_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » sty 18, 2020 14:26

W Belgii niedługo pojawi się czekolada Fibonaciego projektowana na algorithmic design :-) Tak więc inżynierem kulinarnym też jestem :-)....
ll

Postprzez Baumann » sty 20, 2020 21:28

ll napisał(a):W Belgii niedługo pojawi się czekolada Fibonaciego projektowana na algorithmic design :-) Tak więc inżynierem kulinarnym też jestem :-)....

Przecież ten proces jest nauczany od dekady na polskich uczelniach w architekturze, wzornictwie, itp.. Nic w tym nowego, ani zaawansowanego.
Baumann

Postprzez ll » sty 21, 2020 10:45

Baumann napisał(a):
ll napisał(a):W Belgii niedługo pojawi się czekolada Fibonaciego projektowana na algorithmic design :-) Tak więc inżynierem kulinarnym też jestem :-)....

Przecież ten proces jest nauczany od dekady na polskich uczelniach w architekturze, wzornictwie, itp.. Nic w tym nowego, ani zaawansowanego.

Ale pomysł na nowe zastosowanie już nie.
ll

Postprzez sokolasty » sty 21, 2020 11:54

Do tematu:
Inżynier jakości klienta - 13brt
Inżynier jakości dostawców - 12brt

W obu przypadkach kilkanaście lat stażu, również za granicą (Włochy, Niemcy), branża motoryzacyjna, dwa różne zakłady, Dolny Śląsk

Ostatnio odrzuciłem 850 netto za dzień na B2B, też automotive i też Dolny Śląsk
sokolasty

Postprzez trawqa18 » sty 21, 2020 21:40

Witam. Obserwuje od dłuższego czasu temat. Dorzucę kilka słów od siebie. Inżynier z mechatroniki, magister z mechaniki i budowy maszyn. Od razu po studiach znalazłem prace: branża urządzenia ciśnieniowe, magazynowe, urządzenia do oczyszczania ścieków oraz uzdatniania wody. Bez doświadczenia dostałem 3k netto przy 3 miesięcznym okresie próbnym. Po 3 miechach podwyżka na 3500 netto - woj. śląskie. Co myślicie o takiej stawce? Umowę mam na rok. Po roku przedłużenie umowy i negocjacja stawki, jaką kwotę rozsądnie byłoby powiedzieć przy negocjacjach? Proszę o opinie :)
trawqa18

Postprzez newbie_01 » sty 21, 2020 23:37

trawqa18 napisał(a):Witam. Obserwuje od dłuższego czasu temat. Dorzucę kilka słów od siebie. Inżynier z mechatroniki, magister z mechaniki i budowy maszyn. Od razu po studiach znalazłem prace: branża urządzenia ciśnieniowe, magazynowe, urządzenia do oczyszczania ścieków oraz uzdatniania wody. Bez doświadczenia dostałem 3k netto przy 3 miesięcznym okresie próbnym. Po 3 miechach podwyżka na 3500 netto - woj. śląskie. Co myślicie o takiej stawce? Umowę mam na rok. Po roku przedłużenie umowy i negocjacja stawki, jaką kwotę rozsądnie byłoby powiedzieć przy negocjacjach? Proszę o opinie :)

Jak na trawqe18, to całkiem nieźle :)
newbie_01

Postprzez wardes » sty 21, 2020 23:52

trawqa18 napisał(a):Witam. Obserwuje od dłuższego czasu temat. Dorzucę kilka słów od siebie. Inżynier z mechatroniki, magister z mechaniki i budowy maszyn. Od razu po studiach znalazłem prace: branża urządzenia ciśnieniowe, magazynowe, urządzenia do oczyszczania ścieków oraz uzdatniania wody. Bez doświadczenia dostałem 3k netto przy 3 miesięcznym okresie próbnym. Po 3 miechach podwyżka na 3500 netto - woj. śląskie. Co myślicie o takiej stawce? Umowę mam na rok. Po roku przedłużenie umowy i negocjacja stawki, jaką kwotę rozsądnie byłoby powiedzieć przy negocjacjach? Proszę o opinie :)

Dobry wieczór.
Wszystko zależy od umiejętności tak naprawdę. Z mojego punktu widzenia całkiem dobra stawka na start.
No właśnie, z mojego punktu widzenia.
Pracuję w dużym mieście w Kuj-Pom jako konstruktor w branży maszyn budowlanych. Firma średniej wielkości, kilku konstruktorów, około 30-40 osób na produkcji. 2.5 roku doświadczenia, pierwsza firma. Jako totalny świeżak dostałem 1800 netto, aktualnie 3000 zł.
Produkcja typowo jednostkowa, pomimo jakiegoś typoszeregu maszyn w każdej jest dużo zmian pod klienta. Praca dość rozwojowa, całość maszyn projektowana i wykonywana u nas, często z powodu terminów dostaw/specyfiki maszyny wykonujemy bądź przerabiamy elementy teoretycznie handlowe jak np sprzęgła. Dużym plusem jest kontakt z warsztatem, praktycznie każdego dnia kilka razy trzeba czy to dopasować się do maszyny klienta bez dokumentacji, czy w inny sposób reagować na to co się dzieje podczas produkcji.
Swoje umiejętności oceniam jako adekwatne do stażu pracy w wbrew pozorom dość rozległych konstrukcjach.
I tutaj przechodzę do sedna.
W biurze konstrukcyjnym pracuje zdecydowanie za mało osób, a terminy są dosłownie niemożliwe do zrealizowania.
Chore oszczędności widać nie tylko w brakujących etatach. Pracuję na niemal 10 letnim
PCie z win xp na autocadzie 2002 co uważam, że w niektórych przypadkach przeciąga niesamowicie czas projektowania i daje duże pole do popełnienia głupiego błędu (w bardziej złożonych konstrukcjach trzeba przewidzieć sporo rzeczy, które w 3d widać jak na dłoni) i nie ukrywam, że okazjonalnie trafiają mi się wpadki, jednak są to rzeczy "do uratowania".
Uważam, że stawka jest śmiesznie niska natomiast chciałbym poznać Waszą opinię.
W przypadku braku możliwości wynegocjowania lepszych warunków warto poświęcić dodatkowe parę miesięcy, czy lepiej dać sobie spokój i szukać czegoś innego?
wardes

Postprzez ll » sty 22, 2020 14:25

Pewien "wpływator" zainicjował jeden z trendów meetingu w Davos z histerii CO2 na chaos bezrobocia za 10 lat - dzisiaj powstała stronka :

reskilling.JPG

Zwą go "Architekt" :-)
Ostatnio edytowany przez ll, sty 27, 2020 11:10, edytowano w sumie 1 raz
ll

Postprzez sokolasty » sty 24, 2020 20:13

Automatyzacja uczyni miliard ludzi niezatrudnialnymi, bo nie będą umieli się przekwalifikować?
Patrząc na młodych ludzi płacących rachunki w okienku, na poczcie czy w banku, i stojących w kolejce do kasjerki, podczas kiedy samoobsługowe są dostępne - sądzę, że miliard jest niedoszacowany.
Serio
sokolasty

Postprzez Gorthin » sty 25, 2020 08:40

Łódź.
Mam 6 lat doświadczenia w projektowaniu maszyn od pomysłu do realizacji. Dwie szkoły skończone, kilka programów które potrafię obsługiwać, MES statyczny, angielski. I dostaję oferty na poziomie 3500 netto. :cry:

Minimalna na poziomie 1900 netto. No chyba żarty.

Ja już nie mam sił, nie mam pomysłów gdzie iść, co mówić na rozmowach, co robić. Usiąść i płakać. Jestem absolutnie załamany.

Ktoś pracuje w Niemczech/Austria/Szwajcaria? Jakie kwoty na rękę można realnie tam zarobić
Gorthin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD