_

Zarobki inz. mechaników!

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Zarobki inz. mechaników!

Postprzez LemaC » maja 04, 2006 09:45

Wiem, że ten temat był już poruszany na formum. Ciekawy jestem czy tylko u mnie nie nastąpiła żadna zmiana. 1800 zl netto, 3 lata pracy w SolidWorks, woj. podkarpackie.
LemaC

Re: Zarobki inz. mechaników!

Postprzez marcin_gracz » maja 04, 2006 10:49

Witaj
To wszyko zalezy co robisz i jaka ta firma jest. Gdyz mozna pracowac w kazdym programie a tak naprawde nie robic nic powaznego a czas w jakim pracujesz to nie az tak dlugo. Ja pracuje w Solid Edge, Unigraphics i jeszcze programuje centra obrobcze z reki w 5 osiach. No i mam 2300 zł netto. choc mam zamiar to zmienic i do konca tego roku osiagnoc blisko 3000 zł netto.
Pozdrawiam
marcin_gracz

Postprzez dar » maja 04, 2006 12:17

LemaC napisał(a):Wiem, że ten temat był już poruszany na formum. Ciekawy jestem czy tylko u mnie nie nastąpiła żadna zmiana. 1800 zl netto, 3 lata pracy w SolidWorks, woj. podkarpackie.

To zależy od regionu.
Np. w Kielcach w zachodnim koncernie konstruktor w Solid Edge ma ok.1800-1900zł netto
w Jędrzejowie w polskiej firmie40 km od Kielc technolog ma 1200-1300 na reke, ewentualnie na działalności 2500-3000 i trzeba sobie Zusy i inne opłacić
dar

Postprzez magilon » maja 05, 2006 09:24

marcin_gracz ma racje. Wszystko zależy od tego w jakiej firmie pracujesz i tez ważne jest jaki region polski. Małopolskie, praca w UG lub Catia to troche powyżej 3500 na rękę.
magilon

Postprzez Ivaho » maja 05, 2006 11:04

A wyprowadzcie mnie z bledu jezeli sie ze mna nie zgadzacie, ze w polskich firmach, narzedziowniach i biurach konstrukcyjnych zarabia sie lepiej anizeli w zachodnich, ktore w polsce działają.
CAD: SW,SE, Inventor, Catia5, UG NX2, AC
CAM: EdgeCam, MasterCam, Espritcam, Delcam, UG, Catia, PEPS
Mech: TOS, Haas, Charmilles, Mikron
Ivaho

Postprzez magilon » maja 05, 2006 15:18

Tu jestes w duzym błedzie. Firmy zagraniczne dają +/- 50-60% więcej niz polskie (na przykładzie czterech z polski i dwóch zagranicznych). Dużo tez zalezy od branży w jakiej te firmy działają.
magilon

Postprzez Ivaho » maja 05, 2006 23:16

Mamy mniej wiecej podobne doświadczenie. Nie wiem czemu, odniosłem wrazenie ze dla zachodniego inwestora inżynier w Polsce (jak i zwykły pracownik) ma być po prostu tani :?
CAD: SW,SE, Inventor, Catia5, UG NX2, AC
CAM: EdgeCam, MasterCam, Espritcam, Delcam, UG, Catia, PEPS
Mech: TOS, Haas, Charmilles, Mikron
Ivaho

Postprzez batman » maja 06, 2006 10:20

To chyba oczywiste, ze inwestuja u nas tylko ze wzgledu na koszty. Know-how szukaja gdzie indziej.
Ivaho napisał(a):Mamy mniej wiecej podobne doświadczenie. Nie wiem czemu, odniosłem wrazenie ze dla zachodniego inwestora inżynier w Polsce (jak i zwykły pracownik) ma być po prostu tani :?
batman

Postprzez kociol » lis 24, 2006 19:04

magilon
Małopolskie, praca w UG lub Catia to troche powyżej 3500 na rękę.

Mam takie pytanie: w której firmie tyle placa w Małopolsce i jaki trzeba mieć staż??
Sam trochę działam w Catii (nie za długo) i pracuje w dużym koncernie międzynarodowym i płacą - w porównaniu do tego co napisał maglion - bardzo słabo (nawet nie połowe z wyżej wymienionej kwoty :( ).
Proszę Was też o kilka komentarzy na temat zarobków CAD Designerów i Konstruktorów.

Pozdrawiam Serdecznie
Kocioł
kociol

Postprzez Bobik » lis 25, 2006 22:30

Że zależy od regionu to się zgodzę. Że zależy od programu to już nie bardzo, w końcu to znowu nie taka wielka róznica. Jak przeczytałem wypowiedź Marcina to wcisnąło mnie w fotel, dla mnie to kosmos poprostu :shock: . A to dlatego, że w wiodącym na świecie koncernie stalowym pana Mittala po 11 latach pracy mam 1450 na łapę. Gdybym na zachodzie powiedział, że biorę niecałe 400 euro na miesiąc to pomyśleliby żem ch...nie inżynier. Ale niestaty taki mamy kraj a na emigrację tom trochę już za stary. Niestety.... :(
Bobik

Następna strona

Powrót do Forum CAD