_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez jkb91 » wrz 23, 2021 08:47

IgorDGU napisał(a):@gouda
Mógłbyś podać najlepszą wg Ciebie drogę do zostania programistą (powiedzmy aplikacji webowych). Polecasz zacząć od ogółu czyli np. studia informatyczne i dalej zagłębiać się w szczegóły? Czy może najpierw nauczyć się konkretnych języków i narzędzi pomijając teorię, którą już uzupełniać po dostaniu pierwszej pracy?

Jeśli chcesz się dostać do branży to na 1 miejscu poszukaj sposobów dostania się, a dopiero pozniej zacznij wypełniać braki w wiedzy bo tak serio to bez rozeznania się to czasu można natracic w latach.

Ogarnij akademię
Ja znam Motorola academy i nokia academy, capgemini wydaje mi się że też coś miało( do tej firmy za rok się wybieram)

Przesiedz trochę na 4programmers i się rozeznaj w temacie oraz możesz przesledzic oferty. Ja bym się nie brał za naukę bez jakiegoś rozeznania, to jest dobra droga żeby mieć wiecej wiedzy ale żeby się dostać to trzeba obrać jakiś plan. Ja swego czasu pisałem po firmach i się pytałem jakiego skilla potrzebują na juniora czego wymagają itd.

Nie wiem na ile się rozeznajesz już w temacie ale do webowki to przydałoby się HTML, CSS, JS + backend np JAVA ,SQL, GIT i trochę podstawowego ogarnięcia pracy z konsolą. Podałem Ci tutaj to czego uczą na bootcampie z Javy. Java oczywiście spring i hibernate z framweorkow.

Ja na Twoim miejscu zainteresowalbym się tym co napisałem na początku.
jkb91

Postprzez gouda » wrz 23, 2021 09:38

Do backendu nie potrzeba Ci html czy css. Dzisiaj dąży się do tego, że frontend i backend to dwa osobne byty. Backendowiec w ogóle nie musi znać się na frontendzie. Chyba że chcesz iść ścieżką fullstack.
Istnieją moim zdaniem łatwiejsze i lepsze drogi wejścia do IT niż przez duże korporacje i ich programy szkoleniowe które skierowane są głównie do studentów i absolwentów. Generalnie warto to zrobić optymalnie, żeby niepotrzebnie nie tracić czasu na rzeczy zbędne i zwiększyć szanse na sukces.

Ponieważ za bardzo odbiegliśmy od tematu wątku założyłem nowy topic. Reszta odpowiedzi znajduje się właśnie tutaj:
---> in-ynier-mechanik-zostaje-programist-t116214.html
gouda

Postprzez Gorthin » wrz 30, 2021 13:01

Czy ktoś pracował w firmie Alten? https://www.altenpolska.pl/
Może ktoś coś na ich temat powiedzieć? Jakie warunki pracy, jaka wypłata. Rozumiem, że firma jest dla nas pośrednikiem z inną firmą?
Gorthin

Postprzez gouda » wrz 30, 2021 13:20

Alten to pośrednik
gouda

Postprzez Gorthin » wrz 30, 2021 13:28

Więc teoretycznie zabiera nam z wypłaty swoją marżę. Rozumiem że umowa o pracę podpisywana jest z Alten czy z firmą bezpośrednią w projekcie? Czy jeszcze inaczej to wygląda?
Gorthin

Postprzez gouda » wrz 30, 2021 14:50

Gorthin napisał(a):Więc teoretycznie zabiera nam z wypłaty swoją marżę. Rozumiem że umowa o pracę podpisywana jest z Alten czy z firmą bezpośrednią w projekcie? Czy jeszcze inaczej to wygląda?

Zalezy od projektu, albo tak jak piszesz, albo po prostu działają jak firma rekrutacyjna.
gouda

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD