_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez gouda » lis 04, 2020 15:45

tompozi napisał(a):
gouda napisał(a):Gdybyście mieli wątpliwość czy przejście do IT jest realne to mogę to potwierdzić na własnej skrórze. Właśnie zaczynam pracę jako junior developer po ponad 10 latach pracy jako konstruktor i kierownik projektu. Udało się to też kilku moim znajomym z pokrewnych branży.

Przecież to wygląda jak typowy troll. Jak to jest że człowiek z takim doświadczeniem w branży mechanicznej chcę zaczynać jako junior developer? Jeżeli to prawda to ja załamuje ręce i nie ma przyszłości w tej branży w Polsce...

Nie wiem też czy zerknąłeś na to ile lat jestem na tym forum (12) i ile postów napisałem (ponad 700) więc chyba nie pasuje do trola.
W USA, w Europie, ludzie zmieniają ścieżki swojej kariery po 40 i po 50-tce, z wielu powodów. Często dlatego że coś się w nich wypala albo że w coś innego się wkręcają jak w moim przypadku, a często dlatego po prostu że świat i rynek pracy wymaga dostosowywania się. Rynek działa tak że ludzie przepływają między branżami, bo chcą żeby im się żyło lepiej.
W moim przypadku nie chodziło w zasadzie o kasę, bo wynagrodzenie mialem przyzwoite. Ale to było okupione ciężką pracą, stresem i doszedłem do tego po kilkunastu latach pracy. W IT tyle możesz osiągnąć po roku. Ilu z was cierpi na wypalenie, z powodu złych warunków pracy i stresu? Ilu z was z tego powodu pracuje nieefektywnie? Czy ma sens tkwić w czymś czego już się nie lubi robić?
W moim przypadku nawet lubiłem tą pracę, ale programowanie kręci mnie bardziej.
Ostatnio edytowany przez gouda lis 05, 2020 00:51, edytowano w sumie 2 razy
gouda

Postprzez tompozi » lis 04, 2020 16:00

Zareagowałem trochę zbyt spontanicznie - przepraszam. Nie chciałem Cię obrazić tylko aż ciężko mi w to uwierzyć. Dla mnie osobiście jest to demotywujące bo nie mam chęci dalej rozwijać się w obecnej pracy. W sumie to dałeś mi inspirację. Gratuluję i podziwiam - musisz mieć niezły łeb. Czekam na jakąś aktualizację za jakiś czas jak Ci idzie. Powodzenia
tompozi

Postprzez gouda » lis 04, 2020 18:13

tompozi napisał(a):Zareagowałem trochę zbyt spontanicznie - przepraszam. Nie chciałem Cię obrazić tylko aż ciężko mi w to uwierzyć. Dla mnie osobiście jest to demotywujące bo nie mam chęci dalej rozwijać się w obecnej pracy. W sumie to dałeś mi inspirację. Gratuluję i podziwiam - musisz mieć niezły łeb. Czekam na jakąś aktualizację za jakiś czas jak Ci idzie. Powodzenia

Po prostu ciężka praca. Nie każdy ma czas żeby się poświęcić. Ale czasem warto ten czas wygospodarować, może trochę kosztem obecnych zajęć. Poza tym jeśli lubisz zawód konstruktora inny pokrewny który wykonujesz, czy jakikolwiek inny to go nie zmieniaj, bo po co.
gouda

Postprzez ciastek166 » lis 04, 2020 21:11

Jak taki specjalista odchodzi z branży, to chyba prędzej czy później wszyscy będziemy programistami. Powodzenia!
ciastek166

Postprzez r4n » lis 04, 2020 22:15

gouda napisał(a):Gdybyście mieli wątpliwość czy przejście do IT jest realne to mogę to potwierdzić na własnej skrórze. Właśnie zaczynam pracę jako junior developer po ponad 10 latach pracy jako konstruktor i kierownik projektu. Udało się to też kilku moim znajomym z pokrewnych branży.

brawo gouda! Gratulacje!

Pzdr
r4n
r4n

Postprzez tompozi » lis 05, 2020 13:07

@gouda

Byłbyś w stanie oszacować ile h zajęło Ci całe to przedsięwzięcie?
tompozi

Postprzez gouda » lis 07, 2020 10:01

> 1500h, ale sama nauka języka to max 50% z tego. Za bardzo skomplikowane żeby pisać, więć jeśli Cię to interesuje to priv.
gouda

Postprzez Farenz » lis 07, 2020 11:07

gouda napisał(a):> 1500h, ale sama nauka języka to max 50% z tego. Za bardzo skomplikowane żeby pisać, więć jeśli Cię to interesuje to priv.

Myślę, że mimo linku, który wrzuciłeś na poprzedniej stronie, wszyscy śledzący ten wątek są zainteresowani odpowiedzią, więc byłbym wdzięczny gdybyś się podzielił. Od pół roku śledzę ten wątek, ale dla tej prośby się zarejestrowałem. Ogólnie ja i moje stanowisko to nic o czym warto byłoby pisać - rok jako pseudo konstruktor w okolicach 4k brutto, teraz leci kolejny rok jako młodszy konstruktor przy 3,3k brutto i nie widzę lepszych perspektyw tu gdzie mieszkam, a relokacja weszłaby w grę tylko przy wysokich zarobkach, czyli niepredko. Czytając to forum pluje sobie w brodę, że za młodziaka przerwałem naukę c++...
Ostatnio edytowany przez Farenz, lis 07, 2020 22:05, edytowano w sumie 1 raz
Farenz

Postprzez gouda » lis 07, 2020 20:58

Farenz napisał(a):
gouda napisał(a):> 1500h, ale sama nauka języka to max 50% z tego. Za bardzo skomplikowane żeby pisać, więć jeśli Cię to interesuje to priv.

Myślę, że mimo linku, który wrzuciłeś na poprzedniej stronie, wszyscy śledzący ten wątek są zainteresowani odpowiedzią, więc byłbym wdzięczny gdybyś się podzielił. Od pół roku śledzę ten wątek, ale dla tej prośby się zarejestrowałem. Ogólnie ja i moje stanowisko to nic o czym warto byłoby pisać - rok jako technolog w okolicach 4k brutto, teraz leci kolejny rok jako pseudo konstruktor przy 3,3k brutto i nie widzę lepszych perspektyw tu gdzie mieszkam, a relokacja weszłaby w grę tylko przy wysokich zarobkach, czyli niepredko. Czytając to forum pluje sobie w brodę, że za młodziaka przerwałem naukę c++...

Nie ma jednej recepty. A ja wolę zachować anonimowość, więc nie zdradzę szczegółów.

Jest wiele dróg, wiele technologii które warto opanować.
W zasadzie w internecie macie wszystko na tacy.
Ja osobiście odradzam bootcampy. Z wielu powodów, nawet nie chce mi się i tym pisać. Oczywiście wsparcie w nauce jest potrzebnee, ale dla programisty jeszcze ważniejsza jest umiejętność samokształcenia, korzystania z dostępnej dokumentacji, wyszukiwania informacji itd. Polecam za to studia informatyczne i korzystanie ze wsparcia społeczności na forach. Oczywiście bez angielskiego się nie obejdzie. Jak chcesz zacząć uczyć się programować, najpierw naucz się angielskiego na poziomie minimum B1/B2.
gouda

Postprzez Farenz » lis 07, 2020 22:26

gouda napisał(a):Nie ma jednej recepty. A ja wolę zachować anonimowość, więc nie zdradzę szczegółów.

Szanuję Twoją anonimowość.
Napiszesz mi np. w prywatnej wiadomości co jeszcze jest mi potrzebne prócz tego co napisałeś, aby podjąć pierwsze kroki (pierwsze 1-2 miesiące) w celu takiego przebranżowienia się? Myślę, że jak już liznę temat to będę wiedział czego dalej szukać. Jeszcze prosiłbym jakieś wskazówki odnośnie rozmów w potencjalnych firmach, prócz tego co już było poruszane. Być może kiedyś będę mógł się jakoś odwdzięczyć.
Farenz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD