_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez Atrax » mar 18, 2020 10:21

U mnie to wygląda tak. Konstruuję w Inventorze maszyny przemysłowe w dużej łódzkiej firmie. Jak się zatrudniałem prawie 2 lata temu, miałem 5 letnie doświadczenie i wynegocjowałem 7000 zł brutto (5000 na rękę). Sytuacja na rynku pracy na szczęście się poprawia.
Atrax

Postprzez Gorthin » mar 20, 2020 09:29

O panie. Toś dobrze trafił w łódzkim. Ja też się kręciłem, i stawki dla 6 letniego konstuktora to 3-4 netto i to z dużym bólem było dawane. W CV bez doświadczenia w NASA nie ma co podchodzić. Podają takie stawki, i już na wejściu nie chce się pracować. Zero motywacji, i brak chęci pracy. A tego oczekują. Zaangażowania.

Sorry, wolę zaangażować się w bieganie po pracy, bo to mi daje satysfakcję i uśmiech, a nie tyranie za 3,5 netto, wieczne opierdalanie, że za wolno robimy, że za późno, a jak się pospieszysz to coś zrobisz źle i znowu opierdol. I tak się kółko zamyka. Nie mówiąc, że najlepiej to nadgodziny.

Ja się pytam jakie wolno robimy. Kiedyś na kartce papieru rysowali i coś co zajmowało cały dzień, dzisiaj pewnie w godzinę się zrobi przy oprogramowaniu. Myślę, że świat pójdzie w końcu po rozum do głowy i przejdzie na system 6h pracy, albo 4 dni w tygoodniu.
Gorthin

Postprzez ll » mar 20, 2020 10:19

Dlatego cos musi rypnac wreszcie. Jest to w jakis dziwny sposob zaprojektowane :-) To sie nazywa "make your life challenging" i lepiej zacznij w to wierzyc zeby nie oh.......To juz nawet nie ma co krytykowac tylko obserwowac. Mi sie najzwyklej w swiecie znudzilo dla pieniedzy rznac przyglupa. Anglicy juz weszli na nastepny Level - do szkol wprowadzaja obowiazkowo jako przedmiot "inteligencje emocjonalna" :-) tak wiec czas otwarcie zaczac sie...
ll

Postprzez Gorthin » mar 20, 2020 11:23

Może to teraz w końcu rypnie, w tym roku. Widać ku temu otwartą drogę. To znaczy w tym roku na pewno coś rypnie. Zobaczymy co to zmieni. Ale pewnie wiele.

Tak, staram się nie świrować i myśleć, że mój czas w końcu przyjdzie :P
Ale zwyczajnie, tak po ludzku, irytuje człowieka niska wypłata. Nie mówimy tutaj o zarobkach rzędu 50 tysięcy miesięcznie. Mówimy o skromnych 5-7 netto. A to dalej nie są kokosy, ot kwota pozwalająca w miarę swobodnie i niezależnie żyć.
Gorthin

Postprzez ll » mar 20, 2020 11:34

Gorthin napisał(a):Może to teraz w końcu rypnie, w tym roku. Widać ku temu otwartą drogę. To znaczy w tym roku na pewno coś rypnie. Zobaczymy co to zmieni. Ale pewnie wiele.

Tak, staram się nie świrować i myśleć, że mój czas w końcu przyjdzie :P
Ale zwyczajnie, tak po ludzku, irytuje człowieka niska wypłata. Nie mówimy tutaj o zarobkach rzędu 50 tysięcy miesięcznie. Mówimy o skromnych 5-7 netto. A to dalej nie są kokosy, ot kwota pozwalająca w miarę swobodnie i niezależnie żyć.

No zobaczymy :-) Ciekaw jestem czy ta swiatowa akcja korononawirusowa jak sie skonczy to beda wdrozone jakies cudowne procedury po tym wszystkim, ktore pomoga troszke niektorym przy okazji :-) Angela cos swiruje bo przyrownuje to do drugiej wojny swiatowej. Chinczycy wpychaja sie do serbii tylna furtka. Dokladnie tak jak piszesz jak juz masz robic z siebie pajaca to niech ci przynajmniej za to zaplaca...
ll

Postprzez Gorthin » mar 20, 2020 12:01

Gdzieś pewnie zostaną wprowadzone, a u nas masz odroczony ZUS :lol:

Teraz Euro świruje do góry. Trzeba liczyć, że świat się ogarnie i gospodarczo aż tak bardzo nie pójdzie w dół. Póki co wpompowali mnóstwo pieniędzy, wydrukowali drugie tyle. Zobaczymy co będzie. W sumie najważniejsze aby zdrowo wyjść z pandemii.

Wysokie Euro dla nas to dobra rzecz dla eksporterów. Może nie będzie tak źle. Oby.

Chińczycy pewnie na tym wszystkim wyjdą najlepiej. Pewnie kantowali na ilości chorych i zmarłych, i aby jak najszybciej odbudować produkcję, całe prowincje piaskiem zasypali :wink: ale generalnie pewnie wyjdą najbardziej obronną ręką z tego kryzysu. Ale do odbudowania gospodarki potrzebują rynków zbytu, więc liczę, że mocno wspomogą europę podczas pandemii. Co też może oznaczać, że dużo rzeczy wykupią w Europie.

P.S.
Dokładnie, niech chociaż trochę więcej płacą. Mają na to kasę, po prostu jest przyzwolenie, to nie dają więcej...
Gorthin

Postprzez piotrekm13 » mar 20, 2020 18:59

Będą wprowadzone procedury... Ale żeby nas lepiej za mordę trzymać.
Płatności tylko karta i konto. Żadnej gotówki. Gotówka jest zła
Najlepiej jak by każdy miał czipa, żeby tam były wszystkie informację, łacznie z GPS. Chodzenie gdziekolwiek bez dokumentów jest niebezpieczne.
Pracując dla korpo oddajesz im się pod kontrolę. Dzięki temu mogą ci dokładniej rozliczyć wpłatę (czytaj "bedzie więcej")
Zero własności. Wszystko za darmo. Tylko trzeba podpisać, i później robić to co się podpisało.

A najlepsze że to będzie wszystko dla naszego bezpieczeństwa i my będziemy z tego zadowoleni...

Może się trochę zapędziłem i jeszcze nie teraz, ale to idzie w tym kierunku, i po światowej akcji "koronowirus" na pewno sprzedamy kolejną cząstkę naszej wolności (dla naszego bezpieczeństwa oczywiście :-)
piotrekm13

Postprzez Gorthin » mar 20, 2020 19:32

Wiadomo, że teorie spiskowe, to zakładanie czapki foliowej.

Ale kto tam tych wszystkich bankowców wie co teraz kombinują. Zakaz gotówki to jedno. To jedna groźba. Ale drugie to przywiązanie do kredytów. Teraz w dobie kryzysu znowu nabiorą ludzie aby jakoś przetrwać a potem kredyt i zależność aż do śmierci.

==============
A o naszym Państwie nawet nie ma co mówić. Żenada i tyle. Kto tych ludzi wybrał. W czasach niezłej koniunktury przejedli wszystkie pieniądze na socjal. Inwestycje w dół, rozwój w dól, jedynie to socjal, socjal i socjal. A teraz jak jebło to nie chcą pomóc tylko jeszcze bardziej wydymać. Kompletny dramat.

A teraz przez ich decyzje, typu niech lekarze i pielęgniarki jadą. W pizdu niech jadą, nie ma nas kto leczyć. Sanitariusze w karetkach zarabiają jakieś psie grosze, za naprawdę ciężką pracę.

Już o przygotowaniu do pandemii nie mówię. Mnóstwo ludzi umrze. A w szpitalach nawet maseczek nie mają. Ale Duduś jeździ po kraju i w TVP się chwali. Dramat.
Sorry ale Polacy to debile. Bo ktoś tych ludzi wybiera co wybory.
Gorthin

Postprzez newbie_01 » mar 20, 2020 22:22

Dzieci, o czym wy tu dewagujecie?
newbie_01

Postprzez ll » mar 20, 2020 22:34

newbie_01 napisał(a):Dzieci, o czym wy tu dewagujecie?

Może podejmij się dyskusji ?
ll

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD