu znów inny temat..
Pytanie czy tak samo wygląda to u większości z was w pracy? Mieli coś robić ale nie robią, bo czy sie stoi czy się leży...
emceef

Postprzez PiotrMud » sty 14, 2020 23:33

sokolasty napisał(a):

Widziałeś ich kobiety?

Ten tego, - czynsze 2,5 raza większe od naszych i zachodzi 2,5 krotne zmniejszenie rozkładu Pareto ;)
tzn. jakoś tam rzadziej się zdarza, zwłaszcza naszych rodaków, ze 20 % realizuje prace za pozostałych 80.
Odnośnie monitorów, - trzy podpięte do jednego kompa, czy 1 laptop i 1 stacjonarny na 2 monitory ? ;).

Co do płac wracając - wiem jedno - poziom płacy nigdy w moim przypadku nie zależał od wkładanej pracy i moich umiejętności w kontekście danej realizacji. Zawsze raczej to była funkcja negocjacji, potrzeb pracodawcy i mojej asertywności plus (w znacznej mierze) - przypadku.
PiotrMud

Postprzez ll » sty 14, 2020 23:38

emceef napisał(a):Miało być o zarobkach a tu znów inny temat..
Pytanie czy tak samo wygląda to u większości z was w pracy? Mieli coś robić ale nie robią, bo czy sie stoi czy się leży...

Ekspercie z 2.5 rocznym doświadczeniem - to się nazywa dystans , który nabywa się z doświadczeniem.

Looknij :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dunninga-Krugera
ll

Postprzez bladdy » sty 15, 2020 18:00

PiotrMud napisał(a):
sokolasty napisał(a):

Widziałeś ich kobiety?

Ten tego, - czynsze 2,5 raza większe od naszych i zachodzi 2,5 krotne zmniejszenie rozkładu Pareto ;)
tzn. jakoś tam rzadziej się zdarza, zwłaszcza naszych rodaków, ze 20 % realizuje prace za pozostałych 80.
Odnośnie monitorów, - trzy podpięte do jednego kompa, czy 1 laptop i 1 stacjonarny na 2 monitory ? ;).

Co do płac wracając - wiem jedno - poziom płacy nigdy w moim przypadku nie zależał od wkładanej pracy i moich umiejętności w kontekście danej realizacji. Zawsze raczej to była funkcja negocjacji, potrzeb pracodawcy i mojej asertywności plus (w znacznej mierze) - przypadku.

Ogólnie w Niemieckim oddziale każdy ma swoje stanowisko i 2 monitory lub 2 monitory i laptop, a mój odpowiednik ma 2 monitory, laptop i tablet. W Polsce mamy 1 stanowisko na 2 osoby (no bo 2 zmiany) i 1 monitor na nim. :(
Najlepsze jest to, że w księgowości mają niektórzy 2 monitory :D Ale po co konstruktorom? Przecież my nic nie robimy...
bladdy

Postprzez PiotrMud » sty 15, 2020 19:44

z tymi monitorami wiele zależy od miejsca . W obecnej firmie z którą współpracuje kiedy przyszedłem wszyscy mieli po jednym monitorze. JA przysmyczyłęm ze sobą (pewna firma na A - poleasingowe) trzy i potem ruszyłą lawina - projektantów poznasz po białych z odpowiednimi parametrami, kadra zarządzając ma wypaśne - takie do filmików i gier ;)... Inna sprawa, ze w Polsce normą jest dyrektor z mobilną stacją roboczą w której max o robi to excel oraz główny projektant na poleasingwym lenovo pamiętającym czasy win XP.
PiotrMud

Postprzez ll » sty 15, 2020 19:51

PiotrMud napisał(a):z tymi monitorami wiele zależy od miejsca . W obecnej firmie z którą współpracuje kiedy przyszedłem wszyscy mieli po jednym monitorze. JA przysmyczyłęm ze sobą (pewna firma na A - poleasingowe) trzy i potem ruszyłą lawina - projektantów poznasz po białych z odpowiednimi parametrami, kadra zarządzając ma wypaśne - takie do filmików i gier ;)... Inna sprawa, ze w Polsce normą jest dyrektor z mobilną stacją roboczą w której max o robi to excel oraz główny projektant na poleasingwym lenovo pamiętającym czasy win XP.

No to ja pracowałem w "Startupie" jak jeszcze to słowo nie istniało. "Dyrektor" (było nas tam 3) kupił sobie stacje za 15K pro do CAD-ów do wysyłania maili, a mil dali do robienia szkoleń z CAD-a i CAD-owej roboty DELL-a za 5k z zintegrowaną kartą graficzną :-)
ll

Postprzez jacod » sty 16, 2020 19:32

Od pewnego czasu śledzę wątek odnośnie zarobków, zauważyłem że niektóre posty odbiegają w mniejszym lub większym stopniu od tematu. Niestety obrazują sytuację rynku pracy i zarobków w Polsce w stosunku do zachodu.
Moje pytanie brzmi jakich zarobków można się spodziewać/oczekiwać na stanowisku konstruktora. Rozumiem, że jest do uzależnione od doświadczenia. Wydaje mi się że wśród nas jest kilka osób które są w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Może nawet uda się określić progi zarobków zależnie od doświadczenia.
Jeżeli coś źle napisałem proszę o wyrozumiałość. W niedalekiej przyszłości czeka mnie podpisanie nowej umowy i chcę znać sytuację na runku.
jacod

Postprzez newbie_01 » sty 16, 2020 19:48

Realnie 2000-5000 netto.
newbie_01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD