_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez miesozerca » sie 13, 2020 14:48

vctr1 napisał(a):
miesozerca napisał(a):Inna opcja, jako, że masz jeszcze rok do ukończenia studiów to idź w obliczenia. Nie chodzi mi tu o obsługe programów i durne bezrozumne klikanie, ale o dogłębne zaznajomienie się z podstawami obliczeń numerycznych i do tego jakiś język programowania obowiązkowo. Ja poszedłem właśnie tą drogą i dziś zajmuję się rozwojem oprgramowania do symulacji dla jednego z dużych graczy na rynku. W moim przypadku praca zdalna, zarobki jak w IT i ciągle sprawia mi frajdę to co robię. Nie było łatwo, wymagało to masę pracy ale dało się to zrobić.

Ciekawa opcja. Piszesz własne aplikacje do obliczeń numerycznych czy rozbudowujesz już istniejące (rozszerzenia itd.)? "Jakiś" język programowania to uogólnienie? Czy też trochę głębiej podszedłeś do tematu wyboru języka i zdecydowałeś się na jakiś szybki np. C++ żeby obliczenia nie trwały 100 lat tak jak może się to zdarzyć np. w Pythone. Pytam z ciekawości. Wiele osób chce uczyć się MESa, ale zabiera się do tego od złej strony, czyli od programów bez znajomości matematyki i tak jak piszesz podstaw obliczeń numerycznych. Ciężko potem o jakieś dogłębne zrozumienie tematu.

Zajmuję się rozwojem wąskiego wycinka aplikacji, połączenie DEM z CFD. Jeśli chodzi o języki to jak najbardziej C++, FORTRAN też mi się czasem przydaje.
Taka ciekawostka, patrząc z perspektywy czasu, lepszym wyborem w odniesieniu do tego co obecnie robię byłaby Fizyka Techniczna a nie skończona przeze mnie MiBM.
Jeżeli ktoś chce porządnie podejść do tematu zagadnień związanych z numeryką to polecam zacząć od oprogramowania open source(OpenFOAM, Calculix, Palabos), tam trzeba dokładnie wiedzieć "co z czym się je", inaczej nie będziemy nawet w stanie uruchomić symulacji.
miesozerca

Postprzez jkb91 » sie 13, 2020 20:30

Udało mi się 3 lata po starcie nauki programowania dostać na testera LTE w nokii, 7400 brutto na start , dopłata 170zl do multisporta oraz 200 zł do sodexo. Wydaje mi się całkiem niezle. Very happy

Zaczynam za 1,5 miecha
Do zarobkow dochodzi jeszcze premia roczna w kwocie 6500 brutto lub wiecej.

Proponowałem 5600 brutto a dali sporo więcej. Suma sumarum niewiele brakuje do 6 na łapę i to praktycznie na sam start.
Ostatnio edytowany przez jkb91 sie 15, 2020 15:36, edytowano w sumie 2 razy
jkb91

Postprzez r4n » sie 14, 2020 18:14

jkb91 napisał(a):Udało mi się 3 lata po starcie nauki programowania dostać na testera LTE w nokii, 7400 brutto na start , dopłata 170zl do multisporta oraz 200 zł do sodexo. Wydaje mi się całkiem niezle. Na programistę iOS wchodziły stawki na start 4000-5000 brutto, czyli na testera telokomunikacyjnego dostałem sporo lepiej jak na juniora programistę. Very happy

Zaczynam za 1,5 miecha

Proponowałem 5600 brutto a dali sporo więcej.

Bravo! Moze to bedzie inspiracja dla tych marudzących "ze się nie da" ;-)

Pzdr
r4n
r4n

Postprzez Ania Polak » sie 15, 2020 19:31

@jkb91, czy podałbyś szczegóły jak to rozegrałeś logistycznie-wiedzowo w ciagu ostatnich 3 lat?
pozdrawiam
Ania Polak

Postprzez jkb91 » sie 15, 2020 20:37

Masz na myśli etapy nauki chronologicznie ?
jkb91

Postprzez Anna Nowak » sie 15, 2020 22:05

bardziej jak mogłeś sobie pozwolić na naukę czegoś po godzinach bez wpadnięcie w pułapkę wypalenia.
Anna Nowak

Postprzez jkb91 » sie 16, 2020 09:55

Wiele razy sie wypalalem, prawde mowiac juz delikatnie na skraju wyczerpania bylem z tym wszystkim i chialem dac sobie spokoj. W pracy sobie troche problemow narobilem przez to bo ciezko sie angazowac w dwie rzeczy. Chodzilem 10 lat na silownie, rzucilem silownie i postanowilem ze osiagne to i tyle i chce wrocic do normalnego zycia. Wszystko postawilem na jedna karte prawde mowiac. Jesli chce ktos sie uczyc po trochu kazdego dnia to moze z tego nic nie byc. Problem z programowaniem i pochodnymi jest taki, ze tutaj trzeba miec w pizdu motywacji. Czasami, zeby znalezc jakies rozwiazanie musisz siedziec kilka godzin nad jakims banalem bo jak odpuscisz to bedziesz siadal do kompa tydzien i nie znajdziesz odpowiedzi.

Chodzenie na rozmowy mnie duzo nauczylo, rozwiazywanie zadan. Znajdujesz sobie firme/ pare firm chodzisz na rozmowy oblewasz, wiesz jaki maja stack, czego wymagaja i pytasz czy mozesz sie odezwac za pol roku, czego poduczyc, to jest najlepsza droga do celu. Ot tak pojsc na rozmowe i sie dostac to nie ma szans. Ludzie w ten sposob robia ze podchoda w te same miejsca po kilka razy az sie wyszkola tak ze ich przyjma. Nie raz rekruterzy sami pisza, nauczy sie Pan tego i tego i odezwie za kilka miesiecy.

Jak ktos kompletnie nie ma pojecia a chce robic cokolwiek to polecam ZELENT''a na Youtube.
jkb91

Postprzez vctr1 » sie 16, 2020 12:19

Jakie konkretnie filmy Zelenta polecasz? Jeśli chodzi o te stricte programistyczne to ma on fatalne opinie u doświadczonych programistów tj. nierzetelne, wprowadzają w błąd, uczą złych nawyków itd. Mam tu na myśli powtarzam stricte programistyczne czyli przede wszystkim seria tutoriali nt. C++, za którą najbardziej mu się obrywa.
vctr1

Postprzez jkb91 » sie 16, 2020 13:13

Mialem bardziej na mysli wejscie w podstawy, ma bardzo dobre lekcje na temat podstaw informatyki, modelu OSI, dzialania sieci itd. Mialem sporo pytań tego na rozmowie do telekomunikacji. Jego kurs czy to C++ czy inne nie jest to na pewno jakosc, zeby znalezc jakakolwiek prace ale niestety trzeba od czegos zaczac. Problem z rozpoczeciem jest taki, ze nie wiadomo jak sie za to zabrac. Przerabiajac cos od niego mozna ogarnac w ogole latwo wejsc w jakies podstawy. Ogarnac jakie technologie sluza do czego itd.

BTW inwestowalbym w cos z czym jest szansa pozniej sie dostac na rynku, do glowy mi front-end np przychodzi poki co lub ogarnal firmy korpo do ktorych sa nabory co jakis czas i sie przygotowywal i podchodzil co pol roku. Obecnie to najlepsza droga. Ja tak robilem.
jkb91

Postprzez tompozi » sie 17, 2020 10:05

@jkb91
Gratulacje! Pokazujesz że się da. Myślę że wiele osób tutaj jest ciekawych jak to osiągnąłeś. Mógłbyś napisać jeden lub więcej dłuższych postów na ten temat. Ja chciałbym Cię zapytać:
1) Czy uważasz że poświęcony na to czas był wart efektów (wiem że jeszcze nie zacząłeś pracy ale mimo wszystko na ten moment).
2) Z jakich źródeł głównie korzystałeś? Udemy, Youtube, jakieś inne źródła?
3) Jak oceniasz trudność zagadnień, których się uczyłeś w porównaniu z materiałem z MiBM? Czy czujesz że poziom skomplikowania zagadnień w programowaniu jest większy? Czy głównie ilość tych zagadnień sprawia trudność?
4) Czy poleciłbyś komuś tą drogę, czy warto próbować?
tompozi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD