_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez smatthy » sty 31, 2020 20:49

jkb91 napisał(a):
W jakim wieku doszedłeś do tego jeśli można wiedzieć ?

26lat

sokolasty napisał(a):@smatthy

Dlaczego nie będziesz pracować w zawodzie?

Póki co nie chcę. Chcę odpocząć od branży. Doświadczenia mi nikt nie zabierze, a poznam coś nowego co może mi się spodoba.
smatthy

Postprzez Gorthin » sty 31, 2020 21:27

jkb91 napisał(a):Gratulacje, chyba niejeden to poczuł. Chcesz coś zmienić to albo wyjście ze strefy komfortu albo wyjazd. Chcesz więcej kasy idź w sprzedaż. Ch... z tym co umiesz jak za to nie płaca, taka prawda.

No tak, ale kto chce wychodzić ze strefy komfortu. :roll:
Dlatego rozmyślam albo wyjazd, ewentualnie przebranżowić się na IT. Jedyne dwie opcje.

Sprzedaż niestety średnio. Nie oszukujmy się nie mam w tym żadnego doświadczenia. To już szybciej z prakycznie minimalną wiedzą na temat programowania dostanę szybciej pracę niż w sprzedaży.

bladdy napisał(a):Jaki rejon kraju? Może zmienić miejsce na jakąś aglomerację o ile masz możliwość...

Podałem na początku posta. Łódź.

Ja wiem, to zawsze jest argument jeśli chodzi o płace. Przeprowadź się. Niby nie mam z tym problemu. Rozważałem to. Ale jeśli już miałbym się gdzieś ruszyć to już wolę zza granicę. Bo w Polsce wszędzie to samo g. W krakowie czy Warszawie pewnie lepsze stawki, ale znowu trochę pewnie życie droższe niż w Łodzi. itd. Poza tym liczą się też znajomi i rodzina. A zagranica przekonuje jednak kasą. Może nie na stałe. Ale na kilka lat po zdobycie kasy, doświadczenia i języka doszlifowania do perfect.
Gorthin

Postprzez jkb91 » lut 01, 2020 16:25

Gorthin napisał(a):
jkb91 napisał(a):Gratulacje, chyba niejeden to poczuł. Chcesz coś zmienić to albo wyjście ze strefy komfortu albo wyjazd. Chcesz więcej kasy idź w sprzedaż. Ch... z tym co umiesz jak za to nie płaca, taka prawda.

No tak, ale kto chce wychodzić ze strefy komfortu. :roll:
Dlatego rozmyślam albo wyjazd, ewentualnie przebranżowić się na IT. Jedyne dwie opcje.

Sprzedaż niestety średnio. Nie oszukujmy się nie mam w tym żadnego doświadczenia. To już szybciej z prakycznie minimalną wiedzą na temat programowania dostanę szybciej pracę niż w sprzedaży.

Przeczytaj kilka postów wcześniej moich to zrozumiesz jak bardzo się mylisz, ja miałem juniorski poziom na iosa oraz na testera i mi się nie udało dostać, a do sprzedaży bez doświadczenia się dostałem. Pozatym przebranzawiajac się lub próbując to zrobić siedząc po godzinach wypalisz się szybko jeśli dodatkowo Twoja normalna praca również jest przed komputerem.

bladdy napisał(a):Jaki rejon kraju? Może zmienić miejsce na jakąś aglomerację o ile masz możliwość...

Podałem na początku posta. Łódź.

Ja wiem, to zawsze jest argument jeśli chodzi o płace. Przeprowadź się. Niby nie mam z tym problemu. Rozważałem to. Ale jeśli już miałbym się gdzieś ruszyć to już wolę zza granicę. Bo w Polsce wszędzie to samo g. W krakowie czy Warszawie pewnie lepsze stawki, ale znowu trochę pewnie życie droższe niż w Łodzi. itd. Poza tym liczą się też znajomi i rodzina. A zagranica przekonuje jednak kasą. Może nie na stałe. Ale na kilka lat po zdobycie kasy, doświadczenia i języka doszlifowania do perfect.
jkb91

Postprzez mechanik2161 » lut 02, 2020 16:46

Witam,
chciałbym się zapytać, czy warto startować po studiach mechanicznych do Niemiec bez doświadczenia? Język niemiecki poziom B2 certyfikat z niemieckiej placówki, angielski B1. Dodam, że mieszkam przy granicy i w moim regionie (lubuskie) jest trochę słabo z pracą dla konstruktorów.
mechanik2161

Postprzez Gorthin » lut 02, 2020 20:43

jkb91 napisał(a):Przeczytaj kilka postów wcześniej moich to zrozumiesz jak bardzo się mylisz, ja miałem juniorski poziom na iosa oraz na testera i mi się nie udało dostać, a do sprzedaży bez doświadczenia się dostałem. Pozatym przebranzawiajac się lub próbując to zrobić siedząc po godzinach wypalisz się szybko jeśli dodatkowo Twoja normalna praca również jest przed komputerem.

Przebranżowiłeś się na sprzedawcę bez doświadczenia?
Tzn teoretycznie wydaje się, że mając wiedzę techniczną można sobie dobrze poradzić sprzedając jakieś techniczne rzeczy. Może jakiś kurs sprzedaży itp. i jest to jakaś opcja. Pieniądz pewnie też lepszy.

Szkoda bo bardzo lubię pracę konstruktora. Tworzyć coś itd. Ale głupio z drugiej strony tak marnie zarabiać.

Najbardziej boli, że będąc młodym i mając mało doświadczenia potrzebuje się w życiu najwięcej pieniędzy (dom, marzenia,wakacje, zakłądanie rodziny itp). A jak już jesteś starszy i bardziej doświadczony za czym idzie pieniądz to już nie potrzebujesz tyle kasy :wink: Taka proza życia chyba.
Gorthin

Postprzez jkb91 » lut 02, 2020 22:27

Gorthin napisał(a):
jkb91 napisał(a):Przeczytaj kilka postów wcześniej moich to zrozumiesz jak bardzo się mylisz, ja miałem juniorski poziom na iosa oraz na testera i mi się nie udało dostać, a do sprzedaży bez doświadczenia się dostałem. Pozatym przebranzawiajac się lub próbując to zrobić siedząc po godzinach wypalisz się szybko jeśli dodatkowo Twoja normalna praca również jest przed komputerem.

Przebranżowiłeś się na sprzedawcę bez doświadczenia?
Tzn teoretycznie wydaje się, że mając wiedzę techniczną można sobie dobrze poradzić sprzedając jakieś techniczne rzeczy. Może jakiś kurs sprzedaży itp. i jest to jakaś opcja. Pieniądz pewnie też lepszy.

Szkoda bo bardzo lubię pracę konstruktora. Tworzyć coś itd. Ale głupio z drugiej strony tak marnie zarabiać.

Najbardziej boli, że będąc młodym i mając mało doświadczenia potrzebuje się w życiu najwięcej pieniędzy (dom, marzenia,wakacje, zakłądanie rodziny itp). A jak już jesteś starszy i bardziej doświadczony za czym idzie pieniądz to już nie potrzebujesz tyle kasy :wink: Taka proza życia chyba.

Mam szefa z JPN i muszę po ang gadac wiec może to pomogło bo z tego co widzę po rozmowach to ludzie poza 30 + nie gadają za bardzo po angielsku. Czy warto? , prawdę mówiąc czuje się mega zle niekomfortowo ale to standard jeśli chodzi o wyjście ze strefy komfortu i po pierwszym dniu jazdy po klientach czułem ze nauczyłem się przez dzień więcej jak przez rok na konstruktorze , później dzień telefonów itd ... generalnie czuje mega ból bo nigdy tego nie robiłem ale z drugiej strony umiejętności miękkie nadrabiam za całe życie. Nie wiem jak to się rozwinie itd , cały czas jeszcze mam gdzieś IT ale broń Boże żebym na konstruktora wrócił. Ja mam straszny niesmak do konstruktora i czuje się oszukany na tym stanowisku aczkolwiek tez jakoś to lubiłem.
jkb91

Postprzez jkb91 » lut 03, 2020 13:45

smatthy napisał(a):
jkb91 napisał(a):
W jakim wieku doszedłeś do tego jeśli można wiedzieć ?

26lat

sokolasty napisał(a):@smatthy

Dlaczego nie będziesz pracować w zawodzie?

Póki co nie chcę. Chcę odpocząć od branży. Doświadczenia mi nikt nie zabierze, a poznam coś nowego co może mi się spodoba.

Co będziesz robił ?
jkb91

Postprzez smatthy » lut 04, 2020 12:52

jkb91 napisał(a):

Co będziesz robił ?

Gastro :D
smatthy

Postprzez jkb91 » lut 07, 2020 19:32

smatthy napisał(a):
jkb91 napisał(a):

Co będziesz robił ?

Gastro :D

Mam nadzieje ze nie gastrofaze łobuzie ty
jkb91

Postprzez foreman » lut 07, 2020 22:22

Witam kolegów branżowców.

Mam za sobą 5 lat pracy jako brygadzista utrzymania ruchu, z racji mało rozbudowanej struktury stanowisk w danej firmie, ogarniałem wszystko w zakresie utrzymania ruchu, od części zamiennych przez remonty, infrastrukture, kontakt z producentami maszyn, rozdawanie roboty brygadzie UR, ogarnianie nowych inwestycji etc ..."you name it". Obecnie jestem analitykiem w R&D dużego korpo, sumarycznie idzie mi już 9 rok stażu.
Coraz bardziej skłaniam sie do powrotu w poprzednie klimaty, ostatnio zainteresowały mnie oferty pracy dla Inżyniera projektu ds. utrzymania ruchu, w związku z czym mam zapytanie do osób które miały styczność z wspomnianym stanowiskiem, a więc :

- w ogłoszeniach, funkcja ta wydaje się być zarówno odpowiedzialna jak i satysfakcjonująca, czy idący w parze zakres obowiązków faktycznie daje poczuć że ma się pewną swobodę działania i można się wykazać?
- czy uważacie że posiadane przeze mnie doświadczenie daje tu jakąś szanse ubiegania się o w/w posadę?
- no i oczywiście - nie mniej ważne - mile widziane jakieś szacunkowe widełki płacowe.

Będe wdzięczny za każdą informację
foreman

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD