_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez piotrekm13 » mar 20, 2020 22:55

To raczej nie teoria spiskowa, tylko zwykła obserwacja.
Nie mówię że to wszystko się stanie za miesiąc, ale to się już pomału dzieje od kilkunastu lat.
Kto teraz nosi gotówkę przy sobie? Raczej sporadycznie to się zdarza.
Spróbuj kupić sobie program komputerowy na własność...
Coraz więcej się słyszy o telefonach, komputerach wynajmowanych. Ostatnio nawet było głośno o ludziach, którzy myśleli że kupują telefon, a potem okazało się że jest on nie ich własnością, bo nie doczytali umowy.
Wypożyczanie hulajnóg, rowerów, skuterów, samochodów na minuty. W mieście coraz więcej ludzi żyje po to tylko aby pracować a po pracy "udawać że żyją" ale nie maja nic własnego nawet po dwudziestu latach pracy. Wynajęte mieszkanie (albo na kredyt), samochód w leasing, rower czasami wypożyczą. Już nie mówię że często nie pracują dla firmy w której są zatrudnieni, tylko są wypożyczani.
Za 10-20 lat wszystko będzie "za darmo" wystarczy tylko podpis.

A dla rozluźnienia (albo nie) proponuję wpisać w wyszukiwarkę "pizzeria Google"
piotrekm13

Postprzez resseigo » mar 21, 2020 00:21

Obserwuje temat od dawna bo się fajnie czytało i można się było czegoś dowiedzieć o branży.
Ale ten temat coraz bardziej zmienia się w magiel, wylewanie żali na cały świat, wypisywanie bzdur i "filozofowanie".
I rzeczywiście mam wrażenie że coraz mniej udziela się tu inżynierów a coraz więcej jakiejś dzieciarni.
Przestańcie psuć ten temat i wypisywać pierdoły. To temat o zarobkach a nie o waszych głębokich przemyśleniach.
resseigo

Postprzez SJP » mar 21, 2020 07:47

resseigo napisał(a):Obserwuje temat od dawna bo się fajnie czytało i można się było czegoś dowiedzieć o branży.
Ale ten temat coraz bardziej zmienia się w magiel, wylewanie żali na cały świat, wypisywanie bzdur i "filozofowanie".
I rzeczywiście mam wrażenie że coraz mniej udziela się tu inżynierów a coraz więcej jakiejś dzieciarni.
Przestańcie psuć ten temat i wypisywać pierdoły. To temat o zarobkach a nie o waszych głębokich przemyśleniach.

Prawda. Zgadzam się z przedmówcą. Admin powinien kasować te filozoficzne posty.
Kolega forumowicz ll pisze już taki bełkot, że to zakrawa o jakąś chorobę psychiczną.
Jak gość z znanego filmiku „amfetamina, hemoglobina, taka sytuacja”.
Brak składni, gramatyki i logiki wypowiedzi ciężko cokolwiek zrozumieć a nic to nie wnosi do tematu.
SJP

Postprzez ll » mar 21, 2020 09:03

resseigo napisał(a):Obserwuje temat od dawna bo się fajnie czytało i można się było czegoś dowiedzieć o branży.

Zacznij od siebie :

- stanowisko
- struktury
- region
- zarobki

I czemu stwierdzenia rzeczywistości są odbierane jako żale ? Jak będę miał żale to pójdę sobie na gorzkie żale...Mam się świetnie, nie głoduje, daszek nad główką jest autko robi brum brum...
Ostatnio edytowany przez ll mar 21, 2020 10:05, edytowano w sumie 2 razy
ll

Postprzez ll » mar 21, 2020 09:08

SJP napisał(a):

Kolega forumowicz ll pisze już taki bełkot, że to zakrawa o jakąś chorobę psychiczną.
Brak składni, gramatyki i logiki wypowiedzi ciężko cokolwiek zrozumieć a nic to nie wnosi do tematu.

A gdzie tu filozofia - to są zderzenia z wielu miejsc, a nie swiatopogląd od Janusza z Pcimia dolnego...

Włącz się albo cos dodaj. Ja dodałem stawki w branzy , duzo to zmienilo, patologie - duzo to zmienilo. Systuacje jak to gdzie indziej wyglada. I jak to bedzie wygladalo....
ll

Postprzez ll » mar 21, 2020 09:20

I pijak i złodziej....Tutaj masz wciągnalęm kreske - po przekątnej atlasu - hemoglobina mi pikneła i zostałem poetą na emigracji :

Ciężka sprawa "poezja" unijna...
żeby oddała powagę sytuacji i nie była debilna...
Tak więc o krówkach spróbujemy ,
o wyższych teoriach coś się dowiemy...
Kiedyś krówka się wypasała i jadła koniczynkę,
A pastuch miał na czytanie książki chwilkę,
Dzisiaj scrum, agile i różne teorie nowe,
A kiedyś mieliśmy "hop na krowe" !!
Krówka sobie lazła i placki produkowała,
A beemka burmistrza je omijała....
Niedawno w internecie się dowiedziałem,
że może mućke u babci molestowałem...
Pawlak się znęcał niemożebnie, chorą sadysty miał rolę ,
bo rozminował mućką pole !!
Boję się spytać jak krowę wydoić w porannej akcji ,
Bo nie chce być osądzony na tle dewiacji....
Tak sobie myślę jaką krowa ma role,
Bo to już nie won na zielone pole,
Może krowa to symbol czegoś większego , wolności
Tylko czemu jej rola depta role intelektualnej mądrości...
A na koniec do tego wszystkiego ,
Krowa zniszczyła moje ekologiczne EGO,
Bo tyle tego CO2 naprodukowała,
Jak najzwyklej w świecie po dojeniu się zesrała.

Niech Admin kasuje - jakoś przeżyje :-)
ll

Postprzez newbie_01 » mar 21, 2020 09:32

SJP napisał(a):

100 % agree
newbie_01

Postprzez ll » mar 21, 2020 09:42

newbie_01 napisał(a):
SJP napisał(a):

100 % agree

me too... what now ? any opinions ? discussion ? I agree to disagree but try to convince me....

#professionalsarcasticbastard
#naturalbornirritant
ll

Postprzez ll » mar 21, 2020 10:46

Jeszcze macie podleje Wasze cudowne myślenie. Żebyście mogli popsychologować i poprzypisywać i podiagnozować.

Nie wiem kogo znacie - znam ważniejszych. A otwarcie ze mną porozmawiają bo wiedzą , że od nich nic nie chce tylko lubię sobie podyskutować. A pracuję sobie w super firmie z normalnymi ludźmi, którzy zęby pozjadali w pewnych tematach. A jakby coś poszło nie tak to korona mi z głowy nie spadnie jak będzie trzeba pozapiepszać rączkami....:-D

Czekam na diagnozy...

jestem za równościa i tolerancją - wszystkie potraktuję poważnie i równorzędnie będę miał w dupie....
ll

Postprzez piotrekm13 » mar 21, 2020 11:58

Kurde, aż mnie korciło żeby jakąś fajną diagnozę rozpisać...
Ale potem pomyślałem że to chyba inny wątek by trzeba założyć :D

A tak na poważnie to kolega II (chociaż prywatnie bym go chyba nie polubił) pokazuje od dłuższego czasu że od nadmiernego spinania nie przybędzie nam zarobków. Że wiedza i umiejętności inżynierskie to nie wszystko. Po kilkunastu latach pracy zaczynam to rozumieć. Ważne są umiejętności miękkie, i czasami wręcz trzeba podyskutować i upomnieć się o swoje, a czasami porostu zamilknąć i ważne że trzeba wiedzieć kiedy. Zależy to od miejsca, sytuacji, pozycji itp. I to bardzo wpływa na zarobki.
Ten wątek czyta się właśnie fajnie, dlatego że są to dyskusje mniej lub bardziej związane z zarobkami, i wręcz wkurza mnie jak kolejny Jasiu wpisuje: konstruktor - 3 lata doświadczenia - 3500
K...wa. Jaki konstruktor, od czego, jakie wykształcenia, jakie doświadczenie, w czym, jakie obowiązki, jakie oprogramowanie, jaka branża, języki, zarządzanie ludźmi, specyfika produkcji, jaki region, kwota netto/brutto, jakieś premie w tym dodatki itp. Dopiero wtedy to coś mówi. Bo niestety za klikanie w AC nie płacą tylko za coś więcej. i wypłata to jest funkcja wielu zmiennych, i po to jest potrzebna czasami dyskusja, a kto tego nie rozumie to nie jest inżynierem tylko klikaczem.

Dobra a teraz dla tych których zaboli pewna część ciała i będą chcieli mnie pouczyć że nigdy nic nie napisałem o swoich zarobkach to powiem że wg. statystyk pewnej firmy zarabiam blisko górnej granicy jako samodzielny konstruktor bez zarządzania zespołem ludzi w swoim regionie. Niestety nie mogę napisać dokładnych zarobków branży itp, ponieważ świat jest mały i miałem już kilka lat temu pewną sytuację, która mi zaszkodziła i nie chcę tego powtórzyć.
piotrekm13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD