_

Zgodność plików

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Zgodność plików

Postprzez Kacper Suchomski » mar 10, 2017 17:06

Witam wszystkich

Wykonałem ostatnio zespół w Inventorze, po czym zrobiłem kompletną dokumentację części i złożenia, którą zapisywałem w plikach dwg.
Klient posiada AutoCAD 2008, w związku z czym otwierałem pliki w swoim AutoCAD'zie i zapisywałem w formacie 2007.
Problem polega na tym, że u klienta widać rysunki po włączeniu widoku miniatur w eksploratorze Windows, jednak po otwarciu pliku nie ma nic w żadnym arkuszu (układzie). Co prawda otrzymał rusunku w pdf, ale prosił też o format dwg w celach własnych opisów itp.
Czy ktoś ma pomysł, jak to rozwiązać?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Kacper Suchomski

Re: Zgodność plików

Postprzez piotrekm13 » mar 10, 2017 17:24

Robiłeś Export do dwg Inventora, czy dwg Auto CAD ?
piotrekm13

Postprzez Kacper Suchomski » mar 10, 2017 20:08

Rysunki robiłem w inventorze i zapisywałem jako dwg. Później otwierałem je w AutoCAD'zie i zapisywałem kopie w formacie dwg 2007.
Kacper Suchomski

Postprzez piotrekm13 » mar 10, 2017 20:51

Tylko przy zapisie z Inventora do dwg zwróć uwagę żeby był format dwg AutoCADa, a nie Inventora, bo to różnica. AutoCADem otworzysz dwg z Inventora, ale jest nieedytowalny. A być może nawet w starszej wersji w ogóle nie otworzysz.
piotrekm13

Powrót do AutoCAD