_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez schweppes » mar 01, 2021 01:59

velaskez napisał(a):Czy byś mnie namówił do wyjazdu? Przecież powinno mi się tam żyć prawie 1.6 RAZA LEPIEJ :!: :lol:

Kolejny "inżynier". Skąd wziąłeś to 1,6? Przecież masz różne ceny w USA i UK.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... ted+States

Local Purchasing Power in United States is 23.30% higher than in United Kingdom

Pomyśl chłopie, zanim coś napiszesz.

W USA jest niewiele lepiej niż w UK, ale poziomu życia w obu krajach nijak nie da się porównać do PL - to jest kompletna przepaść. Będąc konstruktorem w USA czy UK wchodzisz do salonu po nową Corollę czy tam Golfa bez żadnego problemu. W Polsce przy standardowej pensji konstruktora - zapomnij. Rata+serwis+OC/AC+paliwo zje ci połowę pensji. Nawet 10-letni złom będzie bolesnym obciążeniem dla budżetu przy zasranych 4,5k netto, bo połowę zje ci mieszkanie. W Polsce konstruktor nie żyje, tylko wegetuje.

mrpl napisał(a):Nie mówię że Stanów nie da się polubić i czerpać przyjemność z życia tam, ale poziom rozwarstwienia społecznego jest tam na poziomie w Polsce zupełnie nieznanym.

No wiadomo, że nieznanym, bo tam z roboty w KFC za minimalną żyjesz jak u nas za średnią.

A jak ktoś nie pracuje, to ma przymierać kurwa głodem, bo chuja daje od siebie ludziom, to też chuja mu się od ludzi należy. Za to w Polsce taki szczur wyciąga rękę i pisowscy bolszewicy chętnie się nim zajmą, żeby tylko na nich głosował.

Właśnie to mi się podoba w USA, że nie utrzymuje się tam nierobów, więc nie przypływają ich tłumy jak do Europy, gdzie potem siedzi taka rodzinka imigrantów pasożytów żyjąc z cudzej pracy. Socjalizm jest po prostu obleśnym, śmierdzącym gównem bez przyszłości. To jest gorsze niż pedofilia.
schweppes

Postprzez cashan » mar 01, 2021 10:28

schweppes napisał(a):Właśnie to mi się podoba w USA, że nie utrzymuje się tam nierobów, więc nie przypływają ich tłumy jak do Europy, gdzie potem siedzi taka rodzinka imigrantów pasożytów żyjąc z cudzej pracy. Socjalizm jest po prostu obleśnym, śmierdzącym gównem bez przyszłości.

Poczekaj, tam teraz jest nowa oswiecona władza.
Zaobaczymy jak to będzie wyglądac pod konic kadencji...
cashan

Postprzez velaskez » mar 01, 2021 11:06

schweppes napisał(a):W USA jest niewiele lepiej niż w UK, ale poziomu życia w obu krajach nijak nie da się porównać do PL - to jest kompletna przepaść. Będąc konstruktorem w USA czy UK wchodzisz do salonu po nową Corollę czy tam Golfa bez żadnego problemu.

No właśnie, nie wchodzę. Powiedz mi co robię źle.

schweppes napisał(a):Kolejny "inżynier"

Podziel się mądrością, "doradco finansowy". Ty gadasz o statystyce i tabelkach. Ja Ci mówię jak jest. Pożyj za granicą, to pogadamy.

schweppes napisał(a):ale poziomu życia w obu krajach nijak nie da się porównać do PL

Nie wspomniałem o PL. W moim poście specjalnie nie porównałem nic do PL. Nie mieszkam w PL. Mam w dupie PL. Dla mnie gadanie o PL jest tak samo abstrakcyjne jak dla Ciebie gadanie o UK i USA.
velaskez

Postprzez mrpl » mar 01, 2021 11:50

schweppes napisał(a):
A jak ktoś nie pracuje, to ma przymierać kurwa głodem, bo chuja daje od siebie ludziom, to też chuja mu się od ludzi należy. Za to w Polsce taki szczur wyciąga rękę i pisowscy bolszewicy chętnie się nim zajmą, żeby tylko na nich głosował.

Jak ktoś będzie przymierał kurwa głodem, dodatkowo w poczuciu bycia od zawsze pod butem białego człowieka, to załatwi sobie giwerę i będzie napadał na białych ludzi w nowych Camry przy powszechnym poklasku swojej społeczności.
Ewentualnie będzie handlował dragami, które kupują tam ludzie na każdym poziomie społecznym i umierają od przedawkowania w ilości ok. 50k ludzi rocznie.
Samotne przejście w nocy przez miasto to duża szansa na to że zostaniesz napadnięty i okradziony. Polacy którzy są tam na wakacjach czy w delegacji często to ignorują bo raz że nie są przyzwyczajeni do tego że ktoś cię napada a dwa że nie za wiele można im ukraść:) ale Amerykanie są przerażeni na samą myśl że można zapuścić się w jakieś miejsca. Oni żyją trochę jak w gettach, mają swoje dzielnice czy małe miasteczka, swoje sklepy, swoje szkoły itd, i raczej nie wychylają nosa poza to co znają, bo w ich oczach jest tam zbyt niebezpiecznie.

schweppes napisał(a):
Właśnie to mi się podoba w USA, że nie utrzymuje się tam nierobów, więc nie przypływają ich tłumy jak do Europy, gdzie potem siedzi taka rodzinka imigrantów pasożytów żyjąc z cudzej pracy. Socjalizm jest po prostu obleśnym, śmierdzącym gównem bez przyszłości. To jest gorsze niż pedofilia.

Masakra, kompromitujesz się. Tak jakby w USA się do tej pory nie dało wyżyć z zasiłków, te wielodzietne afroamerykańskie rodziny to się od zawsze utrzymywały z tego że ojciec pracował w KFC albo otwierał ludziom drzwi w hotelu.
Ewidentnie ten kraj znasz wyłącznie z amerykańskich filmów. Obecnie tam masz taki socjal, że nie opłaca się pracować W OGÓLE. Jesteś w stanie wyciągnąć ok 3.5k $ od państwa, za nic nie robienie.
mrpl

Postprzez gouda » mar 01, 2021 13:27

mrpl:
ja już przestałem polemizować ze Schweepsem, bo chyba nie ma sensu i usnąlem ostatni mój post w którym pisalem o tym jak amerykańscy koledzy doradzali nam jak się zachowywać żeby nas nie zasttrzelili.
Jedno z zaleceń było takie, że gdyby zepsuło Ci się auto, z dala od hotelu w bogatej dzelnicy (czyli terenie stanowiącym 80% powierzchni przedmieści więksozści dużych miast), to należy zostawić samochód i spierdzilać, bo auto i tak zostanie najprawdopodobniej splądrowane i spalone. Na końcu dodawali, że jesteśmy odżwani bo oni by się bali jeżdzić samochodem bez broni w schowku przed fotelem pasażera.

Schweeps papla jak zaprogramowany o jakich nierobach, klnie, kurwuje jak fanatyk (może ma toureta jak Obajtek ;p), a nie dostrzega faktu że mówimy nie o bezrobotnych, ale o ludziach pracujących po 10h, 6 dni w tygodniu, czesto dorabiających dodatkowo żeby sięutrzymać. pomimo tego cześć z tych ludzi traci domy i żyje na ulicy, albo tuła się od stanu do stanu w poszukiwaniu pracy dorywczej.

Takis krajny neoliberalizm powinno się leczyć, po przez przymusowy wolontariat w takich amerykańskich slumsach na przedmieścu. Albo powinno się ich tam wyzucać, tak żeby przeżyli tam pare dni skazani na samych siebie.

Schweeps nie rozume, też społecznych zależności, faktu że gnojone mniejszości, w takich sytuacjach często się radykalizują.
Cóż poradzisz, jak ktoś nie chce zrozumieć, to nie zrozumie.
gouda

Postprzez schweppes » mar 01, 2021 15:48

Ale sprawa jest prosta: nie pracujesz - nie jesz. Chyba że sobie złowisz jakąś rybę w jeziorze. A jak pracujesz, to w USA najniższa pensja bez problemu wystarczy na mieszkanie i jedzenie.
schweppes

Postprzez ll » mar 01, 2021 15:55

schweppes napisał(a):Ale sprawa jest prosta: nie pracujesz - nie jesz. Chyba że sobie złowisz jakąś rybę w jeziorze. A jak pracujesz, to w USA najniższa pensja bez problemu wystarczy na mieszkanie i jedzenie.

Kto Ci takich banialuk naplótł? Pooglądaj sobie na Netflix
"Breaking Bad" to ci da jakiś obraz Ameryki bo inscenizacje Marvela to nie najlepsze źródło....
ll

Postprzez schweppes » mar 01, 2021 16:04

ll napisał(a):Pooglądaj sobie na Netflix
"Breaking Bad" to ci da jakiś obraz Ameryki bo inscenizacje Marvela to nie najlepsze źródło....

Chodzi ci o wypasiony dom z garażem na dwa samochody pary nauczyciela i księgowej, czy o szeregowiec samotnego, bezrobotnego ćpuna, na który w Polsce nie ma szans nawet samotny konstruktor? Bo oglądałem cały serial dwukrotnie.
schweppes

Postprzez ll » mar 01, 2021 16:16

schweppes napisał(a):
ll napisał(a):Pooglądaj sobie na Netflix

Chodzi ci o wypasiony dom z garażem na dwa samochody pary nauczyciela i księgowej, czy o szeregowiec samotnego, bezrobotnego ćpuna, na który w Polsce nie ma szans nawet samotny konstruktor? Bo oglądałem cały serial dwukrotnie.

O nauczyciela , który żeby spiąć końce musiał drugi etat na myjni mieć. I o opiekę medyczną, która miała go w dupie dlatego zacząl robić metamfetaminę... Nie wchodź ze mną w dyskusje na temat stanów bo rok tam mieszkałem, potem objechałem i miałem styk może nie z elitami ale właśnie ze średniakami i low class.
ll

Postprzez gouda » mar 01, 2021 16:41

Schweeps nie wie jak wygląda typowa amerykańska ulica na przedmieściu. Nie do końc atak jak na filmach:
Oczywiście takie jak na filmach też są, ale jest ich zdecydowanie mniej.
Załączniki
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
gouda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD