_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » mar 21, 2020 13:22

zmieni to w moim życiu NIC :-D .....nie krępuj się....:-)
ll

Postprzez emceef » mar 21, 2020 14:03

Niektórzy po prostu nie mają co w życiu robić i zaśmiecają wątek
emceef

Postprzez ll » mar 21, 2020 15:00

emceef napisał(a):Niektórzy po prostu nie mają co w życiu robić i zaśmiecają wątek

Leżę i kwicze....A potrafisz przyznać, które treści mają większy wpływ na zarobki ?
ll

Postprzez sokolasty » mar 22, 2020 08:01

To ja powtórzę, żeby do tematu wrócić

Rozwój dostawców
- audit VDA 6.3
- eskalacje
- dużo podróży
- bez zarządzania zespołem

W branży nieomal dwie dekady
12brt, UoP
sokolasty

Postprzez budziukikus » mar 22, 2020 14:40

Mam takie pytanie. Nadszedł może czas zmian i czas żeby się otrząsnąć.

Pracuję 3 lata jako konstruktor. Z tego co widzę ludzie narzekają. Dużo stesu, zarobki żałosne. Sam to widzę. Trzeba umieć wszystko a i tak człowieka nie docenią. Albo robisz za wolno albo popełniasz błędy. Mam porównanie z innymi branżami choćby informatyką, usługami czy deweloperską. Wszędzie tam odpowiedzialność, nakład pracy jest dużo mniejszy a zarobki są większe, poza tym lepiej traktuje się pracownika. Po prostu jak człowieka. Nie wiem czy jest sens dalej działać jako konstruktor.

Opowiem coś o sobie. Pracuję w drugiej firmie konstruktorskiej, myślałem że tu będzie lepiej ale to kolejny janusz bud. Projekty bardzo ciekawe, rozwijające ale idzie za tym duży stres, brak poszanowania i niskie zarobki. Poza tym dziwni ludzie, w marazmie, bojący się zmian pracy itp. W stanowisko wpisany asystent konstruktora a obowiązki starszego konstruktora. Jakaś masakra. Nie wiem gdzie się podziewają starsi konstruktorzy (nie wiem 15-20 lat doświadczenia?) Nie spotkałem jeszcze takich. Czy to wynika z tego że już zrezygnowali czy nie pracują w janusz budach?

Co myślicie o planie żeby lepiej pójść na inżyniera procesu? - więcej jest pracy, polska to montownia, jak się coś pieprzy widzisz od razu a nie na koniec projektu jak w naszym zawodzie. Ten zawód wydaje się mi też lepiej płatny i mniej stresujący. Czy po prostu odpuścić sobie rozwój i pójść tą drogą. Może poszukać pracy w korpo jako konstruktor? Podobno klepie się cały czas to samo ale płaca lepsza i mniej stresu. Co myślicie o takiej drodze?

Ja już mam dość się rozwijać jak w Polsce się na to nie patrzy, kierownikami są ludzie bez pojęcia a koledzy w korpo którzy robią 1/10 tego co w januszach zarabiają 2 razy tyle. Po co więc się rozwijać? Bardzo mnie to smuci i demotywuje :(
budziukikus

Postprzez emceef » mar 22, 2020 15:20

Jesteś wart tylko tyle ile wynegocjujesz :)
emceef

Postprzez mldr » mar 22, 2020 17:58

budziukikus napisał(a):...

Co projektujesz? Jaki region?
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez ll » mar 22, 2020 21:34

Konstruktor to ślepa uliczka w większości przypadków jak o modnym rozwoju mówisz. A reszte już odczułeś.
ll

Postprzez k@m!l » mar 22, 2020 22:29

Uważałbym ze stwierdzeniem, że inżynier procesu to mniej stresujące lub mało stresujące stanowisko. Jak już zostało napisane na tym forum nie raz, również chyba przez kolegę ll: "Wszędzie dobrze, tam gdzie nas nie ma"
k@m!l

Postprzez Gorthin » mar 22, 2020 22:53

A będąc trochę w temacie, w sumie ważniejszym obecnie niż wysokość płacy.
W dobie koronowirusa. Zamykają Wam zakłady, zmniejszają się obroty, likwidują etaty? Urlopy, L4? Czy przędzie to jak do tej pory?
Gorthin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD