_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez SolidnyEdek » sty 08, 2007 21:28

sturnus napisał(a):co do zarobków? popatrzcie na posty p. Jurczaka onośnie zarobków i jego pytanie na forum: "jak wyznaczyć środek pomiędzy dwoma punktami?" I zadajcie sobie pytanie: ile zaoferowalibyście jemu na rozmowie klasyfikacyjnej?
Pozdrawiam

z ciekawości aż se kurna zajrzałem i... hmmm... :shock: :oops:

ale jak mawia mędrzec:
"są na tym świecie rzeczy, o których sie fizjonomom nie śniło"
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
SolidnyEdek

Postprzez Blemi » sty 08, 2007 21:28

Bobik napisał(a):A możesz jaśniej, bo moja entapia chyba nie do końca pojęła sens tej wypowiedzi :?:

bo niestety bobik dzis mamy taką polską rzeczywistość,
ktoś mowi ze zarabia 3 tys na reke, sączy se spokojnie kawe przed LCD-kiem,
z są tacy co bez wykształcenia przewalają na boku ogromne pieniądze :) i skarbówka nawet tego nei wykaże:)
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez SolidnyEdek » sty 08, 2007 21:32

Blemi napisał(a):
Bobik napisał(a):A możesz jaśniej, bo moja entapia chyba nie do końca pojęła sens tej wypowiedzi :?:

bo niestety bobik dzis mamy taką polską rzeczywistość,
ktoś mowi ze zarabia 3 tys na reke, sączy se spokojnie kawe przed LCD-kiem,
z są tacy co bez wykształcenia przewalają na boku ogromne pieniądze :) i skarbówka nawet tego nei wykaże:)

LCD 19" 8)
SolidnyEdek

Postprzez jag_daw » sty 08, 2007 22:30

może p. Jurczak więcej liczy niż rysuje... o klikaczach już chyba było na tym poście... na kartce pewnie wyznaczyłby środek między dwoma punktami, a może dorwał jakiegoś nowego CADa i nie mógł się połapać jak lecą wiązania w szkicu ;) a może ściemniał na tym poście ch...j wie po co ?!
jag_daw

Postprzez MaciejB. » sty 08, 2007 23:32

Witam

Wtrącę swoje trzy grosze.
Wkrótce stuknie mi 5 latek w przemyśle i mam 3000 netto i bez specjalnych nadgodzin. Jednak przedtem pracowałem 4 lata w innej firmie i startowałem od 1500 a skończyłem na 2200. Jednak po 8 godz nie wychodziłem z pracy tylko podpatrywałem i uczyłem się i zadawałem pytania szperałem po necie i trenowałem CAD - i mogę powiedzieć, że opłacało się.
Jednak jeśli teraz ktoś kończy studia już nie interesuje go 1500 lecz 2500 i się nie dziwie ceny idą w górę tak jak wymagania (ile było ogłoszeń TRW w gazecie wyborczej) a pensje niewiele podskoczyły - trochę rynek pracy wymusił.
Jednak bardzo daleko nam do pensji typu 5 czy 8 tys ponieważ w większości jesteśmy tanimi dostawcami i/lub wytwórcami podzespołów i w pewnym sensie jest to nasz argument. Firmy, które produkują bezpośrednio dla dużych odbiorców i są to skomplikowane wyroby muszą odpowiednio płacić ponieważ nie utrzymają się na rynku. Inną rzeczą jest jakoś szefów ich wiedza, plany marketingowe - czasami można rozbić o kant d... zwykli dorobkowicze i mercedesami zasuwają. Z pracownikami na produkcji się nie liczą to czemu z inż. mają się męczyć.

P.S. Ekonomia nie zna słowa wybaczam.

MaciejB.
MaciejB.

Postprzez Bobik » sty 09, 2007 00:39

Blemi napisał(a):bo niestety bobik dzis mamy taką polską rzeczywistość,
ktoś mowi ze zarabia 3 tys na reke, sączy se spokojnie kawe przed LCD-kiem, z są tacy co bez wykształcenia przewalają na boku ogromne pieniądze :) i skarbówka nawet tego nei wykaże:)

Co prawda, to prawda. Sa tacy od roboty i tacy od profitów.
Bobik

Postprzez Jurczak » sty 09, 2007 02:03

jag_daw napisał(a):może p. Jurczak więcej liczy niż rysuje... o klikaczach już chyba było na tym poście... na kartce pewnie wyznaczyłby środek między dwoma punktami, a może dorwał jakiegoś nowego CADa i nie mógł się połapać jak lecą wiązania w szkicu ;) a może ściemniał na tym poście ch...j wie po co ?!

Miałem napisać coś więcej ale jest już późno i miałem dziś ciężki dzień więc napiszę tylko, że nie ściemniałem tylko napisałem coś związanego z tematem. Nie drwij ze mnie tylko dlatego że umiem mniej (można by rzec "niebo a ziemia" najprawdopodobniej) od ciebie tylko pomóż bez pisania zbędnych rzeczy. Bo gdzie mam się zwrócić o Pomoc jeśli nie na forum gdzie są sami specjaliści.
Jurczak

Postprzez Lawka » sty 09, 2007 11:09

Witam
mam takie pytanie. Czy jak pracujecie i szukacie gdzies lepszej pracy to piszecie w liscie motywacyjnym jaki macie okres wypowiedzenia??

pozdrawiam
lawka
Lawka

Postprzez SolidnyEdek » sty 09, 2007 11:29

Lawka

ja tego nie pisałem, bo jeśli ktoś sie Tobą zaiteresuje, to i tak jedno z pierwszych pytań brzmi "a kiedy może Pan zacząć u nas"

pozdro
SolidnyEdek

Postprzez Blemi » sty 09, 2007 15:05

SolidnyEdek napisał(a):Lawka
ja tego nie pisałem, bo jeśli ktoś sie Tobą zaiteresuje, to i tak jedno z pierwszych pytań brzmi "a kiedy może Pan zacząć u nas"
pozdro

dobre, dobre :) od jutra, tam mam 3 miesiące ale wstaje i wychodze i nie wracam, :) to sie nazywa samowolne opuszczenie miejsca pracy, świadectwo pracy wg prawa mają wysłać do domu w ciągu 7 dni, nawet jak sie nie rozliczysz z pracowdawcą :) ale wiekszosć idzie na reke i puszcza, po hu... mają trzymac kogoś na siłe, jeszcze szkód narobi :)
Pozdr
BLemi
Blemi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD