_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez SolidnyEdek » sty 08, 2007 08:37

do Bobika
ja też jestem po AGH - respect :lol: a konkretnie po IMIR-ze
no z tym doktoratem, to żeś faktycznie wyskoczył... to normalne, że sobie tym nie pomogłeś (choć to nielogiczne), chodzi o to, że żaden szef (no, może jeden na 100) nie lubi mieć mądrzejszego od siebie pracownika :)

co do wielkich koncernów (LG, Valeo, itp.) to sa to po prostu wyciskacze soku z cytryn, po to przenoszą tu produkcje, zeby zejść z kosztami, więc nie dadzą inżynierkowi tyle co na zachodzie... byłem na kilku rozmowach i jak im mówiłem, jakie są moje warunki finansowe to zaczynali kaszleć, a jak mi powiedzieli ile mogą mi dać, to z kolei ja sie zaczynałem śmiać

co do tej odwagi bądź szczęścia w poszukiwaniu lepszej pracy - to też kwestia doświadczenia, bo inaczej gadałem na mojej pierwszej rozmowie, a i naczej na setnej... tak, było tego sporo, w pewnym momencie był to pewnien rodzaj sportu, jeżdziłem na wszystkie rozmowy jakie sie tylko dało, nawet wtedy gdy oferta nie do końca odpowiadała, ale chodziło o przyzwyczajenie sie do rozmów, o poznannie różnych sposobów ich przeprowadzania, no i o nabranie pewnego luzu, pewności siebie a to bardzo wpływa na ocene kandydata w HR-ach

pozdro
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
SolidnyEdek

Postprzez Jurczak » sty 08, 2007 12:12

SolidnyEdek napisał(a):
co do tej odwagi bądź szczęścia w poszukiwaniu lepszej pracy - to też kwestia doświadczenia, bo inaczej gadałem na mojej pierwszej rozmowie, a i naczej na setnej... tak, było tego sporo, w pewnym momencie był to pewnien rodzaj sportu, jeżdziłem na wszystkie rozmowy jakie sie tylko dało, nawet wtedy gdy oferta nie do końca odpowiadała, ale chodziło o przyzwyczajenie sie do rozmów, o poznannie różnych sposobów ich przeprowadzania, no i o nabranie pewnego luzu, pewności siebie a to bardzo wpływa na ocene kandydata w HR-ach

pozdro

To dobre jest :)
Jurczak

Postprzez Bobik » sty 08, 2007 13:26

No to Solidny Edku jesteśmy po tym samym wydziale, więc wiesz jak było na studiach :) . Czy jestem mądry...hmmm, uważano mnie za niegłupiego raczej i chyba tak zostało. W każdym razie myślę, że jakiś tam wkład do firmy swojej ukochanej żem wniósł.
Jeśli mówisz, ze tych rozmów odbyłeś kilkadziesiąt to oczywiście wierzę. Wierzę też (jak to mówiłem wcześniej), ze mozna trafić. Ty najwyraźniej trafiłeś i bardzo dobrze. Wiadomo też, ze jak się nie próbuje to się nie znajdzie.
Oczywistym tez jest, ze jak się jest na studiach mysli sie inaczej, podobnie jak się jest sam. Ja tutaj jednak będę polemizował z ta pracam, bo uwazam ze rynek pracy w Polsce jest fikcją. Pewnie, ze za 500 zł mozna się zatrudnić, tylko chyba nie o to chodzi. Nie wierzę również, że jakikolwiek prywaciarz da pracownikowi 5 tys. (nie mówmy o firmach jednoosobowych, bo to całkiem inna brożka. ja sobie takiej nie otworze, bo nikt mi roboty nie da, uwierz). Zazwyczaj jest na odwrót, jeśli jest się dobrym i zapieprza się na niego stara się wydoić. Taka mentalność. Rozmawiałem z wieloma moimi kolegami, jedni maja lepiej inni gorzej, ale pewnego progu nikt nie przekroczył. Ale jak tez powiedziałem, może to kwestia szczęścia.
Bobik

Postprzez SolidnyEdek » sty 08, 2007 14:12

sie wie, sie pamieta... ech, ta kreska i wytrzymka... :D

co do tej ilości rozmów kwalifikacyjnych - pracuje już 12lat, ale zanim zdobyłem wiedze praktyczną (godziny spędzone na warsztacie) i przestałem płacić frycowe jako "młody" :wink: , zanim zdobyłem pewne umiejętności i sam przekonałem się o własnej wartości to trwało jakieś 5-6 lat
dopiero potem jak sie już zorientowałem w branży to zacząłem panicznie szukać innej pracy i w okresie kolejnych 5 lat 4-krotnie ją zmieniałem, czasami mając w miesiącu po 3-4 rozmowy, a czasami żadnej (żadko), więc srednia oscylowała ok. 2 na m-c, co letko daje ponad 100 :lol:
z praktyki mi wychodzi, że na 10 wysłanych aplikacji dostajesz 2-3 odpowiedzi, co z kolei daje 1-2 rozmowy, więc jeśli chcesz mieć możliwość wyboru (co najmniej 3-4 rozmowy) to MUSISZ wysłać co najmniej 20 aplikacji...
więc Panowie, z siedzenia i narzekania nic nie wyniknie... cza dymać w pracy, bez względu na to jaka jest (zła, bo zła, ale zawsze to jednak praca), ale wysyłać gdzie sie tylko da, porzeglądać wszystkie portale pracy, czytać ogłoszenia w gazetach, BDI, itp. i czekać na tą JEDYNĄ :)
aha, no i dorabiać na boku ile sie da (u mnie obecnie to jest ok. 8-10 godz tygodniowo w domku przed kompem, przy kawce, muzyczka gra)

pozdro
SolidnyEdek

Postprzez sturnus » sty 08, 2007 15:02

co do zarobków? popatrzcie na posty p. Jurczaka onośnie zarobków i jego pytanie na forum: "jak wyznaczyć środek pomiędzy dwoma punktami?" I zadajcie sobie pytanie: ile zaoferowalibyście jemu na rozmowie klasyfikacyjnej?
Pozdrawiam
sturnus

Postprzez Bobik » sty 08, 2007 15:10

Trochę się off-topic zrobił, ale moze nas nie opierdziela :). Nie zapominaj u PKM-ie :lol: . Ale do rzeczy.
Widzę ze mamy prawie jednakowy staż pracy (ja pracuję 11 rok) z tym, ze jestem wiery swojemu zakładowi. Moją wadą (albo zaletą sam już nie wiem) jest to że lubie swoja pracę, bo uważam ją za ciekawą, stale jest coś nowego do wykonania i do każdego tematu trzeba się przygotować. Sęk w tym, ze ludzie odpowiadający za zarządzanie tego nie widza, dla nich byle szybiej i byle więcej (czyli byle jak i byle co, byle szybciej). A mentalność zmienia się wraz z otrzymywaniem przez kogoś stołka (zobacz co pisał kiedyś Blemi). Oczywiście, szukałem innej pracy, pewnie nie na taką skalę jak Ty, ale jednak. I nie trafiłem na lepsze warunki, więc tutaj tkwię :wink:
Równiez jak Ty (i wielu innych) dorabiam w innych firmach. Chodzi jednak o to, ze dorabiam nie dlatego ze kocham projektować (uważam, że jest wiele innych rzeczy które kocham robić bardziej 8) ), tylko dlatego, że sytuacja tego wymaga. A wymaga, bo za mało mi płacą. Jeśli ktos musi dorabiac, znaczy że ma za mało ot i koło sioę zamyka. Pytanie: dlaczego tak jest, że w naszych obecnych pracach nie mozna zarobić tyle, zeby nie trzeba było "dorabiac" po godzinach :?: Przeciez jeśli by zapłacili dodatkową kasę robilibyśmy lepiej i wiecej chyba, nie??
I stąd myslę, że tak jest wszędzie.

Jesli mówisz ze wyciągach ze 3 tys. to mysle, że liczysz też te nadgodziny (średnio). To oczywiście zmienia obraz rzeczy i z tym moge się zgodzić (i uwierzyć). W innym przypadku będę upierał się przy swoich zdaniach :wink:
Bobik

Postprzez dar » sty 08, 2007 15:25

[Jesli mówisz ze wyciągach ze 3 tys. to mysle, że liczysz też te nadgodziny (średnio). To oczywiście zmienia obraz rzeczy i z tym moge się zgodzić (i uwierzyć). W innym przypadku będę upierał się przy swoich zdaniach :wink:[/quote]

Tyle możn wyciągnąć bez nadgodzin
dar

Postprzez Blemi » sty 08, 2007 17:23

Bobik napisał(a):Psia krew...chyba sobie załatwię dobra ksiązkę telefoniczną. :D. Ludzie to maja jednek farta :wink: . Ciekawe czy w tololotka gra... :lol:

idz lepiej na sprzątaczke do IPN, dziś za akta media nieźle płacą:)
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez Bobik » sty 08, 2007 20:19

Blemi napisał(a):idz lepiej na sprzątaczke do IPN, dziś za akta media nieźle płacą:)

A możesz jaśniej, bo moja entapia chyba nie do końca pojęła sens tej wypowiedzi :?:
Bobik

Postprzez SolidnyEdek » sty 08, 2007 21:17

dar napisał(a):Jesli mówisz ze wyciągach ze 3 tys. to mysle, że liczysz też te nadgodziny (średnio). To oczywiście zmienia obraz rzeczy i z tym moge się zgodzić (i uwierzyć). W innym przypadku będę upierał się przy swoich zdaniach :wink:
Tyle możn wyciągnąć bez nadgodzin

no :( przykro mi DAR, ale niestety wyciągam tyle bez nadgodzin... :D czyli za ok. 180h/m-c
to jest własnie dziwne w mojej obecnej firmie, ze nie ma czegoś takiego jak nadgodziny, owszem czasem zostaje godzinke czy dwie dłużej, ale potem, za dzień, dwa wychodze se wczesniej bez jakiegoś głupiego gadania
a żeby Cię przybić, to powiem, że jak musiałem raz przyjść w sobote, była ostra akcja i klika osób zwołali, to dostaliśmy potem po 250 na ręke za to... sory :)
SolidnyEdek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD