_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez Farenz » lis 16, 2022 15:00

ee_eng napisał(a):
Farenz napisał(a):2018-2019 - technolog w lotnictwie - 2750
2019-2021 - byle co, zasiedziałem się - 2250-2350
2021-2022 - R&D, płatne nadgodziny - 2900-3150
2022 - a'la asystent konstruktora w lotnictwie - 4100

EUR?

Zdaje mi się to pytaniem retorycznym, ale odpowiem: PLN. Przeciętniakiem jestem z raczej marnymi zdolnościami negocjacyjnymi. Wyedytuję lekko poprzedni post.
Farenz

Postprzez Majklu » lis 16, 2022 15:29

Farenz, może napisz coś więcej o specyfice pracy, doświadczeniu i ilości obowiązków. Może coś podpowiemy, jak zmienić sytuację.
Mniemam, że to podkarpackie?
Widać, że dałeś ciała w latach 2019-2021, teraz jest jakiś trend wzrostowy.
Majklu

Postprzez Farenz » lis 16, 2022 15:48

Majklu napisał(a):Farenz, może napisz coś więcej o specyfice pracy, doświadczeniu i ilości obowiązków. Może coś podpowiemy, jak zmienić sytuację.
Mniemam, że to podkarpackie?
Widać, że dałeś ciała w latach 2019-2021, teraz jest jakiś trend wzrostowy.

Dziękuję za życzliwość i chęć pomocy, ale jakoś dam sobie radę :) tak, podkarpackie. Zawsze byłem tym, który robił to, co starsi stażem odrzucali. Ogólnie już na forum było mówione - chcesz zarabiać więcej, to bierz odpowiedzialniejsze zadania, pracuj szybciej, bądź niezastąpiony w jakichś elementach i zmieniaj pracę co jakiś czas, bo łatwiej dostać lepsza kasę zmieniając firmę niż dostać taką samą podwyżkę. Może coś tu sobie dopowiedzialem. Gouda pisał o tym, że x razy zmienial pracę zanim trafił na dobrego pracodawcę.
2019-2021 - miało być na chwilę i powrót do lotnictwa, wpadł covid, ale już miałem dość tego szamba u korpojanuszexa i poszedłem w inne miejsce gdzie wydawało mi się, że lepiej zarobię, co średnio wyszło. Aktualnie w mechanice preferuję jednak lotnictwo/motoryzacja gdzie w miarę ustalone są widełki bez jawnego januszowania.
Nie wiem czy ten natłok ogłoszeń w lotnictwie od wakacji to nadrabianie braków pocovidowych, czy przygotowanie na Tajwan.

@edit
W motoryzacji miałem ofertę na b2b taka jak brutto UOP w lotnictwie.
Farenz

Postprzez gouda » lis 17, 2022 10:47

No tak, bo jeśli praca jest do dupy, jeśli nie spełnia podstawowych kryteriów, lub co gorsza jeśli pracodawca nie spełnia obietnic albo atmosfera jest zła, co najczęściej po prostu oznacza mobbing który nie jest jeszcze przez nas dobrze rozpoznawany, to dla swojego dobra należy pracę zmienić i nie ma co się zastanawiać.

Owszem historia zatrudnienia i częste zmiany pracy mają znaczenie, ale nie możesz przez takie stawianie sprawy stać się niczyim zakładnikiem. Pracodawcy to wykorzystuja przeciwko nam. Po pierwsze zdefiniuj co znaczy zbyt czesta zmiana pracy. Zmiana co 2 lata już nie jest zbyt częsta. Po drugie jeśli zmieniasz pracę po 6 miesiącach, a możesz dobrze wyjaśnić powód tej zmiany, bez użalania się na pracodawcę, w sposób dyplomatyczny, ale też mówiąc po prostu prawdę, to też nie ma problemu. Musisz być tylko wiarygodny i tyle.

Musisz mieć też świadomość że uczciwy pracodawca to zrozumie. Może być tak że kolejny Janusz szuka naiwniaka, i kiedy sie przekona że Ty do takich naiwniaków co się dają wykorzystywać i poniżać nie należysz to Cię z tego powodu odrzuci. Ale czy Ty powinieneś się z tego powodu martwić?

Rekruterzy też nie spadli z księżyca, rozumieją najczęściej jak to działa. Widzą że właścicielami lokalnych firm są często ludzie o wyraźnym rysie psychopatycznym , a co najmniej o znaczących deficytach empatiii. Zwał jak zwał, my ich nazywamy Januszami, ale to jest temat rozpoznany naukowo. Tacy ludzie grając nie fair budują sobie pewną przewagę. Jednym z tych elementów budowania przewagi konkurencyjnej w nieuczciwy sposób jest właśnie wyzysk pracowników. Ale wśród całej rzeszy tych jelopów, są też uczciwi pracodawcy, normalni ludzie.
Musicie zrozumieć że dając się dymac takim skur*** tak naprawdę zwiększacie ich przewagę konkurencyjną, a szkodzicie uczciwym pracodawcom. Pomyślcie o tym w ten sposób. Dając się sami wyzyskiwać szkodzicie również innym

Ludzie jak jest źle to zmieniajcie pracę bez wahania, skończcie się nad tym w ogóle zastanawiać.
A jak macie wątpliwości to porównajcie historie ludzi którzy często zmieniają, z tymi którzy mają tendencję do zasiedzenia się w jednym miejscu. Sprawdźcie kto na tym lepiej wychodzi, a przekonacie się że to Ci pierwsi.

Więc skończmy z dawaniem się zastraszać Januszom.
gouda

Postprzez ll » lis 17, 2022 16:56

Jak jeszcze się tym interesowałem to kiedyś czytałem 20 punktów/powodów zmiany pracy i w Polsce królują 2 punkty, które naprzemiennie się wymieniają tj.

- przełożony penis
- pieniądze

Jedno z drugim się łączy , a pozostałe 18 punktów to jakieś fantasmagorie diagnozowane u bizneswomen z wall street opisywane w wysokich obcasach , których ponoć współcześni Polacy doznają -:)
ll

Postprzez karoln » lis 21, 2022 20:18

Uważajcie na Janusza, typowy cwaniaczek z gadki.
https://www.pracuj.pl/praca/inzynier-ko ... 1002185812
Stawka 5k netto i całuj w rączkę.
karoln

Postprzez Bartek_Min » lis 24, 2022 09:42

Dziękuję wszystkim forumowiczom za motywacje żeby uciec z tego mechanicznego grajdołka.

Znalazłem swoją niszę i zamiast w IT, trafiłem do grupy zajmującej się tradingiem. Od 4 miesięcy po pracy uczę się strategii inwestycyjnych na kontach demo i pracuje nad solidnym zarządzaniem ryzykiem. 1 grudnia mam zamiar podejść do egzaminu w firmie prop tradingowej na 100 000$, aby inwestować nie swoje pieniądze i na tym zarabiać. Jak zdam to definitywnie rzucam pracę na etacie i wreszcie będzie więcej czasu dla rodziny z godnym finansowo życiem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, walczcie o siebie i spełniajcie marzenia! Nie dajcie się polskim Januszom biznesu!
Bartek_Min

Postprzez Lidia Rutkowska » lis 24, 2022 13:44

Bartek_Min napisał(a):Dziękuję wszystkim forumowiczom za motywacje żeby uciec z tego mechanicznego grajdołka.

Znalazłem swoją niszę i zamiast w IT, trafiłem do grupy zajmującej się tradingiem. Od 4 miesięcy po pracy uczę się strategii inwestycyjnych na kontach demo i pracuje nad solidnym zarządzaniem ryzykiem. 1 grudnia mam zamiar podejść do egzaminu w firmie prop tradingowej na 100 000$, aby inwestować nie swoje pieniądze i na tym zarabiać. Jak zdam to definitywnie rzucam pracę na etacie i wreszcie będzie więcej czasu dla rodziny z godnym finansowo życiem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, walczcie o siebie i spełniajcie marzenia! Nie dajcie się polskim Januszom biznesu!

w sumie jak wyglada odpowiedzialnosc finansowa w takiej pracy?
Lidia Rutkowska

Postprzez Bartek_Min » lis 24, 2022 14:01

Lidia Rutkowska napisał(a):
Bartek_Min napisał(a):Dziękuję wszystkim forumowiczom za motywacje żeby uciec z tego mechanicznego grajdołka.

w sumie jak wyglada odpowiedzialnosc finansowa w takiej pracy?

Jeśli się uwali egzamin to tracisz opłatę za niego (w tym przypadku ok 500$). Jak już działasz na koncie realnym, po zdaniu egzaminu to nie można stracić 10% konta ogółu i 5% dziennie. Jeśli to się stanie to tracisz to konto niezależnie od stanu portfela. Ale nie ma odpowiedzialności finansowej jako takiej, że trzeba pokryć ewentualne straty czy coś w tym stylu.
Bartek_Min

Postprzez JacPlac85 » lis 24, 2022 19:17

Nie mogę się zalogować do starego konta. Założyłem nowe..

Nawiązując do tematu.

Jest konstruktorem. 12 lat doświadczenia. W obecnej od 4 lat. Firma nieduża, zagraniczna.
Ostatnio mnie pokusiło, żeby zobaczyć czy mental w Januszexach się zmienił. Odbyłem dwie rozmowy o pracę. W obu podobna historia. Pierwszy kontakt telefoniczny. Pierdu, pierdu, podstawowe kwestie omówione:
- kwota X netto na UoP
- jestem otwarty na B2B, ale wtedy kwota na fakturze powinna odpowiadać kosztom pracodawcy z punktu powyzej
- praca zdalna / elastyczna (z przyczyn rodzinnych jest to dla mnie b. ważne). Na okres wdrożenia: 3 dni w tygodniu w biurze. Po okresie (ok. 3 miesiące) 1-2 dni w biurze jeżeli to konieczne
- brak zapisow o zakazie konkurencji po zakończeniu współpracy, ew. z wysokim odszkodowaniem. Tak, żebym naprawdę mógł pozwolić sobie na przerwę od pracy.

Na miejscu okazuje się:
- UoP odpada, bo "widełki ich nie puszcza"
- B2B z bardzo asymetrycznymi zapisami np. w zakresie zakazu konkurencji po zakończeniu współpracy. Np. zakaz na rok, oni mi 25% pensji, a ja im 100%.
- kwota "na rękę" o której mówiliśmy przy UoP to może wyjdzie na B2B przy odpowiedniej formie opodatkowania
- 5 dni w biurze, w przyszłości może 1-2 zdalnie. Sztywne godziny pracy.

No kurde... Nie szkoda im czasu?!

Dla porównania w mojej obecnej, która nie jest idealna, jeżeli na coś się umawiam to jest to dotrzymane. Jasne, może kasa mogłaby być wyższa, ale jak się umówiłem na jakąś formę pracy, pensje, umowę na rozmowie telefonicznej to na żywo tylko miło sobie pogawedzilismy, dostałem papier "do zapoznania się na spokojnie", gdzie wszystko było potwirrdzone.
Dlaczego to nie jest standard
JacPlac85

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD