_

[Catia]Zarządzanie plikami

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Catia]Zarządzanie plikami

Postprzez Fighter4321 » sty 13, 2017 19:08

Witam, mam pytanko dotyczące zarządzania plikami. tzn. nie do końca rozumiem zasady rządzące zapisywaniem plików.

Przykładowo, mam złożenie w którym wykorzystuje 2x tulejkę od długości 20mm. W złożeniu potrzebuje także tulejki o długości 40mm. W jaki sposób wykorzystać model tulejki L=20mm, aby zmieniając długość wyciągnięcia z 20 na 40, zmianie nie uległa także długość wcześniej wstawionych tulejek. (zapewne trzeba zapisać tulejkę pod inna nazwą? tylko, że wtedy zmienia mi wszystkie tulejki na tą, która zapisałem pod inna nazwa ----> coś takiego kombinowałem)
Ogólnie proszę o przedstawienie zasad dotyczących pracy z plikami, o co chodzi z tym save managerem itp. Albo polecenie czegoś z czego mógłbym się tego nauczyć. :)

Jedyne co udało mi się wymyśleć to takie coś :

Otwieram jedną z dwóch wstawionych tulejek( w złożeniu w nią wchodzę), zapisuje ją pod inną nazwą, potem wstawiam do złożenia plik (ten stary) i jego edytuje na długość 40mm, natomiast wcześniejsze dwie tulejki nie zmienią długości bo są już zapisane w innym pliku (pod inną nazwą). Tak to trzeba robić? czy jest inna metoda?

Dziękuję:)
Fighter4321

Re: [Catia]Zarządzanie plikami

Postprzez Zzix » lip 04, 2017 15:06

Hej,

Uzywajac funkcji "zapisz jako" edytujesz linki swojej czesci ze zlozeniami.

Dzieki Save Management, zapisujac zlozenie, wszystkie elementy automatycznie sie zapisuja. Generalnie odkad kilka razy wylozyl mi sie model, bo "cos sie nie zapisalo", uzywam juz zawsze save managera.

Natomiast co do Twojego przypadku, ja w takiej sytuacji otwieram folder w ktorym mam dana czesc. Recznie kopiuje i wklejam z inna nazwa, po czym otwieram skopiowana czesc w Catii, zmieniam potrzebne parametry i nazwe czesci (tak zeby w zlozeniu byl porzadek) i dopiero zapisuje i wrzucam do zlozenia.

Pozdrawiam,
Zuza
Zzix

Re: [Catia]Zarządzanie plikami

Postprzez Fighter4321 » lip 30, 2017 10:59

Zzix napisał(a):Hej,

Uzywajac funkcji "zapisz jako" edytujesz linki swojej czesci ze zlozeniami.

Dzieki Save Management, zapisujac zlozenie, wszystkie elementy automatycznie sie zapisuja. Generalnie odkad kilka razy wylozyl mi sie model, bo "cos sie nie zapisalo", uzywam juz zawsze save managera.

Natomiast co do Twojego przypadku, ja w takiej sytuacji otwieram folder w ktorym mam dana czesc. Recznie kopiuje i wklejam z inna nazwa, po czym otwieram skopiowana czesc w Catii, zmieniam potrzebne parametry i nazwe czesci (tak zeby w zlozeniu byl porzadek) i dopiero zapisuje i wrzucam do zlozenia.

Pozdrawiam,
Zuza

Tak też robiłem, ale jest lepsza metoda :) File --> Send to-->Directory. Wybierasz part, który chcesz skopiować, zmieniasz mu nazwę i zapisujesz w lokalizacji, która Ci odpowiada ( najcześciej jest taka sama jak parta na podstawie którego robisz kopie).
Wstawiasz do złożenia i gotowe. Przy wstawianiu do złożenia wyskoczy konflikt - nowa część będzie miała taki sam part number jak cześć na podstawie której została stworzona, ale można w okienku od razu to zmienić.

To chyba najszybsza metoda:)

Poza tym dziękuję za odpowiedź, taka wymiana doświadczeń jest bardzo cenna :wink:
Fighter4321

Powrót do Modelowanie 3D