_

zastępowanie czcionki

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

zastępowanie czcionki

Postprzez goldozaru » lis 20, 2018 15:31

Witam,

Proszę o pomoc ponieważ nie mogę zmusić autocada do zmiany domyślnej czcionki którą wstawia jeśli w używanej czcionce brakuje danego znaku np. jeśli czcionka nie ma zdefiniowanej litery "ś" to wstawia ją ale z czcionki Arial.

Próbowałem FONTALT ale to odnosi się tylko do czcionek których autocad/windows nie ma zainstalowanych.

Myślałem że może autocad zaciąga z rysunku z czcionki o nazwie "standard" ale również nie.

Czy ktoś może mi pomóc??
goldozaru

Re: zastępowanie czcionki

Postprzez StudioCAD » gru 02, 2018 22:13

FONTALT nie pomoże, nie wiem co chcesz uzyskać, ale może taka podpowiedź, raczej użyłbym FONTMAP, i zamapował czcionki bez polskich znaków, z tymże nie wiem czy o to chodzi ponieważ już wtedy w ogóle czcionka bez polskich znaków się nie pojawi. Ponadto inaczej zachowuje się AutoCAD przy teksie jedno i wielo -wierszowym, na jedno wierszowy nie mam pomysłu na wielowierszowy, właśnie FONTMAP, w wielowierszowym także zastępuje brakujące znaki ostatnio użytą czcionką (także to działa jakby dynamicznie)

StudioCAD
StudioCAD

Powrót do AutoCAD