_

Zarobki operatorow cnc

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Zarobki operatorow cnc

Postprzez Dejvid » sty 10, 2016 01:12

Witam wszystkich z branży.
Chciałbym sie dowiedziec, jakie macie warunki finansowe w odniesieniu do lokalizacji zatrudnienia.
Ja pracuje w Rzeszowie (podkarpacie). Mam wyksztalcenie ukierunkowane jako operator obrabiarek skrawających/ technik mechanik. Doswiadczenie zawodowe (jako operator cnc) i nie mam na myśli guzikowca, ok. 3 lat. Przeprowadzam pomiary, uzbrajam maszyne, programuje z pulpitu na HH i robie wszystko sam na podstawoe rysunku. Nie ma w firmie programisty. Zarabiam 2500 netto. Interesuje mnie jakie Wy macie stawki i obowiazki. Szczegolnie chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sprawa we Wrocławiu. Pozdrawiam.
Dejvid

Re: Zarobki operatorow cnc

Postprzez Remal » sty 10, 2016 09:07

We Wrocławiu, jeśli pokażesz, że umiesz to 4 tyś. netto nie powinno być problemem, ale jeśli cię interesuje prawdziwa kasa to w Niemczech (popatrz na ilość ofert) zarobisz spokojnie tyle samo, ale w euro.
Remal

Postprzez Dejvid » sty 10, 2016 10:21

Poki co wyjazd z kraju nie wchodzi w gre. Rozpoczalem studia (MBM), chce sie pozniej przekwalifikowac na programiste.
Dziękuje za info.
Czekam na więcej opini w kwestii Wrocławia :)
Dejvid

Postprzez CFA » sty 11, 2016 22:41

Remal napisał(a):We Wrocławiu, jeśli pokażesz, że umiesz to 4 tyś. netto nie powinno być problemem, ale jeśli cię interesuje prawdziwa kasa to w Niemczech (popatrz na ilość ofert) zarobisz spokojnie tyle samo, ale w euro.

Skoro ta kwota nie jest problemem, to wskaż kilka zakładów we Wrocławiu gdzie na takim stanowisku stawka ponad 5500 brutto jest bezproblemowa i kilka w Niemczech gdzie 4000 euro netto zarobi taki operator. O ile jeszcze we Wrocławiu znajdziesz (ale mocno się gimnastykując) nieliczne takie rodzynki, to z tymi Niemcami pojechałeś po bandzie.
CFA

Postprzez Pielon » mar 07, 2016 13:56

O Wrocławiu się nie wypowiem bo tam nie pracowałem. W Niemczech mają całkiem przyzwoite stawki, wiem bo kumpel pracuje. Ja siedze w Dani i też nie mogę narzekac – kasowo kiulka razy więcej wyciągam i przede wszystkim niezłe maszyny.
Pielon

Postprzez CFA » mar 07, 2016 14:45

Pielon napisał(a):O Wrocławiu się nie wypowiem bo tam nie pracowałem. W Niemczech mają całkiem przyzwoite stawki, wiem bo kumpel pracuje.

Ale kumpel jak się chce pochwalić, to kilka euro podkoloruje.
Przedmówca tu wspominał o 4000 euro na rękę dla operatora.
Nie twórzmy bajek, bo landy niektóre tylko bogate są, a i tam taka stawka nieosiągalna,
nawet dla operatora szlifierki CNC.
CFA

Postprzez gabriell87 » mar 07, 2016 14:45

W Polsce operator CNC kokosów raczej nie zarobi - średnie zarobki w 2015 wynosiły lekko ponad 3000 zł (w największych miastach ponad 4000 zł), co moim zdaniem jest małą kwotą. Za granicą zarobi znacznie więcej.
gabriell87

Postprzez Pielon » mar 08, 2016 15:45

No racja z tymi 4000 e kolega trochę pojechal w Niemczech tyle to można wyciagnac ale nie operator a programista camowski na własnej działalności, a jak sa zlecenia to spokojnie więcej. Powiem wam tak -kasa kasą ale ważne jest tez gdzie się trafi, jaki sprzet i firma. Bo co z tego ze masz to 500zl więcej jak zadnych możliwości rozwoju albo atmosfera w firmie kijowa. Ja miałem szczęście wyjechałem do Dani i trafiłem do firmy gdzie w pracownika sie inwestuje. Nie ma problemu żebym jak cos pogadal z szefem produkcji i licza się z twoim zdaniem. No widome swoje tez trzeba zrobić i opieprzac się nie da ale pierwszy raz spotykam się z takim podejściem ale ponoc u dunczykow to norma.
Pielon

Powrót do CNC