_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez ll » cze 29, 2022 09:36

A tak z innej beczki nie wchodząc w odpowiedzialność zawodu( bo jest olbrzymia) obserwujecie ta akcje strajków kontrolerów lotu w Polsce ? W zarobkach są czołówką europejską pracując najmniej ale im mało :-)( a to są zarobki czasem przewyższające prezesów spółek skarbu państwa) I niech mi ktoś powie że po '89 niektórym się w dupach nie poprzewracało w tym kraju? :-)
ll

Postprzez gouda » cze 29, 2022 10:14

Rozmowę na temat przejścia do branży IT proponuje przenieść do odpowiedniego wątku, np tu:
in-ynier-mechanik-zostaje-programist-t116214.html

Zgadzam się z przedmœwcami, tester manualny to nie jest dobra opcja. Jest obecnie ogromna nadpodaż kandydatów na to stanowisko bez backgroundu iT.
Co istotne każdy tester manualny chce później przejść na automatycznego albo na programiste w pogoni za zarobkami. A to dla firm jest niekorzystne, w końcu wdrożenie w projekt zajmuje parę miesięcy, a firmy nie chcą co kilka miesięcy szukać nowego człowieka, dlatego często nie dają możliwości rozwoju jako np. deweloper. To jest to o czym pisał kolega, po prostu można utknąć jako tester manualny na długi czas z kiepska kasa i nudną robota.

A sprawny tester automatyzujący to już jest w zasadzie programista, i tyle.

IT płaci za skilla, dlatego tu nie ma skróconej drogi. Chcesz dobrze zarabiać i mieć dobrą robotę, najpierw zbuduj skille.
gouda

Postprzez dar1 » cze 29, 2022 12:14

schweppes napisał(a):
KlawyGość napisał(a):Orientuje się ktoś na jakie stawki można liczyć w ZF w Częstochowie na stanowisku Konstruktora?

Jeśli nazywają to Product Engineer, to 7-9k brutto.

Wracając do wątku.

Sosnowiec konstruktor mechanik 11500 brutto bez jakichś długich negocjacji-taka ofertę ostatnio dostałem
dar1

Postprzez schweppes » cze 29, 2022 13:15

ll napisał(a):A tak z innej beczki nie wchodząc w odpowiedzialność zawodu( bo jest olbrzymia) obserwujecie ta akcje strajków kontrolerów lotu w Polsce ? W zarobkach są czołówką europejską pracując najmniej ale im mało :-)( a to są zarobki czasem przewyższające prezesów spółek skarbu państwa) I niech mi ktoś powie że po '89 niektórym się w dupach nie poprzewracało w tym kraju? :-)

To praca globalna jak programista, więc generalnie "pensja nie ma paszportu", ale prawdopodobnie polska, postsowiecka patologiczna machina biurokratyczna ogranicza podaż kontrolerów i dodatkowo dmucha te stawki.

Siedząc w samolocie LOT ostatnio widziałem, jak pilota przywieźli pod sam samolot Audi A8 Long wynajętą w Hertz. Wyglądało jak w amerykańskich programach o miliarderach :mrgreen: Cóż... trzeba było się uczyć :mrgreen:
schweppes

Postprzez velaskez » cze 29, 2022 21:02

ll napisał(a):A tak z innej beczki nie wchodząc w odpowiedzialność zawodu( bo jest olbrzymia) obserwujecie ta akcje strajków kontrolerów lotu w Polsce ? W zarobkach są czołówką europejską pracując najmniej ale im mało :-)( a to są zarobki czasem przewyższające prezesów spółek skarbu państwa) I niech mi ktoś powie że po '89 niektórym się w dupach nie poprzewracało w tym kraju? :-)

To dostań tą pracę - przecież droga wolna i też możesz - wystarczy świadectwo skończenia liceum. Mam jednego kolegę, kontrolera, i w życiu bym się na taką robotę nie pisał. Ciężka, stresująca, godziny długie, a ostatnio często służba samemu, bo PAŻP leci w kule i nie chce zatrudniać więcej ludzi. Nie uważam, że im mało. Niech strajkują.

schweppes napisał(a):Siedząc w samolocie LOT ostatnio widziałem, jak pilota przywieźli pod sam samolot Audi A8 Long wynajętą w Hertz. Wyglądało jak w amerykańskich programach o miliarderach :mrgreen: Cóż... trzeba było się uczyć :mrgreen:

I tak powstają miejskie legendy, bo Jasio coś tam widział, a w rzeczywistości gówno wie. To teraz uważaj, bo podpowiem Ci coś. Jak masz 'connecting flight', i jak powiesz że masz krótki czas na przesiadkę, to też Cię podwiozą po płycie lotniska jakimś A8L, czy tam BMW 7er - bo takie są zazwyczaj w tych flotach. Czyli, nie ma się co podniecać.
velaskez

Postprzez schweppes » cze 29, 2022 21:41

velaskez napisał(a):I tak powstają miejskie legendy, bo Jasio coś tam widział, a w rzeczywistości gówno wie. To teraz uważaj, bo podpowiem Ci coś. Jak masz 'connecting flight', i jak powiesz że masz krótki czas na przesiadkę, to też Cię podwiozą po płycie lotniska jakimś A8L, czy tam BMW 7er - bo takie są zazwyczaj w tych flotach. Czyli, nie ma się co podniecać.

Tak, tak, tak, bajkopisarzu. Mają we flocie A8L za 500k zamiast jakiegoś Superba za 150k, w dodatku z naklejkami Hertz... :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez schweppes cze 29, 2022 21:48, edytowano w sumie 2 razy
schweppes

Postprzez ll » cze 29, 2022 21:42

Gdybym zarabiał jako koństruktor w Polsce tyle co Niemiec robiąc to samo i mniej godzin od niego to bym nie wyskakiwał na pewno ze strajkiem tylko chuchal na taka robote...A ze maja stresujaca robote kto im broni ja rzucić i zacząć roznosić ulotki ?
ll

Postprzez velaskez » cze 29, 2022 22:15

schweppes napisał(a):
velaskez napisał(a):I tak powstają miejskie legendy, bo Jasio coś tam widział, a w rzeczywistości gówno wie. To teraz uważaj, bo podpowiem Ci coś. Jak masz 'connecting flight', i jak powiesz że masz krótki czas na przesiadkę, to też Cię podwiozą po płycie lotniska jakimś A8L, czy tam BMW 7er - bo takie są zazwyczaj w tych flotach. Czyli, nie ma się co podniecać.

Tak, tak, tak, bajkopisarzu. Mają we flocie A8L za 500k zamiast jakiegoś Superba za 150k, w dodatku z naklejkami Hertz... :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=mzUtRkSNHd4
Czy jeszcze masz jakieś wątpliwości? Wylataj status Miles & More Hon Circle i potem wszystko jest możliwe. Superb to bieda auto dla sprzedawców :lol: :lol: :lol: Naklejki Hertz...w czym problem? Myślisz, że ich nie stać? :lol: :lol: :lol:
velaskez

Postprzez schweppes » cze 29, 2022 23:27

velaskez napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=mzUtRkSNHd4
Czy jeszcze masz jakieś wątpliwości? Wylataj status Miles & More Hon Circle i potem wszystko jest możliwe. Superb to bieda auto dla sprzedawców :lol: :lol: :lol: Naklejki Hertz...w czym problem? Myślisz, że ich nie stać? :lol: :lol: :lol:

Ale ja byłem na lotnisku w bieda-POLSCE w samolocie bieda-linii LOT w bieda-klasie ekonomicznej...
schweppes

Postprzez Euklides » lip 02, 2022 08:56

jestes inzynierem zapewne a dales sie zrobic jak dziecko propagandzie komunistycznej pisowskiej. oni nie walcza o podwyzki tylko o utrzymanie bierzacych pensji

"
Tłumaczą, że w ich wyniku ich pensje zostaną pomniejszone o ok. 30 do 50 proc. Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZKRL) zarzuca również Agencji niewłaściwe rozporządzanie pracą instytucji w czasie pandemii oraz naruszenie bezpieczeństwa i kultury pracy."

dlatego najlepiej bylo by te porty po prostu SPRYWATYZOWAC oczywiscie pod warunkiem ze siedziala by tam panstowa sluzba celna
Euklides

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD