_

Zasilacz UPS

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Zasilacz UPS

Postprzez pracus » lut 27, 2012 18:55

Witam serdecznie,
proszę o pomoc w doborze zasilacza UPS - prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, cały mój sprzęt to stacja graficzna, drukarka, skaner oraz monitor LCD, a wszystko to razem pobiera około 635W (po pozaokrąglaniu w "górę"). Podana powyżej moc rzadko kiedy występuje, ponieważ najczęściej pracuje tylko stacja i monitor, pozostałe ustrojstwa okazjonalnie. Problem w tym, że miałem już dwa UPS-y "siedemsetki" firmy APC i oba zepsuły się w sposób nienaprawialny. Jaki UPS byście polecali?

Pozdrawiam
http://www.projektuje.biz
pracus

Re: Zasilacz UPS

Postprzez hermesss » mar 13, 2012 23:14

No więc dzielą się generalnie na trzy grupy - zasilacze popularne, sprzedawane w marketach i sklepach / salonach komputerowych - do tej kategorii zalicza się APC. Zazwyczaj są ok do zwykłego PC, o ile nie jest zbyt podkręcony (czyt. pobór mocy jest umiarkowany ). Druga grupa to profesjonalne systemy zasilania gwarantowanego, takie jak General Electric, czy np. Multipower no i ostatnia grupa to cała plejada tanich produktów z Chin i okolic, dostępnych głownie na allegro.

Jeśli chcesz sobie zapewnić stały dopływ energii, wybieraj coś z zasilaczy profesjonalnych ( jest jeszcze kwestia ceny ). Warto jeszcze zwrócić uwagę na zastosowane w tych urządzeniach rodzaje akumulatorów / baterii.
hermesss

Postprzez Nati » paź 26, 2017 13:14

pracus napisał(a):Witam serdecznie,
proszę o pomoc w doborze zasilacza UPS - prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, cały mój sprzęt to stacja graficzna, drukarka, skaner oraz monitor LCD, a wszystko to razem pobiera około 635W (po pozaokrąglaniu w "górę"). Podana powyżej moc rzadko kiedy występuje, ponieważ najczęściej pracuje tylko stacja i monitor, pozostałe ustrojstwa okazjonalnie. Problem w tym, że miałem już dwa UPS-y "siedemsetki" firmy APC i oba zepsuły się w sposób nienaprawialny. Jaki UPS byście polecali?

Pozdrawiam
http://www.projektuje.biz

Witam,
Polecam zapoznanie się z tym artykułem. Powinien rozwiać wszystkie wątpliwości: https://www.thomas-it.pl/blog/jak-dobra ... z-awaryjny :D
Nati

Postprzez msch00 » paź 26, 2017 13:59

Witam,

Polecam pozostać przy firmie APC. Urządzenia APC stosujemy od ponad 20 lat w mojej firmie i w tym czasie była jedna awaria, UPS'a dało się naprawić - APC 2200VA.

Ważna uwaga, do gniazd podtrzymujących zasilanie nie podłączamy drukarek laserowych. Jeśli wymagamy filtracji napięcia do zasilania drukarki, w większości APC jest takie gniazdo oznaczone innym kolorem. Jeśli takiego gniazda nie ma, lepiej zastosować listwę typu Acar, ale nie najtańszą bo te w zasadzie to zwykłe przedłużacze zapakowane do ładniejszej obudowy z wyłącznikiem :)

Przy mocy maksymalnej ok 640W proponowałbym APC SmartUPS 1000VA lub nieco większy. Sprawność UPS'a waha się w okolicach 0,6-0,8 wartości wyrażonej w VA. Dodatkowo lepiej niech UPS posiada zapas mocy, z czasem baterie tracą na wydajności i efektywna moc wyjściowa będzie niższa.

Pozdrawiam
Marek
msch00

Powrót do Hardware