_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez nshow » lut 02, 2021 23:22

Teraz go najlepiej się wstrzymać z własną działalnością. Czasy temu nie sprzyjają.
nshow

Postprzez newbie_01 » lut 04, 2021 15:57

Witam, mam pytanie do starszych kolegów.

W obecnej firmie pracuje 3 lata , w branży 5. Aktualnie firma coś Ala korpo , z sterylnym biurem i bezpłciowymi zadaniami polegającymi na wyrabianiu maksymalnej ilości rysunków i zamawianiu materiałów. Do tego dochodzi nieciekawa atmosfera no i wszystkie aspekty pracy w korpo, tyle że na mniejszą skalę ta firma
Czuję że w pracy niczego się już nie nauczę, ogólnie w poprzedniej pracy wykonywałem ciekawsze zadania i wiem że stać mnie na dużo więcej, ale niestety przez ten czas straciłem pewność siebie. No i druga sprawa, kasa. Pieniądze są na prawdę w porządku i spokojnie starcza żeby coś odłożyć. Od dłuższego czasu myślę o zmianie pracy na mniejszą firmę , gdzie będę miał na prawdę kontakt z tym co lubiłem i co lubię robić, w przyszłości może własna firma ... Praca na automatycznie generowanych numerach już mnie wykańcza. Z chłodnego punktu widzenia , opłaca się pracować za trochę mniej ale robić to co się lubi ? Czy to tylko przejaw naiwności i fałszywe wyobrażenie z mojej strony ? pozdro
newbie_01

Postprzez Lidia Rutkowska » lut 04, 2021 16:19

Temat rzeka.

Chyba ze względu na nadchodzący kryzys ekonomiczny (nie mówiąc o samej koronce) warto trzymać się swojego stołka.

Nie wiem to jaki rodzaj korpo, ale jak nie ma "obozowej" kontroli wydajności pracy to maksujesz tak, żeby pracować dla firmy 4h, resztę robisz coś swojego. Chociaż to może być trudne, bo to nie IT i "sobie nie pokompilujesz" a czytanie samych podręczników o maszynach wiele nie zmieni.

Oczywiście to może być trudne z innego powodu - koledzy szybko cię podpierdolą :) i chyba też nie każdy ma psychę do takiego działania na wielu frontach. Z jeszcze innej strony widziałem jak osoba starsza stażem przed opuszczeniem firmy miała przetrzepanego służbowego kompa, więc trzeba uważać, aby sobie w papierach nie narobić.

Jak widzisz szansę na rozwój bez otrzymywania "busy work", to może po prostu pogadaj z szefem.
Ekonomiczne wydaje się to co robi sokolasty (B2B z zagranicznymi partnerami), bo zarabia niczym szef/prezes małej firmy, ale nie ma z tyłu posiadania hali/biura projektowego (przepraszam za ewentualny efekt DK).
Lidia Rutkowska

Postprzez newbie_01 » lut 05, 2021 09:36

Lidia Rutkowska napisał(a):Temat rzeka.

Chyba ze względu na nadchodzący kryzys ekonomiczny (nie mówiąc o samej koronce) warto trzymać się swojego stołka.

Nie wiem to jaki rodzaj korpo, ale jak nie ma "obozowej" kontroli wydajności pracy to maksujesz tak, żeby pracować dla firmy 4h, resztę robisz coś swojego. Chociaż to może być trudne, bo to nie IT i "sobie nie pokompilujesz" a czytanie samych podręczników o maszynach wiele nie zmieni.

Oczywiście to może być trudne z innego powodu - koledzy szybko cię podpierdolą :) i chyba też nie każdy ma psychę do takiego działania na wielu frontach. Z jeszcze innej strony widziałem jak osoba starsza stażem przed opuszczeniem firmy miała przetrzepanego służbowego kompa, więc trzeba uważać, aby sobie w papierach nie narobić.

Jak widzisz szansę na rozwój bez otrzymywania "busy work", to może po prostu pogadaj z szefem.
Ekonomiczne wydaje się to co robi sokolasty (B2B z zagranicznymi partnerami), bo zarabia niczym szef/prezes małej firmy, ale nie ma z tyłu posiadania hali/biura projektowego (przepraszam za ewentualny efekt DK).

Nieee, u mnie odpada robienie "czegoś dla siebie" w czasie pracy bo pracuje na zdalnym pulpicie i nawet nie wiem kiedy sprawdzają mi kompa, a to że sprawdzają to wiem. Poza tym jestem zawalony terminami i robotą wiecznie wszystko na szybko i wiecznie za mało. Także nie narzekam na brak pracy , tylko na formę pracy która nie ma już nic wspólnego z tym z czym tu przychodziłem , równie dobrze mógłbym robić cokolwiek innego , bo pracuje tylko na numerach, rysunkach i zamawianiu w ERP. Jestem wyczerpany bezsensownością i brakiem rozwijania jakichkolwiek umiejętności . Doszło do tego że boje się przy stole rozmawiać o tym co robię w pracy bo dla człowieka zdrowo myślącego to faktycznie jest śmieszne . Jak jeszcze chwilę tu popracuje a później mnie zwolnią to właściwie dojdzie do tego że nic nie umiem....
newbie_01

Postprzez Lidia Rutkowska » lut 05, 2021 12:23

Nie traktuj tego jako ataku, ale chyba dużo ludzi mogłoby tak o sobie napisać :)
Myśl, kombinuj, działaj, odpoczywaj.

Era bullshit jobs jest prawdziwa, no ale za coś trzeba chlebek kupować. Problemem jest to jak za mało chlebków wpada nam do spiżarni za miesięczny kwit.
Lidia Rutkowska

Postprzez Lidia Rutkowska » lut 05, 2021 12:25

Autonizer napisał(a):...

Poszło PW, ale coś nie odpisujesz :P
Lidia Rutkowska

Postprzez Autonizer » lut 05, 2021 14:50

Lidia Rutkowska napisał(a):
Autonizer napisał(a):...

Poszło PW, ale coś nie odpisujesz :P

Skrzynkę mam pustą, spróbuj jeszcze raz
Autonizer

Postprzez newbie_01 » lut 05, 2021 16:06

Lidia Rutkowska napisał(a):Nie traktuj tego jako ataku, ale chyba dużo ludzi mogłoby tak o sobie napisać :)
Myśl, kombinuj, działaj, odpoczywaj.

Era bullshit jobs jest prawdziwa, no ale za coś trzeba chlebek kupować. Problemem jest to jak za mało chlebków wpada nam do spiżarni za miesięczny kwit.

Tak wiem, dlatego niestety obawiam się że praca w mniejszej firmie za mniejszy hajs to już tylko oszukiwanie samego siebie ... ☹️
newbie_01

Postprzez schweppes » lut 05, 2021 16:12

Większość znajomych konstruktorów nie czuje satysfakcji z pracy i raczej nie jest to spowodowane samym zawodem, tylko jego dziką organizacją w Polsce. To nie jest i jeszcze długo nie będzie dobry kraj do wykonywania takiej profesji.
schweppes

Postprzez gouda » lut 05, 2021 17:51

Dokładnie tak jest.
Konstruowanie to jest w teorii mega świetna sprawa. Gdyby podejście do kreatywnej pracy było by takie jak w IT (a teraz mam rzeczywiste porównanie, a nie tylko bazuje na domysłach - tak potwierdzam, w IT jest naprawdę fajnie), to byłby to mega zajebisty zawód.

Konstruktor w "polskim" korpo to dno. Nie różni się niczym od pracy recepcjonistki czy innej prostej administracji. Chociaż tu praca recepcjonistka może być ciekawsza, że względów na możliwość interakcji z ciekawymi ludźmi.

U Janusza, najwspanialszego pańszczyźnianego, dziedzica czy też dorobkiewicza najwspanialszego jaśnie Pana to już kompletne szambo. No chyba że ktoś jest masochistą i lubi kiedy się go traktuje jak gówno.

W każdej mojej pracy związanej z mechaniką było coś fajnego, ale zawsze czegoś brakowało. Albo była kasa a nie było rozwoju i trzeba było robić sobie dupę z gęby. Albo było ciekawie i nie było kasy. Albo było, ciekawie, była kasa, ale pracowało się po 300h w miesiącu, bo jak nie to wypie...

Ten wątek ma kilkanaście lat, tysiące postów, a cały czas jedno jest jasne jak słońce: skoro podaż inżynierów mechaników wielokrotnie przekracza popyt, to czemu tu się do cholery tu dziwić? Macie głowę na karku to uciekajcie z tego zawodu. A jeśli lubicie konstruować, to świetnie, ale więcej frajdy będziecie mieli robiąc to hobbystycznie.
Ewentualnie uciekajcie za granicę. A tak na serio to ten wątek to chyba można by zawiesić na kilka lat, bo i tak się tu nic nie zmieni szybki, a po co w kółko pisać o tym samym.
gouda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD